Dauguma psichologų teigiamai vertina muzikos įtaką psichologinei suaugusio žmogaus bei vaiko būsenai. Pradėti klausyti muzikos galima jau nėštumo metu. Daugelis motinų naudoja muzikos klausymą „kartu” kaip ypatingą bendravimo su kūdikiu būdą. Teigiamos emocijos, kurias patiria motina klausydama muzikos, perduodamos ir kūdikiui.
Jums reikės:
• diskų su mėgstama muzika;
• magnetolos, kompiuterio arba CD grotuvo.
Muzika kūdikiams ir vaikams
2 Klausymą pradėkite nuo vaikams skirtų muzikos įrašų. Į tokius rinkinius įtraukiamos visiems nuo vaikystės žinomos dainelės iš animacinių filmukų ar pasakų. Tokius rinkinius galima įsigyti bet kurioje muzikos parduotuvėje. Šiuolaikiškesni tėvai gali pasinaudoti internetu ir atsisiųsti dainų vaikams iš specialių svetainių. Tai bus dvigubai naudinga, nes tada bus galima grojaraštį susikurti patiems ir su mažyliu klausyti tų dainų, kurias patys išsirinkote.
3 Įjunkite muziką vaikui žaidžiant. Jei vaikas žaidžia kažkokį judrų žaidimą, leiskite gyvesnes kompozicijas. Jei jis yra užimtas žaislais (renka konstruktorių, žaidžia su automobiliais ar lėlėmis), įjunkite lyriškesnes, lėtesnio tempo dainas.
4 Įjunkite muziką, kai vaikas užsiima kokia nors kūryba, pavyzdžiui, piešia. Muzika skatins jo vaizduotę. Netgi galite paprašyti nupiešti melodiją, kurią girdi. Arba ką jis įsivaizduoja, girdėdamas tokią muziką.
6 Stenkitės pasinerti į muziką. Paprašykite vaiko sekti, kaip keičiasi melodija. Išmokykite jį atskirti muzikos instrumentus. Šiuo tikslu, prieš klausydami muzikos, parodykite jam, kaip atrodo instrumentai, kokį garsą jie skleidžia (vaizdus ir garsą galite parsisiųsti internetu).
Dėmesio!
Pradėkite su mažyliu klausyti klasikinę muziką. Nereikėtų iš karto pasinerti į simfonijas ir fugas. Pradėkite nuo paprastų fortepijoninių pjesių (Šopeno, Listo, Debiusi).
Naudingas patarimas
Būtinai kalbėkite apie muziką su vaiku. Truputį papasakokite apie klausomo kūrinio istoriją. Ypač tada, kai klausote klasikinę muziką.
0 Comments