Vaiko hiperaktyvumas, lengvas vaiko įsiaudrinimas – gana dažnai pasitaikančios problemos šiandienos šeimose. Su tokiais vaikais yra labai sunku. Tačiau yra metodų ir būdų, kurie padės tėvams su lengvai įsiaudrinančiu vaiku. Šie paprasti, bet veiksmingi patarimai, kuriais galima apsiginkluoti kovojant su vaiko hiperaktyvumu.
1 Ištirkite vaikąpas pediatrą ir neurologą. Jums reikia tiksliai žinoti, kad Jūsų vaikas yra sveikas. O jeigu taip nėra, tai pirmiausia turite laikytis gydytojų nurodymų. Viskas, kas parašyta žemiau, yra susiję su vaiko sveikata. Aš nesu gydytoja, o jauna mama, ir noriu pasidalinti savo gyvenimo patirtimi.
2Laikykitės režimo. Ritmas – tai bet kurio vaiko, nervų sistemos ypatybė. O lengvai įsiaudrinantys vaikai labai jautriai reaguoja į rėžimo sutrikimus. Visada guldykite savo kūdikį miegoti maždaug tuo pačiu laiku; stenkitės, kad naktį jis taip pat gerai išsimiegotų. Jeigu vaikas yra labai aktyvus, tai nebūtinai reiškia, kad jis turi daug jėgų. Greičiau, netgi priešingai, tai sako apie išsekusią ir įaudrintą nervų sistemą.
3Žaiskite su vandeniu. Žaidimai su vandeniu labai ramina, moko vaikus koncentruoti dėmesį. Įrenkite bute tokią vietą, kur vaikas galės saugiai ir savarankiškai pilstyti vandenį. Įrenkite šią vietą taip, kad nebūtų priežasties barti mažylį už purslus. Tikriausiai, tai bus žaidimai vonioje maudymosi metu. Nupirkite gerą užuolaidą vonios kambariui, kad nereikėtų riboti vaiko žaidimo dėl to, kad jis pila vandenų per vonios kraštus.
4 Eikvokitevaiko energiją pasivaikščiojimo metu. Pagal higienos normas, vaikas turėtų praleisti gatvėje bent 4 valandas per parą. Lengvai įsiaudrinančius vaikus tai liečia dar labiau. Nupirkite vaikui nepralaidų vandeniui kombinezoną ir guminius batus, kad galėtų vaikščioti beveik bet kokiu oru. Pasiimkite į pasivaikščiojimą kamuolį, vaikščiokite po visas artimiausias žaidimų aikšteles, ieškokite internete aktyvių žaidimų vaikams ir žaiskite juos lauke. Iš lauko, vaikas turi sugrįžti pavargęs. Žinoma, ir Jūs pavargsite taip pat, bet tada Jūs gausite sveiką vaiko miegą.
Hiperaktyvus vaikas – ką daryti?
Nupirkti šios arbatos dabar ne problema, parduotuvėse jų didelis pasirinkimas. Raskite tai, kas nesukels Jūsų vaikui alergijos ir patiks skonis. Bet atminkite, kad būtų rezultatas, šios arbatos geriausia išgerti keleto dienų kursą.
6 Būtinaimaudykite vaiką nakčiai. Pageidautina naudoti raminančias putas ar tiesiog eterinį aliejų. Levandos arba melisa yra gana tinkamos tokiems tikslams.
7 Įveskite į vaiko gyvenimą ritualus. Ypač lengvai įsiaudrinančiam vaikui reikia ritualo prieš miegą. Smulkiau apie tai, kas tai, skaitykite mano straipsnyje” Kas tai ritualai vaikų auklėjime ir kaip juos naudoti” . Trumpai – eiti miegoti visada reikia tuo pačiu metu, laikantis maždaug tos pačios veiksmų sekos. Pavyzdžiui, vakarienė, maudymasis, pižamos rengimasis, palinkėjimas” saldžių sapnų” , užmigimas.
8 Vakarevenkite žiūrėti TV ir žaisti kompiuterinius žaidimus. Jeigu Jūs įpratę, kad televizorius” veikia kaip fonas” , Jums būtų geriau atsisakyti šio įpročio. Geriau skaityti knygas, o vaikas tegul pažaidžia ramius žaidimus ar papiešia.
9 Su jau paaugusiu vaiku galima išmokti kvėpavimo pratimų.
Nereikia nieko sudėtingo. Tiesiogkvėpuoti kartu, pavyzdžiui, viena šnerve įkvėpkite, kita iškvėpkite. Kvėpavimo pratimai daug efektyviau nuramina Jūsų siautėjantį mažylį, nei Jūsų šauksmai ir barimai. Atminkite, įsiaudrinusiam vaikui labai sunku sustoti. Jūsų pastabos greičiausiai neturės jokio poveikio. Geriau fiziškai sustabdyti vaiką – pavyzdžiui už pečių.
10 Svarbiausia –pasisemti kantrybės. Visi išvardinti metodai pradeda veikti sistemingai vartojant, po vieno karto rezultato nebus. Būkite ramūs ir pasitikintys savimi, tada ir vaikas gaudys šią Jūsų nuotaiką.
0 Comments