Kaip atsikratyti nuospaudų?


0

Daug žmonių kankinasi dėl nuo nuospaudų ant kojų. Dažniausiai nuospaudos atsiranda dėl nekokybiškos ir nepatogios avalynės. Ši „smulkmena” sukelia didelį diskomfortą: atsiranda skausmo ir deginimo pojūtis, neišnykstantis net apsiavus šlepetėmis.
Dėl to, kad kieti batai spaudžia ir trina, ant pėdų odos gali atsirasti vandeningos pūslės. Jei taip atsitinka keliaujant, reikia jas apklijuoti pleistrais, jei po ranka tokių priemonių nėra, o vaistinė toli, įsidėkite į batą servetėlę ar nosinę, kad oda nebūtų toliau traumuojama. Vos tik grįšite namo, būtinai nusiaukite, pasirūpinkite nuospauda ir leiskite kojoms pailsėti.

Nuospaudos: kaip jų atsikratyti

Kaip atsikratyti nuospaudų?

Kaip atsikratyti nuospaudų?

Tačiau odos nuo pūslės nuplėšti negalima, nes atsiras žaizda, kuri taps „vartais” infekcijai ir sukels skausmą. Geriau darykite šitaip: patepę odą aplink nuospaudą antiseptiku, imkite adatą (ją taip pat būtina dezinfekuoti), švelniai pradurkite iš šono vandeningą pūslę ir lėtai išspauskite skystį. Pasistenkite tai daryti atsargiai, kad nenuplėštumėte odos. Po to odą vėl reikėtų dezinfekuoti. Po kelių valandų nuospaudos vietoje esanti oda išdžius, o nemalonūs pojūčiai praeis. Kad paspartintumėte gijimo procesą, galite tą vietą dar patepti tepalu. Kelias dienas nenešiokite kietų batų, palaukite, kol žaizdelė visiškai užgis.
Jei laiku neatkreipsime dėmesio į vandeningą nuospaudą, laikui bėgant ji gali virsti sausa. Vaistinėse dabar galima rasti įvairių priemonių: tepalų, pleistrų ir t.t. Tik prieš naudojant reikia pagarinti pėdas, kad nuospaudos suminkštėtų.
Yra dar vienas senas būdas, kaip susidoroti su sausomis nuospaudomis: nupjovimas. Jis naudojamas, jei nuospauda yra labai kieta. Atliekama šitaip: iš anksto pagarinus koją, reikia ištepti nuospaudą ir vietą aplink ją antiseptiku ir specialiu skustuvu imti atidžiai ją nupjaudinėti sluoksniais. Kai nupjausite tiek, kiek rieks, skustuvu pašalinkite likusius nelygumus ir dezinfekuokite odą, iš kurios išpjauta nuospauda. Vėliau kelias dienas reikia garinti kojas, kol nuospaudos vietoje atsiras lygi oda.
Dar viena kojų problema yra kietų skausmingų nuospaudų susiformavimas. Jei nuospaudos grubios, jos taip pat išpjaunamos skustuvu arba atsikratyti jų šveitikliu. Prieš procedūrą nepamirškite pagarinti ir ištepti odą spiritiniu tirpalu.
Kad nuospaudos daugiau neatsirastų, rūpinkitės kojų oda: nešiokite kokybišką avalynę, naudokite specialius vidpadžius, ir vos atsiradus galimybei, mirkykite pėdas vonelėse ir masažuokite, ištepę minkštinančiu kremu.
Štai ir sužinojote, kaip atsikratyti nuospaudų ir tikimės, kad ši problema jums nekels nerimo ir diskomforto.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments