Kiek metų gyvena katės


0

Vidutinė kačių gyvenimo trukmė yra 12-15 metų. Tačiau klausimą, kiek metų gyvena katės, interneto vartotojai užduoda iki šiol. Iš esmės kačių gyvenimo trukmė priklauso nuo kelių veiksnių: pavyzdžiui, kokios rūšies gyvūnas yra, sterilizuotas jis ar ne ir t.t.
Kiek gyvena katinai ir katės, kurių vieninteliai namai visą gyvenimą būna gatvė? Benamiai kačių šeimos atstovai gyvena vidutiniškai 5-6 metais mažiau nei jų naminiai kolegos. Gatvėje jų tyko daug pavojų, jų gyvenime beveik nėra nei meilės, nei švelnumo, kurių trūkumas neigiamai veikia psichinę ir fizinę gyvūno sveikatą.

O kiek metų gyvenanaminės katės? Šių rainiukų gyvenimui tam tikrą įtaką daro gamta. Veterinarai teigia, kad neveislinės katės gyvena vidutiniškai 5 metais ilgiau nei veislinės. Dirbtinio skirtingų veislių gyvūnų kryžminimo rezultatas gali būti tokios mutacijos kaip labai trumpa uodega (bobteilai) arba, pavyzdžiui, riestos ausys (American Curl veislė). Šios mutacijos gali sukelti tam tikrą pavojų gyvūno sveikatai: pavyzdžiui, Škotų nulėpausių (Scottish Fold) nulėpę ausys.

Kiek katės gyvena

Kiek gyvena katės

Kiek gyvena katės
Skirtingai nei žmonių, šių gyvūnų abiejų lyčių atstovų gyvenimo trukmė yra vienoda. Todėl į klausimą, kiek metų gyvena katės ir kiek katinai, atsakyti yra paprasta: vienodai.
Reprodukcinės sistemos būklė taip pat turi įtakos ūsuotųjų augintinių amžiui. Kastruoti ir sterilizuotiFelis silvestris catus genties atstovai vidutiniškai gyvena trimis metais ilgiau nei įprastai.
Kačių galimybes sulaukti garbaus amžiaus didina subalansuota mityba ir aktyvus gyvenimo būdas. Jei jūsų augintinio maistas turi pakankamai vitaminų, mineralų, skaidulų ir baltymų, ir gyvūnas yra gana judrus, jis gali gyventi ir 20 metų.
Norint, kad katinėlis gyventų ilgiau, nereikia numoti ranka į reguliarius apsilankymus pas veterinarą. Jei laiku neaptiksime ir nesunaikinsime blusų ir kirminų, jei laiku neskiepysime, galime rimtai pakenkti kačiuko imunitetui ir tai tikrai turės neigiamos įtakos gyvūno gyvenimo trukmei.

https://youtube.com/watch?v=26d2AyvZirQ


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments