Katės gimdymo vietos įrengimas


0

Gimdymo vieta – tai dėžė, kurioje jūsų augintinė atsives savo vadą ir pirmąsias jų gyvenimo savaites, prižiūrės kačiukus.
Dėžė turi būti paruošta apie dvi savaites iki gimdymo, kad katė prie jos priprastų. Į tą dėžę statykite šėryklą ir vandenį.
Buvimo vieta
Dėžė turi būti statoma ramiame kambaryje (vonia ar negyvenamas kambarys – būtų idealu). Kambaryje turi būti komfortiška temperatūra ir katei, ir jos mažyliams. Katė – mama, turėtų su visa dėže, būti atokiau nuo kitų naminių gyvūnų ir mažų vaikų.
Kartais, nepaisant visų jūsų pastangų, katė ignoruoja jūsų paruoštą gimdyklą, o pasirenka kitą vietą: dažniausiai – spintos apatinė dalis, po komoda ar net jūsų lovoje. Jei tai įvyksta, tai uždarinėkite kitų kambarių duris, kad katė mažiau migruotų. Jei katė, nėštumo pabaigoje, demonstruoja vieną iš visų kitų kambarių, nuneškite tą dėžę į tą kambarį. Ne mažai kačių – mamyčių mėgsta būti šalia savo šeimininkų, kitos atvirkščiai – nori būti atokiau nuo visko, kas namuose juda.

Katės gimdymo vietos įrengimas

Katės gimdymo vietos įrengimas

Gimdykla
Dėžė turi būti erdvi, kad katė laisvai galėtų apsisukti ir kad tilptų jos „tualetas” , kai ji pagimdys.
Stipri kartoninė dėžė, turi būti uždara iš keturių pusių, o viena siena turi būti šiek tiek pažeminta, kad katei netrukdytų apsisukinėti, esant reikalui.
Užteršta „patalynė” po gimdymo, turi būti pašalinta, dezinfekuota ir panaikinta. Jos vietoje, turi būti reguliariai keičiam švarūs paklotai.
Jei gimdymas numatomas šaltaisiais mėnesiais, į dėžę galima įdėti šildytuvą. Įsitikinkite, ar šildytuvas neužima viso ploto dėžės grindų. Mat, kai būna per šilta, kačiukai mėgsta nuslinkti, kur vėsiau. Reikia įsitikinti, kad temperatūra neviršytų normų.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments