Kaip atsikratyti nemalonaus kojų kvapo


0

Šiuolaikinio gyvenimo sąlygomis, vis dažniau iškyla klausimas: kaip atsikratyti nemalonaus kojų prakaito kvapo. Kad neatkreipti neigiamos aplinkinių nuomonės dėl to į save, reikia pasinaudoti tam tikrais paprastais patarimais.
1 Prieš bandant naikinti kojų kvapus, visų pirma, reikia išsiaiškinti tų kvapų išsiskyrimo priežastis. Paprastai, nemalonius kvapus sukelia viena iš šių priežasčių: hiperhidrozė (padidintas prakaitavimas), grybelis ar nekokybiška batų gamybos medžiaga. Nuo paskutiniosios ir reikia pradėti. Apžiūrėkite savo batus ir išsiaiškinkite ar yra mikro ventiliacinės angos oro cirkuliavimui ir iš kokių medžiagų jie pagaminti. Tokios medžiagos, kaip odos pakaitalas ir guma, ypač, be mikro ventiliacinių angų, nepraleidžia oro, dėl ko kojos pradeda stipriai prakaituoti, o batų medžiaga prisigeria to kvapo.
2 Įsigykite lengvesnę ir geriau ventiliuojamą avalynę, kad kojos mažiau prakaituotų. Vietoje sunkių aulinukų, guminių batų ir nekokybiškų batų, geriau įsigyti lengvesnius sportbačius, baletinukes, kedus, basutes ir pan. Pageidautina netaupyti ant avalynės ir pirkti ją, pagamintą iš natūralių, kokybiškų medžiagų. Jei jūs nenorite keisti avalynės, o ji jau prisitraukusi nemalonaus kvapo, pabandykite nakčiai į batus įdėti ūkiško muilo gabaliukų, o kas 2 – 3 savaites, pilnai juos išskalbti. Dažniau reikia keisti kojines ir plauti kojas vėsiu ar šaltu vandeniu.

Blogas kojų kvapas

kojų kvapas

Kaip kovoti su blogu kojų kvapu

3 Jei matote, kad, nepriklausomai nuo avalynės modelių ir rūšies, kojos vis tiek prakaituoja, kad net vidpadžiai šlampa, galima įtarti hiperhidrozę. Tada pradėti reikia nuo griežtos higienos: plauti kojas su antibakteriniu muilu, ne mažiau dviejų kartų per dieną, o taip pat, nušveitinėti nuo padų ir kulnų, mirusias odos daleles kempinėle ar pemza.
Nebrangi ir efektyvi priemonė nuo hiperhidrozės – Teimūro pasta, kuri galima nusipirkti vaistinėse. Tapkite jč padus vakarais, kad per naktį rezorbuotųsi ir išdžiūtų. Po kelių dienų jūsų padai nustos prakaituoti ir, tuo pačiu, neskleis nemalonaus kvapo.
4 Dažnai atsikratyti nemalonaus kojų kvapų galima, tik išsigydžius kojų grybelį. Pagrindiniai jo simptomai pasireiškia spuogeliais ant pėdų ir kojų pirštų, o taip pat – paaraudimais ir pėdos odos išbėrimais. Šiuo atveju, geriau kreiptis į gydytoją – dermatologą, kuris parinks reikiamus preparatus, ligai gydyti. Ir nereikia pamiršti kojų higienos reikalavimų, bei nešioti avalynę pagal dydį.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments