Katės: tiesa ir melas


0

Jau daugelį šimtų metų, su mumis, po vienu stogu, gyvena pūkuotieji numylėtiniai. Bet ar viskas, ką mes apie juos žinome, tiesa?
Sklando gandai, kad katės labai užgaulios ir iš pykčio, gali priteršti šeimininkui, kad ir į batą? Tai melas. Katės keičia savo tualeto vietą todėl, kad gali patirti stresinę situaciją. Tai gali būti: remontas bute, žmonių barniai, baldų vietos pakeitimai, nepažįstamo žmogaus pasirodymas ar liga, surišta su inkstais.
Daugelis mano: kuo storesnis gyvūnas – tuo jis laimingesnis. Tai ne tiesa. Atvirkščiai, jei katė pradeda tukti, reiktų kreiptis į veterinarą. Greičiausiai, jūsų augintinis serga. Antsvoris gali reikšti cukrinį diabetą, širdies – kraujagyslių ligas ir eilę kitų negalavimų. Kai kuriose šalyse, už atsainų požiūrį į gyvulio sveikatą, šeimininkai baudžiami piniginėmis baudomis ir netgi laisvės atėmimu.
Katė, nušokdama nuo bet kokio aukščio, visada prisižemina ant keturių kojų ir jai visai neskauda. Tai irgi mitas. Žinoma, jos puikiai paskirsto savo svorio centrą kritimo metu, bet tai nereiškia, kad joms visiškai neskauda. Daugelis gyvūnų po tokių šuolių netgi laužė kaulus ir gaišo.
Jei kastruoti katiną – jis tampa tingus. Netiesa. Namų numylėtinis, net ir po tokios operacijos, miegos tiek, kiek ir priklauso – 15 – 18 valandų per parą. Ir ne verta jaudintis dėl to – tai normalu sveikam katinui.

Katės: tiesa ir melas

Katės

Katės puikiai mato naktį, kaip ir dieną. Tai ne visiškai taip. Iš tikro, katės naktį mato gerokai geriau nei žmogus, bet jos irgi turi problemų su regėjimu. Gyvūnai, kurie turi toliaregiškumo sindromą, gali nepamatyti pelės sau po nosimi, kol ta nepradeda bėgti. Naktimis katės labiau orientuojasi savo nuojauta, kuri jas retai apgauna.
Kai katė pradeda laižyti save – tai visai nereiškia, kad ji prausiasi. Galimai, ji tiesiog įtemptai apie kažką galvoja arba atsidūrė prieš kažkokį pasirinkimą. Žinoma, kailio išlaižymas tarnauja ir prausimuisi, ir išsivalymui.
Kovas – kačių „morčius” . Ne tiesa. Nepriklausomai nuo metų laiko, katės nepertraukiamai rujoja, kai tą nurodo fiziologiniai poreikiai. Garsiai kniaukiant, jos atkreipia šeimininko dėmesį, dalina teritoriją ir ieško partnerio. Kodėl, būtent kovas, skaitomas aktyviausiu mėnesiu metuose? Tiesiog, atšyla orai ir žmonės dažniau atidarinėja langus, orlaides, tuo pačiu, leisdami saviems numylėtiniams suartėti.
Pikčiausia kačių veislė – Siamo. Tai ne visai taip. Tiesiog, ši veislė aktyvesnė ir temperamentingesnė už kitas.
Šuo su kate – didžiausi priešai. Žinoma, kad ne. Visi mūsų augintiniai, susitikę pirmą kartą, elgiasi ne visai adekvačiai vienas kito atžvilgiu. Tačiau, jei katė ir šuo gyvena pas šeimininką kartu, jie puikiai tarpusavyje sutaria. O jei susipažįsta vaikystėje, tai tampa neišskiriamais draugais.
Prieš sterilizuojant katę, reikia leisti jai pagimdyti. Tai ne taip. Jei jūs nenorite prisiveisti daugiau kačių, tai visiškai nebūtina to daryti. Dauginimosi instinktas gyvūnams užprogramuotas nuo gamtos. Ir jei neleisti jam „prabusti” , tai jūsų katė apie tai nieko ir nesužinos.
Katės gali išsigydyti pačios. Žinoma – ne tiesa. Rimtų ligų jos pačios neišsigydys. Vienaip ar kitaip, kates ir katinus parodyti daktarui – privalu.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments