Kačių veislės: Savanos katės (Savannah)


0

Savanos kačių veislė atsirado palyginti neseniai – pirmasis kačiukas, tapęs pirmuoju didžiausios pasaulyje naminių kačių veislės atstovu, gimė 1986 metais JAV Pensilvanijos valstijoje, Bengalijos kačių veisėjo Judy Frank veislyne. Kačiuko tėvais tapo Siamo katė ir Servalo katinas, kačių šeimos plėšrūnas. Servalo katinas buvo parinktas neatsitiktinai – šie gyvūnai yra gana lengvai prijaukinami ir pasižymi labai aukštu intelektu. Tačiau juos išlaikyti yra gana sunku. O Savanos katės išsaugojo visus laukinių kačių privalumus, be to, jos daug lengviau pripranta būti šeriamos ir išvis rūpesčių su jomis yra daug mažiau.
Išvaizda
Savanos katės turi liekną ir lankstų kūną, ilgas kojas, dėmėtą kailį, panašų į leopardo. Kailis yra minkštas, ausys didelės, o akys yra gana egzotiškos formos. Jų uodega pūkuota, kaklas ilgas, šios rūšies atstovų ūgis siekia iki 60 cm ties ketera.
Charakteris
Savanos katės yra labai judrios ir žaismingos, jos paveldėjo iš savo laukinių protėvių sugebėjimą toli ir aukštai šokinėti, taip pat meilę vandens procedūroms. Taigi jei jūs nusprendėte įsigyti tokį augintinį, neturėtų kilti ypatingų problemų dėl jo maudymo. Savanos katės yra protingos, smalsios ir ištikimos. Daugelis šių gyvūnų savininkų pastebėjo, kad charakteriu jos panašesnės į šunis nei į kates.

„Savannah” (Savana katė)

Savannah

Savanos katės
Servalo veislės kraujo procentas ir kačių kaina
Savanos kačių veislė vedama iš naminių Siamo, Bengalijos, Rytų ir Egipto Mau veislių. Savanos katėms, gimusioms skirtingose kartose, suteikiami skirtingi pavadinimai – nuo F1 iki F5. F1 reiškia, kad kačiukas yra tiesioginis Servalo ir naminės katės palikuonis, atitinkamai F2 yra Servalo anūkas, F3 – proanūkis ir t.t.

Servalo kraujo kiekis F1 kartos atstovo kraujyje yra apie 65%, kiekvienoje naujoje kartoje šis procentas mažėja iki 5% (F5 kartoje). Taigi pačios brangiausios Savanos katės – F1 ir F2 kartų atstovai, jų kaina svyruoja nuo 4 iki 20 tūkstančių dolerių. F3-F5 kartos kates galima įsigyti už 1-4 tūkstantį dolerių. Katinai yra pigesni nei katės, nes pirmosios keturios patinų kartos negali turėti palikuonių ir yra netinkami veisimui.
https://www.youtube.com/embed/2tbVVBNxOrk

Kad katės susidraugautų
Katės nėra bandos gyvūnai, joms nereikia
Įdomūs faktai apie kates
Įdomius faktus apie kates galima …


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments