Kaip žadinti vaikus


0

Beveik visi tėvai susiduria su sunkumais, kuomet rytais prie vaikų darželį arba mokyklą reikia pažadinti mažą vaiką. Daugelis vaikų atsisako keltis iš lovos ir reiškia nepasitenkinimą, nenorėdami rengtis ir kažkur tai eiti, ir tėvai nežino, kai su tuo susidoroti, kaip teisingai pažadinti mažylį, norint sumažinti neigiamas emocijas dėl ankstyvo pabudimo. Kaip išmokinti vaiką prie režimo ir pažadinti jį anksčiau laiko?

Vaikų miegas

Vaikų miegas

Instrukcija
1 labai dažnai vaikai atsisako keltis rytais, jeigu naujas pabudimo laikas nesutampa si įprastu dienos režimu. Jeigu jūs užrašėte vaiką į vaikų darželį, iš anksto sužinokite, kokio dienos režimo laikosi vaikai vaikų darželyje, pradėkite palaipsniui vaiką pratinti keltis ir gultis reikiamu laiku, norėdami sumažinti stresą dėl staigaus dienotvarkės pakeitimo.
2 Stebėkite, kiek vaikas laiko miega dienos metu – jeigu dienos miegas buvo nepakankamas, vaikas turi ilgiau miegoti naktį. Priešingu atveju, jis neišsimiegos, pabudimas jam bus dvigubai nemalonus.
3 Atkreipkite dėmesį, kokio patogumo yra vaiko lova, ir ar neerzina jo odos patalinė. Vaiko drabužiai taip pat turi būti patogūs ir laisvi, nevaržantys judesių.
4 Neguldykite vaiko miegoti su pilnu skrandžiu, arba atvirkščiai alkano. Nes tuomet miegas bus neramus, ir, kaip pasekmė, bus neramus prabudimas.
5 Vaikas turi užmigti geros nuotaikos, jausdamas tėvų meilę ir rūpestį. Sugalvokite tam tikrus ėjimo gulti ritualus. Vaiką budinkite ramiai ir maloniai, žadindami jį palaipsniui iš miego būsenos.
6 Įjunkite negarsią, malonią muziką uždekite naktinę lemputę, veikite švelniai ir neskubant. Tyliai pašaukite vaiką vardu ir švelniai jį pažadinkite, apkabindami ir pabučiuodami. Paklauskite vaiko, ką jis sapnavo, ir kaip jam miegojosi.
7 nekelkite vaiko iš lovos iš karto po pažadinimo – duokite jam laiko galutinai pabusti, pasiūlykite jam padaryti pratimus gulint, pasirąžyti, pajudinti rankas ir kojas. Padarykite vaikui lengvą masažą, įjunkite lengvą muziką ir keliaukite su vaiku praustis ir atlikti kitas rytines procedūras.
8 Įjunkite grasią muziką tik tuomet, kai vaikas pabūdo galutinai. Ji padės jam pažvalėti. Jeigu vaikas tik pradeda busti, muzika turi būti tyli ir relaksuojanti.

https://youtube.com/watch?v=CirJ5c7xCk0


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments