Verstos odos batų priežiūra, skalbimas ir valymas


1

Su odine avalyne viskas paprasta ir lengva. Išterliojai – nuplovei vandeniu, patrynei kempinėle, sausai nušluostei, ištepei tepalu, nublizginai – ir kaip nauji. Su zomšiniais batais viskas sudėtingiau. Jų po vandens čiaupu nepakiši. Ši medžiaga reikalauja delikatesnio priėjimo.
Jums reiks:

  • Guminio šepečio;
  • Amoniakinio mišinio;
  • Muilo;
  • Vandens;
  • Smulkaus švitrinio popieriaus;
  • Acto;
  • Talko;
  • Degtukų dėžutės.
1Zomšinę avalynę gamina iš natūralios, o kartais ir dirbtinos odos. Todėl atsiminkite vieną taisyklę: valant tokią avalynę, nereikia naudotis stipriais organiniais tirpikliais, kaip benzinas ir acetonas.
2Geriausiai zomšinius batus autis tada, kai geras oras; tada mažiau šansų juos išterlioti. Na, bet jei jau purvo išvengti nepavyko, valykite juos ypatingai atsargiai. Nevalykite iš karto juos sutepus; leiskite jiems pradžiūti. Kitaip – dar daugiau išterliosite. Po to patrinkite plėmą amoniako ir vandens mišiniu ir labai atsargiai, smulkiu švitriniu popieriumi. O pabaigoj, nuvalytą vietą patrinkite actu.
3Įsigykite specialų guminį šepetį. Jo jums prireiks kiekvieną kartą, po batų valymo. Blogiausiu atveju, gali tikti elementariausias mokyklinis trintukas. Taip pat gerai apdirbti zomšinius batus vandenį atstumiančiais preparatais.

Kaip valyti verstą odą

batų priežiūra

Kaip prižiūrėti zomšą

4Tam, kad išvengti baltų dėmių, kurie atsiranda ant zamšo nuo drėgmės, jums reiks muilo tirpalo. Taip pat galima pabandyti ir vandens – amoniako tirpalą. Šiuo atveju tiks guminis šepetys ir švitrinis popierius.
5Susiformavusį blizgesį ant zamšo, galima panaikinti, pabarsčius talko ir palaikius tris valandas. Lygiai taip pat galima panaikinti ir riebalines dėmes. Nuo to padeda, ir patrynus reikiamą vietą,degtukų dėžutės šonu, kur yra šiurkštusis sluoksnis.
6Rudą zomšą geriau valyti šepetėliu, pamirkytu į kavos tirščius. Taip jūs ne tik panaikinsite dėmes, bet ir priduosite batams šviežesnį vaizdą.
Kokį jūs valymo būdą bepasirinktumėt, nevalykite zomšinių batų kasdien. Nuo dažno trynimo, plonas zamšas gali „nuplikti” . O to jau jokiais metodais neištaisysi.


Like it? Share with your friends!

1
eKaip

0 Comments