Kaip apšiltinti grindis namo palėpėje


0

Tam, kad užmiesčio name sukurti maksimaliai komfortiškas gyvenimo sąlygas, reikia būtinai viską apšiltinti. Tame tarpe – ir lubas. Tik problema tame, kad iš gyvenamosios pusės šiltinti lubas, nėra taip paprasta. O ir sudėjus termoizoliacines medžiagas, kambariai tampa gerokai žemesni. Tokiu atveju, geresnis variantas būtų, sudėti izoliacinį sluoksnį ant palėpės grindų.

Palėpės grindų paruošimas apšiltinimui

Dėti termoizoliacines medžiagas reikia į perdengimo tarpus. Todėl, jei čia jau buvo suklotos grindys, teks jas demontuoti. Viskas, kas lieka po senomis grindimis, turi būti tvarkingai iššluota ir išvalyta. Kartais, ruošiantis tokioms procedūroms, atsiranda įvairūs plyšiai, kitokie pažeidimai. Visa tai reikia užsandarinti įvairiomis statybinėmis medžiagomis, mišiniais, priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio. Kai tokie darbai bus atlikti, ant palėpės grindų reikia papildomai iškloti polietileno plėvelę.

Termoizoliacinių medžiagų sudėjimas

Kaip apšltinti grindis namo palėpėje

Kaip apšiltinti grindis namo palėpėje

Dabar galima pradėti montuoti izoliacines medžiagas. Geriausiai tam tinka mineralinė vata, kuri skaitoma ekologiškai švariu produktu ir atspari ugniai. Vatos plokštes reikia apipjaustyti taip, kad jos standžiai tilptų tarp perdengimo balkių. Tokiu atveju neliks tarpelių, pro kuriuos galėtų „išgaruoti” šiluma. Jei mineralinę vatą standžiai įmontuoti tarp balkių nepavyksta, jos plokštes reikia pritvirtinti metalinėmis kabėmis prie balkių, o likusius tarpelius užpildyti montažinėmis putomis. Baigus kloti izoliacinį sluoksnį, ant jo viršaus užklojamas dar vienas polietileno plėvelės sluoksnis. Čia polietilenas atlieka drėgmės izoliacijos vaidmenį. Be šito apsieiti negalima, nes palėpėje susikondensavusi drėgmė, gali sugadinti mineralinę vatą.

Juodgrindžių klojimas palėpėje

Palikti izoliacinę medžiagą be apsaugos, negalima. Todėl virš jos klojamos, taip vadinamos, juodgrindės. Paprasčiausiai tai daroma iš įprastų lentų. Jos, savo ruožtu, taip pat temperatūrai ne laidžios.
Verta priminti, kad palėpės grindų šiltinimas skirtas ne palėpės, o gyvenamųjų kambarių mikroklimato gerinimui. O palėpė ir liks tokia pat šalta, kaip ir prieš tai. Norint ir palėpę paversti komfortiška erdve žiemą, reikia detaliai šiltinti stogo dangos šlaitus iš vidinės pusės.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments