Mėšlungis plaukiojant: ką daryti, jei traukia koją?


0

Trumpi, spontaniški ir labai skausmingi raumenų spazmai plaukiojimo metu – nėra retas dalykas. Trunka tokie nemalonūs pojūčiai apie dešimt minučių, tada skausmas pradeda iš lėto mažėti. Raumenų maudimas išsilaiko iki kelių dienų.
Dažniausiai mėšlungis sukelia kojų raumenų spazmus, kartais kenčia rankos. Priežastys gali būti įvairios: tai yra kalio, magnio, geležies trūkumas, arba įvairios stuburo ligos, šaltas vanduo iš gamtinių vandenų, kraujo apytakos problemos, labai staigus perėjimas prie netinkamo, sunkaus krūvio arba treniruotė vandeny, pradėta be apšilimo ant žemės.
Dažniausiai kojų traukimas, kyla dėl to, kad plaukdami sportininkai priversti stipriai įtempti kojų pirštus į priekį, siekiant įveikti vandens pasipriešinimą, o taip pat, atsistumti kojomis nuo baseino krašto. Jei sutraukė blauzdos raumenis, reikia pirmoje vietoje, neišsigąsti ir išlaikyti ramybę.

Kodėl skauda kojas?

Raumenų spazmai plaukiojimo metu

Šioms situacijoms turėtų būti parengta iš anksto.
1Sutrauktą raumenį būtina ištempti, o tada atpalaiduoti su minkymo pagalba. Tam reikia suimti kojų pirštus ranka ir staigiai patraukti į save, ir palaikykite ilgą laiką, tuo pačiu metu stipriai masažuojant koją, sutrauktą mėšlungio.
2 Jeigu maudymosi vieta yra sekli, ir mėšlungis nėra labai stiprus, arba tik kyla įtarimas, kad koja gali būti sutraukta, Jums tiesiog reikia atsistoti baseine ar kitame vandens telkinyje ant dugno, ir ištiesinti pėdą.
3Norėdami atsikratyti mėšlungio giliame vandens telkinyje ar baseine, Jums reikia giliai įkvėpti ir atsigulti ant vandens, laikantis ant nugaros. Tada sutrauktos kojos kelį traukite prie krūtinės, pėdos pirštus traukite į save ir raumenys sušils. Kai raumenys atsipalaiduoja, reikia gulėti ant vandens, kiek įmanoma ilgesnį laiką, kad visiškai atleistų spazmus.
4 Taip pat galite giliai įkvėpti ir padarykite plūdės pozą, panardinę galvą į vandenį, o tada priešinga ranka suimkite kojų pirštus ir patempkite, bandykite ištiesinti koją ir masažuoti raumenis.

Ką daryti, jei kankina mėšlungis

Ką daryti, jei kankina mėšlungis

5 Po to, kai mėšlungį atleis, reikia atsargiai, lėtai, plaukti į krantą arba pakviesti į pagalbą instruktorių ir prisigauti iki baseino krašto, kiek įmanoma apkraunant tik rankas.
6 Norint atsikratyti mėšlungio viršutinėje kūno dalyje, reikia tiesiog akimirksniu atpalaiduoti ir ištiesinti pažeistus raumenis.
7 Norėdami pašalinti spazmus dilbyje ir rankos rieše, galima taip pat įkąsti savo apatinę lūpą. Šis metodas atrodo keistas, tačiau daugeliu atvejų yra gana veiksmingas. Jis pagrįstas staigiu kaklo raumenų ir rankų atpalaidavimu, po sąlyčio su biologiškai aktyviais taškais, esančiais ant smakro ir apatinės lūpos.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments