Kuris švaresnis – šuo ar katė?


0

Kai mes planuojame įsigyti gyvūnėlį; katę ar šunelį, pirmoji mintis, kuri lenda į galvą: – „Man nereikalingas nemalonus kvapas namuose” . Pagrindiniai skirtumai: katės pačios gali susitvarkyti su savo higiena, o štai šuniukams, reikalinga šeimininko pagalba.

Kailis ir jo priežiūra

Yra žinoma, kad pas kates labai sudėtinga genetinė programa, skirta savo kailio priežiūrai. Kaip taisyklė, jos aukoja 50 proc. savo laiko tam, kad savo šiurkščiu liežuviu, iššukuotų save ir savo „artimuosius” . Jei užterštumas labai sudėtingas ar kietas, į darbą paleidžiami dantukai. Jei prie užterštų vietų sunkus priėjimas, į darbą paleidžiamos letenėlės ir aštrūs nagučiai, kurie preliminariai suvilgomi seilėmis. O štai šunys, išsivalo tik savo intymias vietas ar tik letenas. Tačiau egzistuoja tokios šunų veislės, kurios sugeba prižiūrėti savo kailį, kaip katės. Tai Sibirietiški Haskiai ir Basendžiai. Todėl kiekvienam šuniui reikia padėti išsimaudyti, išsišukuoti tam, kad jie visada būtų gražūs ir sveiki.

Kas geriau: šuo ar katė?

Kuris švaresnis - šuo ar katė?

Kuris švaresnis – šuo ar katė?

Tualetas

Šunys tuo reikalu reiklūs mažiau. Jiems nesvarbu, kur ir kaip. Nors pirmenybę dažniau skiria žolytėj, nei kur nors ant kieto paviršiaus. O štai katės, mėgsta šio proceso metu – vienatvę. Ir jos nemėgsta tuštintis, kai šalia yra stebėtojų. O taip pat, jei katė gyvena bute, jai svarbu, kad jos tualetas būtų, kaip galima dažniau, švarus.

Kačių kvapai

Pačios katės nekvepia, o jei ir turi kažkokį kvapą, tai žmogaus uoslė to neužuodžia. Tačiau būna atvejų, kai katė kažkokį kvapą skleidžia. Tai ženklas, kad su jos sveikata yra tam tikrų problemų, dėl ko reiktų kreiptis į veterinarą. Arba būna, kad prie lytinių organų susikaupia išmatų ar šlapimo. Tokie atvejai pasitaiko tuomet, kai katė turi problemų su vidaus organais. Reikia atkreipti dėmesį į lovelį. Jei jis stipriai užterštas, katė nuolat vaikšto aplink jį, o jos kailis pritraukia kvapų.

Šunų kvapas

Nuo šuns, kvapų sklinda daugiau, kadangi mirę odos dalelytės išplinta po kailį, o kaip žinome, šuo kailio „išsiplauti” nemoka. Be to, šuns oda prakaituoja ir išskiria riebalines išskiras, kurie taip pat prisideda prie nemalonaus kvapo išskyrimo. Tik reguliarus šuns maudymas padės išvengti nemalonių kvapų.

Šėrimasis

Šėrimasis – normalus reiškinys ir kačių, ir šunų gyvenime.Tačiau tai sukelia tam tikrų problemų šeimininkams: rūbai, baldai, grindys ir viskas aplinkui, aplimpa šeriais, kuriuos nėra paprasta pašalinti. Tačiau yra kai kurios veislės, kurios tokių problemų nesukelia: Sfinksai – katės ir pudeliai – šunys.

Mielos Katės Ir Šunys Patinka Kūdikiams Video

https://youtube.com/watch?v=s3at2sJT-68


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments