Xiaomi Mi6
Xiaomi Mi6. Pastaruosius trejetą metų, sėdant rašyti apžvalgą apie eilinį Padebesių flagmaną, susiduri su didžiausia problema – įžanga. Vėl tvirtinti, kad užrašas „Made in China” , daugiau nebesinonimas „bloga kokybė” ? Eilinį kartą perpasakoti, kokius kryžiaus kelius perėjo kinų gamintojai, sugebėję per tokį trumpą laiką išmokti gaminti iš tikro nuostabius prietaisus, praktiškai, dvigubai pigiau už žinomiausius flagmanus?
Kaip ten bebūtų – ir viena, ir kita – tiesa. Kinietiški smartfonai nesiruošia iškopti į aukščiausią lygą, jie jau ten, ir kas mėnesį tą supranta vis daugiau žmonių. Xiaomi Mi 6 – naujas „keistuolių mėgstamiausios kompanijos” , flagmanas – dar vienas tam įrodymas.
Iš nuotraukų to nepasakysi, bet Mi6 – vienas gražiausių šiuolaikinių smartfonų. Panašumas su iPhone, kuris krenta į akis nuotraukose, realybėje to nelabai jaučiasi. Kalčiausias čia – dėmesys detalėms: pernai aš gyriau Mi5 už dizainą, bet šiais metais kiniečiai pažengė dar toliau. Surinkimo ir išdirbimo kokybėstebina: smartfonas jaučiamas kaip tvirtas, gražus ir kompaktiškai sudėtas. Gležnas aliuminis rėmelis, kurį gerai pakrpaščius nagu, galėjai pažeisti – išėjo į sąvartyną. Vietoje jo – nupoliruotas iki blizgesio plienas, žėrintis saulėje, net ir būnant juodos spalvos. Užpakalinė sienelė – vis dar stiklas, vis dar pažeidžiamas, bet trapiu neatrodo. Gal būt tai iliuzija, kurios kaltė – padidintas svoris. Jeigu ir taip, tai aš džiaugiuos būdamas apgautu: jausmas toks, kad tu laikai delne brangų daiktą, pasireiškia iš karto, kai tik Mi6 paimi iš įpakavimo dėžutės, ir nesinori paleisti ištisas pora savaičių.
Xiaomi Mi6
Žinoma, iki Galaxy S8, Xiaomi gerokai nedatempė: viršutinis ir apatinis rėmeliai dvelkia 2015 – siais, kraštinių santykis vis dar 16 :9, o mygtukai šiek tiek kliba, bet bendras įspūdis, kaip vizualinis, taip ir taktilinis – vienas iš jo stipriųjų pusių. Nenuvilia ir displėjus. Dabar neblogą ekraną galima sutikti ir pigiausiuose, už 100 Euro smartfonuose, nekalbant apie flagmanus, bet savo ditirambų porciją, Mi6 matrica, užsitarnavo.
Ypač patiko spalvų perteikimas: gili juoda spalva, natūrali balta, labai aukštas maksimalus ryškumas ir žemas minimalus. Pagal charakterį, šis ekranas labiausiai primena tą, kuris įtaisytas iPhone 7 – o juk ten geriausia IPS matrica, šiai dienai. Tiesa, juodų linijų aplink ekraną, nervinančių praeitų Xiaomi flagmanų daugelį vartotojų, čia jau nėra.
Mi6 – tai Xiaomi flagmanas, o todėl „įdaras” čia kaip reikiant. Procesorius Qualcomm Snapdragon 835 (toks, pavyzdžiui, stovi amerikietiškoje Galaxy S8 versijoje) – tai geriausia, kas dabar yra Android pasaulyje ir nusileidžia gal tik A10 Fusion, tame pačiame iPhone 7 Plus.
Xiaomi Mi6
Kaip ten bebūtų, dirba MI6 labai greitai: švelnios animacijos, žaibiški puslapių užkrovimai naršyklėse, 60 kadrų visuose egzistuojančiuose trimačiuose žaidimuose. Tai lygis, artimas Google Pixel – o tai didelis komplimentas. Operacinės atminties kinai nepagailėjo – Mi 6 jos net 6 Gb. Per daug? Jeigu ir taip, tai čia pagal principą: „per daug nebūna” .
Dviguba kamera – pagrindinė dabarties smartfonų fototendencija, ir kinai nepanoro to apeiti. Mi 6 – me, du moduliai ir abu po 12 MPi, ir taip, kaip ir iPhone, skirtingų židinio nuotolių. O čia – optinio zumo funkcija ir portretinis režimas. Mi 5 – me kamera buvo maksimum „labai nebloga” ir Mi 6 – me, situacija nepasikeitė.
Smartfonas fotografuoja ne blogai – bet ne daugiau. Kartais nuotraukų kraštuose krenta ryškumas, naktį gan aktyviai veikia „triukšmo naikiklis” , o portretiniame režime, „boke” efektas beveik visada pasireiškia ant plaukų bei rūbų kraštuose. Jūsų nenuvils nuotraukų kokybė, bet pavadinti ją flagmaniška – vargu ar galima.
Dirba Mi6 ant OS Android septyni, iš kurio Xiaomiui, tradiciškai, nieko nebeliko. Apvalkalas MIUI 8 – mėgėjui ir atsiliepimų apie jį, galima sutikti įvairių. Asmeniškai man, galima sakyti, patinka (svarbu pasirinkti neutraliausią apiforminimo temą), bet problemų su juo vis tik, pasitaiko. Mano kolega, pavyzdžiui, skundėsi dėl reguliarių persikrovimų, bet mane ši problema aplenkė.
Apmaudu tik, kad iš pagrindų perdirbus Android, Xiaomi programuotojai pamiršo apie kelias naudingas sistemos funkcijas. Pavyzdžiui, čia negalima greitai persijungti į sekantį papildymą, dvigubu užduotinio mygtuko paspaudimu.
Xiaomi Mi6
Bet pagrindinis Mi6 trūkumas ne tame. Dėl kažkokios keistos priežasties, Xiaomi meistrai nusprendė atsisakyti nuo ausinių lizdo. O keista dėl to, kad, pavyzdžiui, Apple, šį žingsnį bent pabandė paaiškinti: neva, šio lizdo vietoje mes patalpinsim unikalų vibrovarikliuką Taptic Engine ir padaysime iPhone 7, atsparų drėgmei.
Mi6 visiškai įprasta vibracija (nors ir gana maloni), ir jo negalima pamerkti į vandenį. Pareikšta tik tai, kad jis nebijo vandens purslų. Štai ir gaunasi, kad pirkėjai bus priversti nuolat nešiotis su savimi perėjimą, nieko negavę keitimui. Bet nors garsas geras – sodrus ir švarus. nnn
Pradžiugino darbo autonomiškumas: Mi6 lengvai pragyvena iki vakaro, dirbant net „maniakišku” režimu – beveik neišjungus naršyklių bei socialinių tinklų linijos. Maloniausia, kad kainuoja tokie malonumai, viso – 450 Euro. Ir tai – su oficialia garantija, o ne „juodojoje rinkoje” (joje, beje, galima įsigyti Xiaomi Mi6 dar pigiau).
Pagrindinis Xiaomi Mi6 konkurentas – puikusis Huawei Honor 9. Pastarojo – labiau vykusios kameros ir įdomiai žėrintis korpusas. Mi 6 laimi darbiniame greityje, surinkimo kokybėje ir pagal dizainą. Tai, gal ir ne geriausias šiandienos smartfonas, ir joks ne „iPhone žudikas” , užtai labai vykęs variantas, kad pagaliau, susipažinti su kiniškais smartfonais ir suprasti, kad jie, visumoje, nedaug kuo nusileidžia pripažintiems flagmanams.
Xiaomi Mi6. Video

0 Comments