Kaip jaunavedžiams susigyventi su tėvais po vienu stogu?


0

Toli – gražu, ne visoms jaunavedžių poroms pasiseka po vestuvių vykti į savo nuosavus namus ir pradėti bendrą šeimyninį gyvenimą atskirai.Priežasčių tam labai daug. Viena iš jų, negalėjimas nusipirkti ar išsinuomoti atskirą būstą, trūkstant pinigų. Todėl ir gaunasi taip, kad tenka prisiglausti nuotakos ar jaunikio tėvų namuose. O čia, kaip taisyklė, ir prasideda nesutarimai tarp marčios su anyta ar žento su uošve.
Kaip tokių stresinių situacijų išvengti ir gyventi santarvėje? Atsakymai yra, ir juos reikia aptarti plačiau.

Bendro gyvenimo su tėvais privalumai

Tėtis su mama niekad neatsisakys padėti savo vaikams, suteiks palaikymą, padės atsistoti ant kojų, patars, kaip elgtis vienokioje ar kitokioje situacijoje, ko reikia vengti…
Buitinės pareigos skirstomos po lygiai: marčios su anyta, žento su uošviu. Tai padės jaunos šeimos nariams išmokti kažko naujo, ko jiems ateity prireiks.
Bendras gyvenimas su tėvais padeda apjungti šeimą, surasti bendrą kalbą tarpusavyje, susitelkti bendriems tikslams ir surasti gyvenimo ramovę.

Gyvenimas kartu su tėvais

Gyvenimas kartu su tėvais

Jauna šeima gyvena su tėvais

Tačiau, nepaisant visų išvardintų privalumų, jaunavedžių bendras gyvenimas su tėvais, turi ir daug trūkumų.

Bendro gyvenimo su tėvais trūkumai

Vienas iš naujųjų šeimos narių jaučiasi nejaukiai svetimoje šeimoje. Dažnai vieno iš jaunųjų tėvas ar motina, papila žibalo į ugnį, visaip neigiamai atsiliepiant naujai iškepto žento ar marčios atžvilgiu. Be to, jei viena iš pusių turi brolius ar seseris ir tie gali prisidėti prie konfliktų, nors ir gyvena atskirai.
Abiejų pusių tėvai gali tarpusavyje konfliktuoti, ypač dėl materialinių ir būsto klausimų. Tėvams reiktų būti išmintingesniems ir nekonfliktuoti tarpusavyje, bent jau, girdint vaikams. Jų nesantaika gali neigiamai atsiliepti jaunųjų tarpusavio santykiams.
Lūžiu santykiuose tarp jaunos šeimos ir tėvų, gyvenant po vienu stogu, gali tapti naujagimio atėjimas į šį pasaulį. Močiutė trykšta noru visus rūpesčius anūku, prisiimti sau, skiepyjant jam savo pasaulio pažinimą ir gyvenimo principus; o tai labai netenkina naujai iškeptos mamytės. Tai tampa pagrindine prieštaravimų priežastimi, o po to perauga į barnius.
Dar vienas iš rimtesnių trūkumų yra tai, kad jaunimas greitai pripranta prie naminių pareigų pasiskirstymo, o kai persikelia gyventi į kitus namus, ilgai neįpranta gyventi ir tvarkytis savarankiškai, be pagalbos iš šalies.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments