Kaip nupjauti stiebelį


0

Stiebo auginių dalinimu galima išsiauginti daugiau naujų augalų namų sąlygomis arba savo sodybiniame sklype. Jei norite pasidauginti stiebeliais, tai sužinokite apie konkretų augalą kuo daugiau. Norint padauginti gėles, labai svarbu pasirinkti tam tinkamą laiką ir sukurti jūsų sodinukui jam būtinas sąlygas, kad jis galėtų išleisti šaknis ir greitai sustiprėtų.
Jums bus reikalinga:

  • – motininis augalas,
  • – aštrus peilis,
  • – indas su vandeniu,
  • – dirvožemis,
  • -šiltnamis auginimui,
  • – žalia bulvė.

Augalo stiebas

Augalo stiebas

Instrukcija kaip nupjauti augalų stiebus

 Dauginkite auginiais sveikus ir gana jaunus motininius augalus, kurie yra gerai išsikeroję. Auginius pjauti yra geriausia pavasarį, nors kai kurias gėles galima dauginti ir vasaros viduryje iš naujai išaugusių daigų su auginio pumpuru. Labai svarbu, kad jūsų augalas spėtų išleisti šaknis iki pirmųjų šalčių.
Pasirinkite vienmetį daigą su 3 – 5 lapeliais, išaugusiais iš daigo pumpurų arba iš šaknų kaklelio. Bet galima kaip sodinimo medžiagą naudoti kai kurių augalų ir antžeminės dalies viršūnėles (pavyzdžiui, nukirpus petunijas, viršūnėles jau galima sodinti). Vis dėlto, greitai augančių augalų viršūnėlės paprastai sunkiai išleidžia šaknis. Jei nuo didelio krūmo nupjaunamas auginys turi būti maždaug 30 – 40 centimetrų ilgio, tai nedidelėms kambarinėms gėlėms užteks ir 10 centimetrų, arba netgi dar mažesnio daigelio.
Daigą pjauti reikia labai aštriu iš švariu peiliu ties išsišakojimu tarp stiebelio ir augalo. Pjūvis turi būti įstrižas ir labai lygus. Nuo gauto auginio pašalinkite stambiuosius lapelius, palikdami mažuosius ir jie perdirbs naudingas medžiagas, būtinas būsimoms augalo šaknims. Nedidelės apimties daigams palikite tiktai 1 – 2 viršutinius lapelius pumpuro pažastyje.
Norint, kad daigas išleistų šaknis, juos reikia pamerkti į vandenį, arba pasodinti į purią, drėgną žemę labai negiliai, – stiebelis turi būti žemėje maždaug 1,5 cm gylyje, nes giliau jis tiesiog gali supūti. Augalo kotelį, turinčio pienelio sulčių, prieš sodinant pamerkite į indą su šiltu vandeniu. Kai kurie sodininkai – gėlininkai stiprina daigą, įkišdami daigo kotelį į žalią bulvę su išpjautomis akutėmis. Įkaskite bulvę į dirvą, o ant viršaus uždėkite stiklainį. Nepamirškite palieti daigą ir jis greitai išleis šaknis.
Naudingas patarimas
Norint, kad daigas greičiau išleistų šaknis, gėlininkai pataria užkasti daigą šiltnamyje, sumaišius medžio lapus, augalinį gruntą, upelio smėlio ir durpių mišinį. Jei norite aprūpinti augalą drėgme, uždenkite daigą su stikliniu indu arba permatomu plastmasės indeliu.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments