Kačių veislės. Siamo katė


0

Tailando katės dažnai painiojamos su Siamo, ir tikrai, tiesą sakant, tai dvi, tos pačios veislės šakos. Pasak legendos, gražuolės kolor-point, su kreminės spalvos kailiu, šviesiais pilvukais ir tamsiais snukučiais, letenomis ir uodegomis, gyveno Siamo valstybėje ir priklausė karališkajai šeimai. Ir niekur kitur, išskyrus šią karalystę, tokių kačių nebuvo. Siamo monarchai ypatingai rūpinosi šiomis katėmis, kaip labai vertinga relikvija.
Tačiau XIX amžiujeSiamo katės laikas nuo laiko pradėjo palikti savo gimtinę, pasirodė kaimyninėse šalyse. Maždaug tuo metu veislė pasidalino į dvi dalis. Dalį šios veislės atstovų labiau kryžmino su kitomis veislėmis, kas suteikė tam tikrų išvaizdos pokyčių ir naujų spalvų, o kita dalis liko savo pradinės išvaizdos. Veisėjai stengėsi išsaugoti visus veislės požymius. Būtent šios mergaitiškai tyros katės išdidžiai vadinamos tajų. Jos taip pat vadinamos obuoliagalvėmis arba tradicinėmis Siamo, dėl charakteringos jų galvų formos.
Išvaizda
Šios tajų katės atrodo beveik identiškai, XVIII-XIX a Siamo katėms. Jos turi gana kompaktiško dydžio, raumeningą kūną, vidutinio ilgio kojas. Galva yra apvali, mažos ausytės, išdėstytos šonuose. Mėlynos akys, šiek tiek įkypos (įstrižos) ir migdolų arba citrinų formos.

Siamo katė

Siamo katė

Siamo katė

Kailis ir spalva
Šiai veislei būdinga kolor-point spalva, įvairiose variacijose. Galūnės, uodega ir savotiška kaukė ant veido nudažyti, tuo metu, kai likęs kūnas daug šviesesnis arba visiškai baltas. Galūnės gali būti juodos, rudos, pilkos, karamelės spalvos ir t. t., be to, šios spalvos gali būti ant galūnių ryškiomis juostomis (rainos), o ne vientisa dėme.
Charakteris
Tajų veislės katės yra judrios, socialios, jos linkę stipriai prisirišti prie savo šeimininko. Thai yra smalsios ir bebaimės, ir kartais ta drąsa ribojasi su nutrūktgalviškumu, todėl jas reikia prižiūrėti, ypač jeigu Jūs nusprendėte eiti su savo augintiniu pasivaikščioti. Be to, šios veislės atstovės nepretenzingos, jų kailis beveik nereikalauja priežiūros ir beveik nesišeria.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments