Puikusis kakadu namuose


0

Jei bute ar namuose daug vietos, tai galima įsigyti tokią papūgą, kaip kakadu. Jos ganėtinai didelės – iki 70 centimetrų. Suprantama, ir narvelis turi būti didelis. Jos grožis atperka visus trūkumus.
Jos ne tik gražios, jos labai gražios. Nuo kitų papūgų jas skiria beveik pilnas nebuvimas žalios spalvos visoje jos spalvinėje gamoje ir masyvus plunksnų kuodas ant kaktos.Kuodo plunksnos būna geltonos, rožinės juodos ar baltos spalvos. Patelės šiek tiek mažesnės už patinėlius.
Kakadu didelis, stipriai lenktas snapas. Jis labai stiprus ir gali laužyti net medines pertvaras.
Kakadu blogai skraido. Jos šokinėja nuo šakos ant šakos ir puikiai vaikšto žeme.
Kakadu labai prisirišę prie savo bandos. Jei toks paukštis pakliūva į nelaisvę ir praranda partnerį, tai jos visas dėmesys persikelia į šeimininką, kuris jį prižiūri. Jei paukštis pajunta šeimininko meilę ir rūpestį juo, jis atsako tuo pačiu. Kakadu neperneša vienatvės. Yra atvejų, kai paukštis, ilgą laiką prabuvęs vienas, susirgdavo, o yra ir mirtinų atvejų, nuo vienatvės.

Papūga Kakadu

kakadu namuose

Papūga Kakadu

Narvelio dydis kakadu, neturi būti mažesnis vieno metro. Gerai, jei bus didesnis. O jeigu tai voljeras – tai čia turi būti 2 m. plotis, 2m. aukštis ir 6 m. ilgis.
Būtina ne maža vandens talpa. Kakadu mėgsta tenkintis voniomis. Gerai jam įrengti miegamąjį. Šis skyrelis turėtų būti šiek tiek pridengtas nuo išorinių poveikių, kad suteiktų jam ramybę.
Kakadu narvą būtina kruopščiai prižiūrėti – dažnai plauti ir dezinfekuoti. Vanduo taip pat, turi būti dažnai keičiamas.
Lesa kakadu grūdų ir kruopų mišinius: saulėgrąžos, avižos, riešutai. Neatsisako virtų kiaušinių bei bulvių.
Šios papūgos labai mėgsta saulės šviesą. Ji joms tiesiog būtina. Saulės šviesos poveikyje, joms suaktyvėja kraujotaka. Šiltuoju metų laiku gerai kakadu išnešti į lauką, tačiau perkaisti joms nereikia.
Šie paukščiai labai brangūs, visomis to žodžio prasmėmis. Jų kaina įspūdinga. Ne kiekvienas gali sau tai leisti.
Kakadu – ilgaamžiai. Pagal statistiką, jie gyvena nelaisvėje 30 – 40 metų. Nors yra keletas jų rūšių, kurie pragyvena dar ilgiau.
Perkant kakadu, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jai reiks skirti daug dėmesio. O ir priežiūros darbai tokiam dideliam paukščiui, atima daug laiko ir pastangų. Todėl ne kiekvienas gali tam pasiryžti. Užimtam žmogui geriau įsigyti mažesnį ir paprastesnį paukštelį.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments