Kaip klijuoti lipnią plėvelę


0

Kaip klijuoti lipnią plėvelę

Lipni plėvelė – patogi ir graži apdailos medžiaga, kurią galima naudoti patalpų dekoravimui. Peršviečiama su vitražo imitaciją plėvelė papuoš jūsų langą arba kambario durų stiklą. Pasinaudoję lipnią plėvele, jūs pakeisite virtuvinį garnitūrą arba senus baldus. Šiek tiek fantazijos ir nagingumo ir jūs galėsite sukurti dekoratyvinį pano.

Jums reikės:

  • lipnios plėvelės
  • purkštuvo gėlėms arba poroloninės kempinės
  • skystos indų plovimo priemonės
  • minkštos šluostės
  • adatos

Instrukcija kaip klijuoti plėvelę

1 Paieškokite tinkamą paveikslą jūsų būsimajam pano. Jūs galite piešinius peržiūrėti įmonių interneto tinklapiuose, kurios užsiima gatavų lipdukų, patalpų papuošimui, padavimu. O taip pat galite sugalvoti kažką tai savo, jeigu bent šiek tiek mokate piešti.
2 Pagalvokite apie tai, kurioje buto vietoje jūs klijuosite dekoratyvinį lipduką. Lipni plėvelė gerai prilimpa prie lygių paviršių. Pirmai patirčiai įgyti, sukuriant pano, pasirinkite nedidelio dydžio paveikslėlį. Jis gražiai atrodys ant lango arba durų stiklo, ant šaldytuvo arba ant lygių virtuvinės spintelės durelių.
3 Atsispausdinkite pasirinktą paveikslėlį spausdintuvu. Tai bus trafaretas, pagal kurį jūs sukursite pano ant lipnios plėvelės. Jeigu paveikslėlis turi būti didelis nei ant jūsų popieriaus lapo, tuomet jį proporcionaliai padidinkite.
4 Nubraižykite ant palo su paveikslėliu tinklelį su kvadratėliais. Po to paimkite kalkinį popierių arba kitą popieriaus lapą. Nubraižykite ant jo tinklelį su tokiu pačiu kvadratėlių kiekiu, tik didesnio dydžio. Perpieškite savo paveikslėlį pagal linijas. Padarykite trafaretą su visais būtinais iškirpimais.
5 Žinant tikslius kuriamo paveikslo išmatavimus, parinkite reikalingo pločio lipnią plėvelę. Parduotuvėje atkreipkite dėmesį, kad rulonai yra parduodami įvairių dydžių.
6 Išvyniokite plėvelės ruloną ant lygais paviršiaus išorine puse į apačią. Pridėkite savo paruoštą trafaretą prie išvirkščiosios popieriaus pusės ir perpieškite jį su paprastu pieštuku. Po to iškirpkite paveikslą žirklėmis arba su dažymo peiliu, kaip jums patogiau.
7 Įpilkite į gėlių purkštuvo talpą šilto vandens iš krano. Įlašinkite į jį lašelį plovimo skysčio, tačiau to galima ir nedaryti, jeigu muilo skysčio nėra po ranka. Jeigu neturite purkštuvo, naudokite paprastą poroloninę kempinę, o vandenį įsipilkite į dubenėlį.
8 Sudrėkinkite paviršių, ant kurio klijuosite lipnią plėvelę.
9 Atskirkite popierinį pagrindą nuo paveikslėlio keliais centimetrais viršuje. Pridėkite paveikslėlį lipniu paviršiumi prie sudrėkinto paviršiaus. Vandens dėka, lipni plėvelė lengvai judės plokštuma, o tai suteiks galimybę maksimaliai tikslai ją priklijuoti parinktoje vietoje.
110 Palaipsniui atskirkite popierių nuo plėvelės. Paveikslėlį išlyginkite minkštu skudurėliu. Išstumkite iš po jo drėgmę ir orą. Ant plėvelės neturėtų būti burbuliukų. Jeigu netikėtai atsitiko toks nemalonumas, atplėškite prie burbuliuko esantį artimiausią kraštą ir vėl jį priklijuokite. Arba pradurkite išsipūtimą adata ir prispauskite skudurėliu.
11 Palikite pano ramybėje keletui valandų, kad išryškėtų visos lipniosios plėvelės savybės.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments