Stiprus charakteris – nėra įgimtas, o įgytas bruožas, tačiau nuo gimimo visi vaikai turi dideli potencialą, ir tik nuo tėvų priklauso, ar galės jie išauklėti vaiką stipria asmenybe ir išugdyti šį potencialą. Asmenybės tapimo procese, vaiko charakteris akivaizdžiai keičiasi, ir ne jūsų jėgoms įtakoti šiems pokyčiams, nukreipiant energiją į vaiką ir jį auklėjant. Kaip organizuoti vaiko auklėjimą, norint jam padėti tapti stipria asmenybe?
Vaiko charakteris
1 Vaikystėje vaiką pratinkite prie nesunkaus darbo – turėdamas savo įsipareigojimus, vaikas taps atsakingu, o taip pat jis jaus, kad yra svarbus, jeigu jūs jam paskirsit kai kuriuos namų darbus. Rodykite vaikui savo pavyzdį – visada išpildykite savo pažadus, laiku ir kruopščiai atlikite savo įsipareigojimus namuose, kad vaikas galėtų mokytis iš jūsų ir galėtų perimti jūsų elegesio tipą.2 Išmokinkite vaiką gerbti darbą, jausti pasitenkinimą atlikus svarbią užduotį ir padėti kitiems.
Mokykloje prie vaiko auklėjimo prisidės mokytojai, o taip pat pati mokyklinė programa – literatūros pamokos suteiks vaikui nemažai žinių garbės, disciplinos, ištikimybės, pareigos ir įvairiose moralės – normų sričių kategorijoje.
3 Palaipsniui vaikas įgauna intuityvų gėrio ir blogio supratimą, ir tai leidžia jam suprasti žmones ir priimti teisingus pasirinkimus, įvertinus savo elgesį.
4 Mokykla papildo vaiko auklėjime svarbiu indėliu bendravimo įgūdžiuose, pagerina discipliną, moko laikytis taisyklių ir tvarkos, tiek mokykloje, tiek ir namuose. Sistemingumas, tvarkingumas, tikslo siekimas ir organizuotumas taip pat yra labai svarbūs vaikui šiame etape.
5 Stebėkite su kuo draugauja vaikas, ir kokie yra jo santykiai su visuomene. Draugystė su bendraamžiais, tarpusavio pagalba, sugebėjimas dalintis – visą tai padeda užauginti vaiką stipria asmenybe, ir galbūt, kolektyvo lideriu.
6 Formuojant vaiko pasaulį, padėkite jam suskurti savo vertybių ir idealų sistemą, o taip pat padėkite pasirinkti ateities kryptį – vaikas palaipsniui pradės suvokti, kame yra jo gyvenimo tikslas, kokiomis moralinėmis elgesio nuostatomis ir normomis jos bus pagrįstos.
7 Orientuokite vaiko veiklą taip, kad jis pastoviai prieš save matytų teisingo elgesio modelį įvairiose gyvenimo situacijose, kuriose jis turės savarankiškai priimti sprendimus. Laikas nuo laiko vaikas turi patekti į sudėtingas situacijas, kuriose jis turės savarankiškai priimti sprendimą ir pasirinkti – būtent taip auklėjamas charakteris, sukuriami tam tikri vidiniai įsitikinimai, ir tėvų užduotis tokiu atveju palaikyti vaiką, nepašalinant sunkumų.
8 Visada išsaugokite individualią prieiga prie kiekvieno vaiko, įsiklausykite į jo jausmus, įvertinkite jo poelgio motyvus. Tuo jūs padėsite vaikui atrasti save ir išlavinti pačias geriausias charakterio savybes.
https://youtube.com/watch?v=ucW9WmV9SWI
0 Comments