Naminis meškėnas: egzotiškas žvėrelis


0

Išskyrus įprastų kačiukų ir šuniukų, gyvūnų mėgėjai pradeda laikyti egzotiškesnius gyvūnėlius. Pastaraisiais metais padaugėjo namuose laikomų meškėnų.

Kas tai per žvėris?

Meškėnas

Meškėnas
Meškėnas, labai žavus padarėlis, kažkas tarp šuns, katės ir meškiuko. Jis labai mėgsta žaisti, lengvai pripranta prie naujų sąlygų. Jį labai įdomu stebėti – jo judrūs pirštukai ant priekinių kojyčių, kuriais jis mėgsta čiupinėti ir vartyti įvairius daikčiukus, o maistą ima į „rankas” ir skalauja vandeny, panašiai, kaip mes skalaujame skalbinius.

Meškėnas

Kailis meškėno gražus ir švelnus; jį malonu glostyti. Didelis privalumas – jis nesišeria. Valgo šis žvėrelis, praktiškai, viską: mėsą, vaisius, kiaušinius, daržoves, grūdus.

Laikymo sąlygos

Meškėnas

Meškėnas – žvėris laukinis, bet laikymui namuose, jis nesunkiai prijaukinamas. Laiko šį augintinį ne narvelyje, o skiria jam tam tikrą plotelį. Ten turi būti erdvus namelis, miegamasis kampelis, tualetas ir įranga, po kurią jis galėtų karstytis. Geriausiai tam tikslui tiktų lauko voljeras. Jam taip pat reikalingas vandens telkinys. Jis mėgsta pramogauti vandenyje. Būtent tuo metu, ir įdomiausia jį stebėti.

Meškėnas

Pirmomis dienomis, geriausiai jį laikyti jo gyvenamojoje zonoje, o po to, kai išmoksite jo įpročius, o jis adaptuosis, tada galima bus jį išleisti pasivaikščioti po namus. Reikalas tame, kad meškėnai mėgsta tyrinėti naujas teritorijas ir slėpti maistą nuošaliuose kampeliuose. Jei jis jų nesuvalgys, o jūs jų nerasite laiku – pajusite specifinius kvapus, o tada – tikrai surasite.

Meškėnas

Pagrindinis jų maistas – mėsa ir žuvis. Su malonumu minta ir šunų ėdalu. Maždaug du kartus per metus, jį reikia maudyti ir prausti su šampūnu.

Kaip susigyventi su meškėnu

Meškėnas

Jei jau įsigijote šį gyvūnėlį, tai reikia atminti apie jo charakterį ir turėti omeny jo ypatumus. Pavyzdžiui, meškėnai mėgsta viską draskyti, išmėtyti, išpilti. Reiškia, reikia jam pateikti įvairiausių skuduriukų, popieriaus, folijos, akmenukų. Visa tai jis su malonumu draskys, vartys, mėtys… Tik žinokite, kad šių „žaisliukų” jam reiks vis naujų.

Meškėnas

Meškėnai, kaip maži vaikai, mėgsta dėmesį. O štai bausti fiziškai – jo negalima. Jis tai supras kaip tiesioginę agresiją ir instinktyviai gindamasis, gali įkąsti. Kad padarė žalą, jis ne šuo, nesupras. Šie gyvūnėliai užsigimę aktoriai – jie savo snukučio mimika gali išreikšti ir šypseną, ir liūdesį, ir nuostabą bei kitas emocijas. Beje, meškėnai labai fotogeniški ir be galo mėgsta pozuoti.
Lytinio brendimo periodu, reikia būti atsargiems. Geriau pasistengti nelįsti į jo teritoriją; jie gali būti agresyvūs.
Mėgsta jie ir pasivaikščioti po miestą. Dėl tokių pasivaikščiojimų, parduotuvėse jau pasirodė specialūs pavadėliai jiems.

https://youtube.com/watch?v=I-WvNgxOcRI


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments