Patarimai kaip išvengti dehidratacijos


0

Vanduo – antra pagal svarbą maistinė medžiaga, po deguonies. Skysčio dėka organizme vyksta gyvybiškai svarbūs procesai. Kai skysčių nepakanka, sutrinka visų sistemų darbas – atsiranda organizmo dehidratacija. Tai atsitinka dėl skysčių trūkumo organizme, arba pernelyg didelio jų šalinimo.
Kodėl mes prarandame vandenį
Mūsų kūnas praranda daug skysčių išsiskiriant skrandžio sultims, kvėpuojant, prakaituojant, šlapinantis. Bet daugelis iš mūsų nepapildo prarasto vandens kiekio, o tik maskuoja vandens trūkumą organizme mažais vandens kiekiais. Kad pažinti dehidrataciją, Jums reikia žinoti jos simptomus.
Pirmuosius dehidratacijos požymius, daugelis iš mūsų priskiria prie kitų priežasčių, net nedarant prielaidos, kad organizmui tiesiog nepakanka vandens. Patys dažniausi iš jų:

  • Troškulio jausmas
  • Burnos džiūvimas
  • Galvos svaigulys
  • Nuovargis
  • Galvos skausmas
  • Irzlumas

Kuo gresia dehidratacija

Viena iš pačių svarbiausių vandens funkcijų – toksinų ir druskų išplovimas iš organizmo. Jeigu organizmas patiria vandens trūkumą, jame užsilaiko metabolizmo produktai ir kaupiasi toksinai, kurie sutrikdo visų sistemų veiklą.
Dehidratacija yra daugelio ligų priežastis, ypač, hipertenzijos, depresijos, vėžio, opos, stuburo slankstelių pažeidimų ir kitų priežasčių. Pirmiausiai kenčia nuo žalingos dehidratacijos širdies ir kraujagyslių sistema – nuo vandens trūkumo sutirštėja kraujas, organai negauna pakankamai maistinių medžiagų.
Dehidratacija yra nutukimo priežastis, nes sulėtėja medžiagų apykaita ir trukdo lieknėti. Labai dažnai, ypač dietų metu, daugelis iš mūsų specialiai apriboti save vandens vartojime, manydami, kad jis trukdo svorio kritimui. Iš tiesų, tai ne tiesa, nes vandens dėka, tuo pačiu ateina ir kalorijų praradimas. Esant normalioms aplinkybėms, žmogus turėtų išgerti bent 2 litrus vandens per dieną, esant karštam orui arba energingam gyvenimo būdui, šį kiekį reikėtų padidinti proporcingai praradimui.

dehidratacija

Dehidratacija

Kada reikia padidinti vandens kiekį

  • Fizinis krūvis
  • Darbas kompiuteriu
  • Ilgi pasivaikščiojimai

Norėdami išvengti dehidratacijos, gerkite

Dehidratacijos gali būti išvengta įvedant į savo kasdienį racioną reguliarų vandens vartojimą, nelaukiant stipraus troškulio. Laikykitės keleto paprastų taisyklių:

  • Įpraskite gerti vandenį iš karto po miego
  • Gerkite vandenį prieš valgį. Labai dažnai po alkiu slepiasi troškulys
  • Pakeiskite sultis, kavą, alkoholį grynu vandeniu
  • Plėtokite įprotį turėti vandens butelį visada su savimi – savo rankinėje, ant savo darbo stalo, savo automobilyje, treniruojantis sporto salėje, apsiperkant ir t. t.

Atminkite, kad mes jaučiame troškulį, kai prarandame 1% savo kūno svorio. Taigi, turint 60 kg svorį reikėtų išgerti bent 600 ml vandens.
” Testas vandeniui”
Patikrinkite, kiek vandens išgeriate Jūs, tiesiog dienos pabaigoje užrašydami išgertų stiklinių skaičių. Galiausiai, galima lengvai suskaičiuoti, kiek skysčių trūksta dienos racione. Neįpratus pasiekti reikiamą kasdieninę normą sunku. Vienas iš efektyviausių būdų, siekiant padidinti vandens kiekį, gali būti” vandens dienos rėžimas” :
1 Surašykite valandomis vandens vartojimą (pavyzdžiui, viena stiklinė per 2 valandas – priklausomai nuo reikiamos normos)
2 Dienos pabaigoje suskaičiuokite išgertų stiklinių skaičių
3 Kiekvieną savaitę, padidinkite paros normą 500 ml
Net jei Jūs neturite rimtų dehidratacijos požymių, po kelių savaičių, Jūs vis tiek jausitės daug geriau.
Gerkite vandenį ir išlikite sveiki!


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments