Šeškas: įsigyjame neįprastą augintinį


0

Jei kažkada anksčiau, į klausimą: „kokį turi naminį gyvulėlį?” , atsakytumėte – šešką, tai pašnekovas kelioms sekundėms netektų amo. Šiais laikais tuo nenustebinsi nieko. Naminiai šeškai dabar laikomi daugelyje šeimų.
Kažkada šeškai skaitėsi laukiniais plėšriais žvėreliais ir niekam neateidavo į galvą laikyti juos namuose. Dabar gi šie mieli, žaismingi ir žavingi sutvėrimai sudaro konkurenciją katėms ir šunims.
Šeškas – ne pats paprasčiausias pasirinkimas. Žvėrelis reikalauja daug dėmesio ir ypatingos priežiūros. Planuojant įsigyti naują „draugą” , būtina perskaityti atatinkamą literatūrą.

Naminis šeškas

Šeškas

Šeškas

Įsigyjant šešką, reikia įsitikinti ar žvėrelis kastruotas ir pripratintas prie tualeto.
Reikia pasirūpinti jo patogumais. Šeškams būtinas narvelis, pageidautina – ganėtinai didelis. Ne verta auginti šešką, jei planuojate nuolat jį laikyti uždarytą narve. Šeškai mėgsta laisvę. Narvelis reikalingas tik laikinai: nakčiai ir kada namuose lieka vienas.
Maitinimas turi daug niuansų, todėl šerti jį reikia sausu pašaru.
Kokius gi trūkumus turi šie žvėreliai? Visų pirma – tai nemalonus jų skleidžiamas kvapas. Kol maži, jie gali būti agresyvūs, dažnai kandžiojasi. Jie labai aktyvūs ir triukšmingi gyventojai. Jiems reikia dėmesio ir auklėjimo.
Jų gyvenimo trukmė ganėtinai ilga, todėl reikia pasirūpinti jų dresavimu. Nereikia jam daug nuolaidžiauti. Be dresūros, jis taps neklusniu ir nevaldomu. Šeškai gali gerai sugyventi su žmogumi ir su kitais esamais namuose gyvūnėliais, jei juos prie to pratinsime. Šie žvėreliai rekomenduojami šeimoms, kur yra mažų vaikų. Tik reikia sulaukti, kol vaikas bus sąmoningas.

Jei nutarėte auginti šešką

Šeškas

Šeškas

Niekada nenuspėsi, kuo šeškas planuoja užsiimti. Būtina jį stebėti. Šis žvėrelis ganėtinai lepus; kritimai nuo taburetės ar kėdės, gali jį traumuoti, o taip pat imlūs perkaitimams ir peršalimams.
Su jais galima vaikščioti lauke. Pagrindinė sąlyga: laikyti ant rankų ar vesti ant pavadėlio ir būtina paskiepyti. Vakcinacija būtina, nors žvėrelis ir su niekuo nekontaktuoja. Pasivaikščiojimą lauke – renginys pramoginis, kadangi tai nebūtina procedūra.

Šeško auginimas

Šeškas

Šeškas

Sunku prieiti išvados: ar reikalingas šeškas namuose. Svarbu, prie šio klausimo prieiti atsakingai; juk, nepaisant jo mielos ir žaismingos išvaizdos, tai toli gražu – ne žaisliukas


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments