Katės – labai švarūs gyvuliukai. Tačiau maudyti ją vis viena reikia tam, kad nebūtų infekcijos šaltiniu savo šeimininkams. Daryti tai reikia laiku ir taisyklingai. Pernelyg dažna procedūra, gali joms pakenkti. Maudant kates, reikia laikytis tam tikrų saugumo taisyklių.
Pratinti kačiuką prie maudymo, reikia nuo pat pirmųjų jo gyvenimo mėnesių, darant tai palaipsniui ir humaniškai. Katės pačios neblogai prisižiūri švaros, kruopščiai layžydamos savo kailiuką. Tačiau kartais to būna maža. Ypač papildomo prausimo reikalauja ilgaplaukių kačių veislės.
Katę būtinamaudyti, kai ji itin purvina. Jei ji atrodo nemaloni glostant arba blogai kvepia, tada jau reikia ją išmaudyti. Tačiau nereikia to daryti gan dažnai. Kačių kailis natūraliai padengtas įpatingu riebiu tepalu, kuris, dažnai plaunant, nusiplauna. O be jo, katės švelni oda, pradeda sausėti.
Specialistai rekomenduoja maudyti kates ne dažniau, kaipvieną kartą per tris mėnesius. Kai kuriais atvejais, galima išplauti tik ypatingai užterštas vietas.
Jei katės mylimos atostogos kaime, sode, tai grįžus namo, jituri būti išmaudyta. Tai bus profilaktika prieš blusas ir kitus parazitus. Jei katė užsikrėtusi vabzdžiais, būtina ją maudyti specialiu šampūnu.
Maudyti geriau tada,kai gyvuliukas šeriasi. Vanduo bei mechaninės manipuliacijos padeda atsiskirti apmirusiems plaukeliams ir ataugti naujiems. Šampūnai turi būti skirti tik šiems gyvūnams. Jie yra tinkamo pH, neperdžiovina odos ir nekenkia kailiukui.
Kačių šampūnai skirstomi į skystus, sausus ir purškiamuosius. Geriausias plaunamąsias savybes išlaikoskystieji šampūnai. Jie ne tik atplauna teršalus, bet ir padaro kailį blizgiu ir švelniu. Sausi ir purškiami šampūnai skirti katėms, paniškai bijančioms vandens.
Kaip maudyti katę
Kačių maudymas
Sausos priemonės ištepamos kaip pudra, o po to iššukuojamos, kartu su purvu. Purškiamieji šampūnai prekyboje retesni. Išskyrus plaunamųjų savybių, purškalai veikia ir antistatiškai, kas palengvina iššukavimą. Maudant katę skystuoju šampūnu, tinka vonia, kriauklė ar paprastas dubuo. Vandens temperatūra turi būti 36 – 38 C, o jo kiekis – iki stačios katės pilvuko.
Ant vonios dugnoreikia pakloti rankšluostį ar guminį kilimėlį. Taip katė galės įsispirti ir pasijusti saugesne. Vandenį pripilti į maudyklę reikia prieš patalpinant į ten katę. Tai leis neatsukinėti čiaupo ir negąsdinti gyvūnėlio. Būtent dėl tos pačios priežasties, reikia pripilti vandens iš anksto ir į kitą tarą, skirtą skalavimui. Tačiau, jei katės negąsdina vandens čiurlenimas, ją galima prausti ir po dušu. Katę maudyti geriau su padėjėju, kuris tvirtai laikys ją už kojų. Pageidautina užsimauti ant rankų storas apsaugines pirštines, kadangi katės nagai – adatos ir dantukai ne bukesni. Durys vonios kambaryje turi būti uždaros, kad ištrūkusi katė toli nenubėgtų.
Prieš maudant, katę reikia iššukuoti, o ausytes užkimšti vatiniais tamponais. Maudynių metu, su gyvūnėliu reikia kalbėti ramiu, švelniu tonu.
Sudrėkinti katės kailį, reikia plastikinės stiklinės su vandeniu. Užtepti šampūnu ir palaukti kelias minutes. Po to kruopščiai nuplauti ir stebėti, kad vandens nepapultų į akis, nosį ir ausis. Papildomai reikia praskalauti švariu vandeniu.
Po to, kailį reikia lengvai nuspausti irsuvynioti katę į rankšluostį. Taip laikyti ją ant rankų, kol rankšluostis nesugers vandens. Kambario temperatūra turi būti ne žemesnė 22 C. Vengti reikia skersvėjų. Šlapia katė praranda šilumos izoliaciją ir gali lengvai peršalti.
Kokią sofą išsirinkti, jei namuose gyvena katė
Naminiai gyvūnai daro mus geresniais
Kaip pripratinti kačiuką prie draskyklės
Išmokykite katę galąsti nagus
Įdomūs faktai apie kates
Ji buvo vaizduojama kaip katė ar moteris su katės galva.
0 Comments