Kaip sužinoti į ką panašus bus jūsų mažylis


0

Daugelis mano, kad mergaitės dažniausiai būna panašios į savo tėtį, o berniukai labiau panašūs į mamą, genetikai tiria šią nuomone ir su ja sutinka tik iš dalies. Ištiktųjų, berniukai kurie yra panašūs į mamą paveldi iš motinos vieną X – chromosomą, kurioje yra pakankamai daug genų, kurie atsakingi už išvaizdą: veido ovalą, antakių, lūpų bei akių formą, odos spalvą ir pan. Tėvo Y – chromosoma neturi daug genų kurie daro įtaką veido bruožams. Pas mergaites viskas šiek tiek skiriasi, jos gauna iš abiejų tėvų po vieną X – chromosomą, todėl gali būti panašios ir į tėtį, ir į mamą.
Jums reikės:

  • mamos
  • tėčio
  • vaiko

Mažylis

1 Atspėti, kokios spalvos bus vaikelio akys, praktiškai neįmanoma, nes genai gali būti recesiniai „silpni” ir dominuojantys. Rudų akių genas – dominuojantis, žydrų akių – recesinis. Tuo atveju, kuomet vaikas iš vieno iš tėvų paveldi rudų akių geną, iš kito žydrų akių geną, vaiko akys bus rudos. Kurį iš šių genų paveldės vaikas, atspėti neįmanoma, nes tėvai turi ir rudų akių geną ir žydrų akių geną. Nes už rudų akių geno, pavyzdžiui, pas tėtį gali būti paslėptas žydrų akių genas. Tačiau, patį paprasčiausią dėsningumą galima numatyti. Tėvams su tamsaus atspalvio akimis neverta tikėtis, kad jų mažyliai bus žydraakiai, rudakiai su riešutų atspalviu tėvai gali susilaukti palikuonių su šviesiomis akimis, bet dažniausiai jie būna rudakiai. Tėvai turintys žydras bei pilkas akis gali tikėtis, kad jų vaikai paveldės identišką akių spalvą.
2 Recesinis požymis – tai žydra akių spalva ir šviesūs plaukai. Jeigu, tėvų plaukai yra šviesūs, tai ir vaikelis gims baltapūkis. Kuomet vienas iš tėvų yra tamsiaplaukis, tai ir vaikelis turės tamsų plaukų atspalvį arba tarpinę (tarp abiejų tėvų) plaukų spalvą. Garbanoti plaukai – dominuojantis požymis, jeigu, vienas iš tėvų turi garbanotus plaukus, tuomet vaikelis taip pat bus garbanotas. Nepamirškite, kad vaikystėje vaikai gali būti šviesiaplaukiai, o sulaukę 10 metų plaukų atspalvis gali kisti.
3 Ausys ir nosis – didelė tikimybė, kad vaikas paveldės šias kūno dalis iš tėvų. Jeigu nosis stambi su kuprele, tuomet jį ir paveldės vaikas, nes tokia nosis yra dominuojanti. Vaikas gali paveldėti ir smakro duobutę ir dideles tėčio arba mamos ausis.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments