Kad katės susidraugautų


0

Katės nėra bandos gyvūnai, joms nereikia kompanijos. Tačiau iš didelės meilės šiems mieliems gyvūnams ar, pavyzdžiui, iš užuojautos išmestiems kačiukams, savininkai įgyja antrą augintinį ar net kelis. Daugeliu atvejų dvi katės namuose susigyvena po trumpo trinties laikotarpio, bet kartais jos ilgai neapsipranta viena su kita. Kaip pasiekti, kad katės susidraugautų tarpusavyje, jei jos nenori taikstytis su giminingų gyvūnų draugija?
Prašau mylėti ir gerbti
Pirmiausia gyvūnus reikia supažindinti. Naują augintinį reikėtų įnešti į namus specialioje kelioninėje dėžėje su grotelėmis arba dėžutėje su skylutėmis kvėpavimui. Tegul „šeimininkė” pavaikšto aplink, apuosto naują kaimyną, pripranta prie jo. Po kiek laiko atidarykite dėžės dureles, kad naujokas galėtų išeiti ir apsidairyti. Atidarykite kambario duris, o langus uždarykite. Taip pat pabandykite uždengti jums sunkiai prieinamas vietas, kuriose gyvūnas galėtų paslėpti konflikto atveju.
Maisto ir vandens dubenėliai bei tualetas kiekvienai katei turi būti atskiri. Bent jau pradžioje jas reikia patalpinti kiek įmanoma toliau vieną nuo kitos, kad būtų bent sąlyginis teritorijos pasidalijimas. Taip galėsime išvengti daugybės konfliktų.

Antra katė namuose Kaip supažindinti kates

Kaip supažindinti kates

Kaip supažindinti kates
Jei katės susipjovė
Dažniausiai susipažįstama be ekscesų – „šeimininkė” apuosto naują kaimyną, vaikšto aplink demonstruodama pranašumą, tuo metu naujokas bando judėti lėtai ir neatkreipti į save daug dėmesio. Tačiau kartais būna ir konfliktų. Jei gyvūnai vaikosi vienas kitą po kambarius, jiems nereikėtų trukdyti, bet jei jie raičiojasi ant grindų įsikibę vienas į kitą, tada juos reikia išskirti.
Geriausia yra aplieti besiriejančias kates vandeniu arba ant jų užmesti tamsų tankų audinį. Netikėtai užklupus tamsai gyvūnai liausis peštis, po to juos bus galima nustumti (tik stumti vienas nuo kito, ne prilupti) šluota ar šepečiu į skirtingas puses. Tada būtina izoliuoti peštukus skirtingose ​​patalpose porai dienų, po to reikia pakartoti nutrauktą susipažinimą. Jei vėl kils peštynės, kartokite procesą tiek kartų, kiek reikės.
Katė ir kačiukas
Šiuo atveju konfliktai būna retai. Katė imsis auklėti kačiuką, prisiimdama motinos vaidmenį. Ji gali būti griežta, bet nesielgs agresyviai.
Katinas ir kačiukas
Katinai paprastai yra linkę prisibijoti kačiukų. Tačiau ir šiuo atveju agresija rodoma retai, ypač jei jūsų katinas kastruotas. Juk kastruoti gyvūnai paprastai būna draugiški ir švelnūs. Pirmą kartą suaugęs augintinis gali ignoruoti mažylį, tačiau vėliau jie gali susidraugauti.
Katinas ir katė
Paprastai greitai pripranta vienas prie kito ir švelniai prisiriša. Tačiau visgi yra geriau, kad turėtų atskirus maisto dubenėlius. Taip yra dėl to, kad katinas gali ir letena grybštelėti, jei katė staiga įlįstų į jo dubenėlį, be to, jei yra nepasisotinęs, gali ir svetimus pietus pasisavinti.
Dvi katės
Jei apgyvendinate su savo augintine kitą katę, greičiausiai jos neblogai sutars. Dažniausiai „šeimininkė” sau pasiskirs pagrindinį vaidmenį. Visgi gali būti konfliktų rujos metu ar maitinant kačiukus. Kaip pasiekti, kad dvi katės susidraugautų? Jei jos abi arba bent viena iš jų yra sterilizuota, tada per daug sunkumų neturėtų kilti. Tiesiog stebėkite gyvūnus ir atskirkite juos pirmiau aprašytu būdu, jei susipjaus.
Du katinai
O kaip padėti susidraugauti katinams? Tai, ko gero, rizikingiausias „draugystės” variantas. Būkite pasirengę periodiškai atskirti besiriejančius dėl teritorinio pranašumo patinus, kol jie pagaliau supras, kad jums nepatinka jų konfliktai. Tačiau rimtos pjautynės paprastai baigiasi savaime, kai stipresnis katinas, parodęs savo pranašumą, perima pagrindinį vaidmenį. Nepaisant to, maisto ir vandens dubenėliai ir tualetai kiekvienam augintiniui turi būti skirtingose ​​vietose.
O jei nuspręsite iškart paimti du kačiukus, tada išvis nebus jokių problemų. Klausimas, kaip pasiekti, kad jie susidraugautų, išvis neiškils. Jie tiesiog nekonfliktuos. Kartkartėmis mažyliai apsimes, kad pešasi, bet jie taip tik žais ir tuo pačiu mokysis.Kačių veislės: Savanos katės
Savanos katės turi liekną ir lankstų kūną,
Įdomūs faktai apie kates
Įdomius faktus apie kates galima …


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments