Kaip greitai nuimti tapetus


0

Norint atnaujinti būsto interjerą reikia pakeisti tapetus, tai pats paprasčiausias, nereikalaujantis didelių piniginių investicijų būdas. Priklijuoti naujus tapetus nėra taip sunku, tačiau nuimti senuosius – reikės pasistengti, tai nėra taip paprasta padaryti. Tačiau yra keli patikimi būdai, kurie padės greitai ir be vargo nuimti tapetus nuo sienų.

Jums reikės:

  • vandens
  • volelio
  • aštrios mentelės
  • lygintuvo arba garintuvo
  • šlifavimo prietaiso su šiurkščiu abrazyvo paviršiumi arba kampinis šlifuokis su šlifavimo antgaliu
  • specialios priemonės tapetams nuimti

Kaip nuimti tapetus

Kaip nuimti tapetus
Instrukcija
1 Šiuolaikiniai fizeliniai bei vinilo tapetai nuo sienų nusiima labai lengvai. Patraukite už apatinės tapetų dalies ir jie beveik visi nusiims. Likusius ant sienų tapetų lopinėlius sudrėkinkite šiltu vandeniu ir pašalinkite mentelės pagalba. Popierinius tapetus pašalinti nuo sienų bus žymiai sudėtingiau, tam reikės nemažai pastangų.
2 Pats paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas būdas yra drėgnasis. Sieną apklijuotą senais tapetais gerai sudrėkinkite šiltu vandeniu. Tam galite panaudoti volelį arba teptuką. Šią procedūrą pakartokite 3-4 kartus ir nelaukite, kol siena išdžiūs. Gerai įmirkę tapetai vietomis išsipūs, tuomet aštria mentele juos pašalinkite.
3 Kitas būdas, kuris padės jums greitai nuo sienų nuimti senus tapetus, labai panašus į drėgnąjį nuėmimo būdą. Skiriasi jis tik tuo, kad prieš pradėdami drėkinti tapetuotas sienas, jums reikės jas šiek tiek įpjauti naudojant volelį su aštriais danteliais, aštrią mentelę arba paprastą kanceliarinį peilį. Tokie veiksmai padės greičiau sudrėkinti išorinį tapetų sluoksnį.
4 Kad seni tapetai greičiau atšoktų nuo sienos, pagarinkite juos, ant drėgno audinio pridėkite įkaitintą lygintuvą. Jeigu jūs turite garintuvą, galite juo pasinaudoti. Garų paveikti tapetai labai greitai atšoks nuo sienos paviršiaus.
5 Galite pabandyti pašalinti senus tapetus šlifavimo prietaiso pagalba su šiurkščiu abrazyvo paviršiumi arba tam puikiai tiks kampinis šlifuokis su šlifavimo antgaliu.
6 Kad pašalinanti nuo sienų senus tapetus, galite naudoti specialias chemines priemones, kurias galite įsigyti visuose statybinių medžiagų parduotuvėse arba specializuotose skyriuose. Daugiausiai perkamos ir veiksmingos tapetų nuėmimo priemonės yra: Cleo, Metylan ir Quelyd. Šie skysčiai yra nekenksmingi, todėl juos galima naudoti patalpose, kuriuose yra žmonių ir nesibaiminti dėl jų sveikatos.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments