Kokie metodai iš tikro gydo peršalimo ligas ir gripą?


0

Sergant gripu ar peršalimo ligomis, daugelis stengiasi prie pagrindinio gydymo, pridėti ir liaudiškus metodus. Tačiau efektyvūs ir saugūs – ne visi. Pavyzdžiui, šiluminiai kompresai prie slogos, gali sukelti meningitą, dažni gerklės skalavimai peroksidu – bronchitą, o degtinė su pipirais – aplamai, lėtina sveikimą.
Peršalimo gydymo klaidos ir Mitai

Degtinė su pipirais – nuo temperatūros

„Senelio” metodas gali net paaštrinti padėtį. Etanolis (jo degtinėje 40 proc) prie peršalimo ar virusinės infekcijos tik sustiprina toksinį efektą. Būna, kad iš pradžių būklė pagerėja, bet po kelių valandų, dėl organizmo intoksikacijos, ligonio būsena ženkliai pablogėja.

Kvėpuoti virtų bulvių garais, prie kosulio

Tokia procedūra teigiamo rezultato neduos, o dar gali ir pabloginti būklę, kadangi karšti garai gali apdeginti gleivinę, kuri ir taip uždegiminė ir gali net ištinti nuo tokios inhaliacijos.

Lašinti į nosį svogūno sultis

Svogūno sultys, net ir praskiestos vandeniu, pasireiškia baktericidinėmis savybėmis. Bet jose yra daug deginančių medžiagų, kurios, pakliuvę ant nosies gleivinės, sutrikdo jos apsaugines funkcijas, sukelia patinimus, dėl ko nosis dar labiau užgulama.

Šildyti nosį karšta druska, esant slogai

Šildymai gal ir pagreitintų gleivių išvedimą, nebent, esant silpnam sinusitui. Bet be gydytojo konsultacijos, jūs niekada nežinosite, koks nosies susirgimas jus neramina. O esant daugumai jų, šildymai negalimi: aukšta temperatūra greitina mikrobų dauginimąsi, dėl ko formuojasi pūliniai, o tai priveda prie otito, heimorito ar meningito.

Kas dvi valandas skalauti burną peroksido tirpalu

Gerklės skalavimas vandenilio peroksido tirpalu, išvalo gleives ir pūlingus kamščius (pavyzdžiui, esant anginai). Tačiau dažnas skalavimas peroksidu, suminkština gleivinę, dėl ko ji tampa dar imlesnė infekcijai, kuri laisviau patenka į apatinius kvėpavimo takus, sukeldama bronchitą. Jei jau reikia skalauti gerklę vandenilio peroksido tirpalu, tai reikia daryti ne dažniau dviejų kartų į dieną.

Trinti riešus actu, nuo temperatūros

Actas greitina šilumos išskyrimą. Įtrynimai actu (ar spiritu) žemina temperatūrą, bet tik su sąlyga, kad kūnas turi būti nuogas (be rūbų ir ne po antklode). Kitaip – temperatūra pakils. Vaikų kūno trinti actu negalima, nes nesusiformavusi termoreguliacijos funkcija, tokio išorinio poveikio nebepriima, o toksinai, esantys acte, per odą įsigers į kraują ir gali sukelti priešingą rezultatą. Vietoje to vaikams duokite daugiau skysčių, normalizuojančių termoreguliacijos procesą.

Dėti garstyčių trauklapius nuo kosulio

Garstyčių trauklapius galima dėti tik prie temperatūros, ne aukštesnės 37 laipsnių (kitaip – drebulys tik suintensyvės, dėka termoreguliacijos sutrikdymo) ir tik drėgnam kosuliui esant. Prie sauso kosulio, drėgnumai ne tos konsistencijos, kad atsiskirtų, o kaitinimas greitina bakterijų dauginimąsį ir gali dar labiau suintensyvinti ligos eigą.

Gerti ežiuolės ekstraktą, norint greičiau pasveikti

Ežiuolė, iš tikro, galingas imunostimuliatorius. Bet savarankiškai jo vartoti negalima. Liga nereiškia organizmo gynybinių funkcijų sumažėjimo, o jų perteklinis stimuliavimas, gali privesti prie leukomoidinės reakcijos, dėl leukocitų kiekio padidėjimo. Rezultate, gali pakilti temperatūra, patinti veidas, paskausti pilvą ir išberti kūno odą.

Peršalimo gydymas

Peršalimo gydymas

Veikia

Gerti karštą vyną nuo kosulio

Geriant karštą vyną, suintensyvėja kraujo antplūdis į galinę ryklės sienelę (dėka aukštos temperatūros ir deginančių vyne esančių komponentų savybių). Todėl šlapumo šalinimas suintensyvėja. Šį metodą verta taikyti vieną kartą į dieną, prieš miegą (200 ml vyno, geriau su citrinos žievelėmis ir kai kuriais prieskoniais). Ruošiant gėrimą, stebėkite, kad vynas užvirtų – taip išgarinsite etanolį, skatinantį toksinę veiklą bakterijoms ir virusams.

Pašutinti kojas druskingame vandenyje

Šiluminės procedūros kojoms padeda sumažinti kosulį ir slogą, dėka refleksinių ryšių. Procedūros procese, išsiplečia kraujagyslės ir suintensyvėja kraujotaka, dėl ko sumažėja gleivinių paburkimas, o šlapumai greičiau atsiskiria nuo gleivinės ir žmogus lengviau atsikosti. Bet šią procedūrą galima taikyti, jei kūno temperatūra neviršija 37 laipsnių.

Gerti šiltą pieną su sviestu ir soda, nuo kosulio

Toks kokteilis padeda nuimti uždegimą nuo galinės ryklės sienelės. Dėka aukštos gėrimo temperatūros, suintensyvėja kraujo pritekėjimas, sviestas kapsuliuoja ir drėkina gleivinę, o soda skystina tirštą sekretą ir greitina jo atsiskyrimą. Po tokio gėrimo, valandą laiko nereikia nieko gerti ir valgyti.

Skalauti nosį druskos tirpalu

Natrio skiedinys padeda suskystinti visas gleives ir išvalyti nosies takus. Taip pat druska naikina bakterijas, nusėdusias ant gleivinės sienelių ir tuo pačiu, stiprina vietinį imunitetą. Tik nedarykite stipraus skiedinio (maksimum – pusę arbatinio šaukštelio ant stiklinės šilto vandens). Kitaip – galima susilaukti priešingo efekto – gleivinės sudirginimo ir jos paburkimo.

Kiti pastebėjimai

Jei negalavimą pastebėjote po sušalimo, jus grąžins į gyvenimą karšta vonia ir arbata su citrina. Bloga savijauta be peršalimo – tikimybė, kad kaltas virusas, kurio atsikratyti padės antivirusinės priemonės (novirinas, groprinozinas, normomedas). Sukilus kosuliui ir gerklės skausmams, verta kreiptis į gydytoją, nes greičiausiai, šiuos simptomus sukėlė bakterijos, kovoti su kuriomis padės antibiotikai. Jie skiriami, atlikus tam tikrus tyrimus bakterijų atžvilgiu, o po to išskaičiuojamos antibiotikų dozės, kursai ir pan.
Kaip atsikratyti nemalonaus kvapo iš burnos Nemalonus kvapas iš burnos – daugelio nemalonumų priežastis, o ypač,…
Kaip visada būti geros nuotaikos Daugelis mūsų, norėtų nuolat patirti tik teigiamas emocijas. Bet mūsų…
Kaip aktyvinti smegenų veiklą Smegenų aktyvinimui yra skirti keli būdai. Vienas iš jų -…


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments