Riebalų dėmės. Kaip jas išvalyti


0

Dėmės ant rūbų – problema kiekvienai šeimininkei. Su ja susiduria visi, net patys tvarkingiausi. Sunkiausiai išvalomos dėmės yra įsisenėję nuo riebalų. Jeigu užteršimas stiprus ir įsiėdęs – išvalyti jį bus labai sunku. Tačiau su dauguma dėmių vis dėlto pavyksta susidoroti namuose, nesikreipiant į sauso valymo paslaugas.
1 Jei drabužis su riebalų dėme nebuvo skalbtas – prieš pradedant dėmės valymą, reikia pašalinti riebalus, dar nespėjusius įsiėsti į skaidulas, „iškūrenant” juos iš audinio. Užberkite ant dėmės grūstos kreidos, talko, bulvių krakmolo arba druskos. Uždenkite sugeriamuoju popieriumi arba popieriniu rankšluosčiu (taip pat galima naudoti tualetinį popierių, sulankstytą keliais sluoksniais). Po audiniu taip pat padėkite popieriaus. Tada rūpestingai palyginkite susidariusį „sumuštinį” lygintuvu. Veikiant aukštai temperatūrai riebalai išsilydys, o talkas ir popieriaus” pagalvėlė” sugers jį į save.
2 Apdorokite riebalų pėdsakus dėmių valikliu – galite naudoti bet kokį, ant kurio pakuotės nurodyta, kad jis skirtas pašalinti tokio tipo užteršimus. Kad dėmė neišplistų, atsargiai valyti priemone, sukant nuo kraštų link centro. Po audiniu vėl geriau padėti sugeriančių servetėlių ar popierinių rankšluosčių sluoksnį. Naudokite priemonę laikantis instrukcijos ant pakuotės.
3 Jei renkatės namų priemones – kad pašalinti dėmes nuo riebalų galima naudoti indų ploviklį. Jis tiesiog skirtas tokio pobūdžio nešvarumams ištirpinti. Jei užterštas rūbas šviesus, o indų plovimo priemonė yra sodrios spalvos – prieš užtepant ant audinio jį geriau šiek tiek praskiesti vandeniu ir suplakti, kad audinys nenusidažytų. Pamuilintą palikite 20-30 minučių. Panašiu būdu galima naudoti ir automobilių šampūną – jis taip pat susidoroja su riebalų dėmėmis, net senomis ir įsiėdusiomis. Kovojant su riebalų dėmėmis efektyvus ir muilas – tik ne tualetinis, o ūkiškas. Gausiai sudrėkinkite audinį, gerai patrinkite jį gabalu muilo (ant audinio paviršiaus turi būti suformuotas muilo sluoksnis) ir palikite 30-40 minučių.
4 Kaip” namų dėmių valiklį” galima naudoti garstyčių miltelius – jie taip pat gerai susidoroja su riebalų dėmėmis. Sumaišykite vieną dalį garstyčių miltelių su dviem dalim šilto vandens, išmaišykite iki vientisos košelės ir užtepkite ant dėmės pusvalandžiui, tada nuplaukite. Jei audinys šviesus – galima naudoti kovai su dėmėmis ir bulvių krakmolą. Naudoti jį panašiai kaip garstyčias – sumaišyti su vandeniu iki tirštos košelės ir užtepti ant audinio. Bet išlaikyti jį reikia iki išdžiūvimo, tada kruopščiai iškratyti krakmolą šepečiu.
5 Po šio valymo išskalbkite rūbą įprastu režimu – rankomis arba skalbimo mašina. Jei skalbimo mašina, pasirinkite ilgą ciklą su pirminiu skalbimu. Norėdami padidinti efektą, pridėkite prie standartinių skalbimo miltelių dėmių valiklio arba” skalbimo stiprintuvo” (pavyzdžiui,” ACE” ). Jeigu dėmės didelės – į pirminio skalbimo skyrelį vietoj miltelių galima įpilti skysto dėmių valiklio, skirto naudoti automatinėse skalbimo mašinose (pvz. Vanish OXI Action). Naudojant specialias priemones reikia perskaityti instrukcijas ir patikrinti, ar” nekonfliktuoja” balintojas su audinio tipu ar spalva. Plaunant rankomis geriau pradžiai pamirkyti rūbą šiltame muiluotame vandenyje pusantros valandos. Mirkymui taip pat galima pridėti dėmių valiklo.

Patarimai kaip išvalyti dėmes

Drabužiai Riebalų dėmės

Drabužiai

6 Išplovus patikrinti, ar neliko ant drabužių riebalų dėmių pėdsakų. Jeigu, nepaisant visų jūsų pastangų, užteršimų pasiliko – pabandykite griežtesnius” liaudies metodus” .
7 Galima pabandyti susidoroti su riebalų dėme pasitelkiant amoniaką. Geriau jį naudoti šviesiems audiniams – tamsūs ir spalvoti rūbai gali iš dalies išblukti. Amoniaką iš vaistinės praskieskite vandeniu santykiu 1:5 ir apdorokite gautu tirpalu užterštą vietą. Palikite veikti valandą, o tada lyginkite šiltu lygintuvu per skudurėlį arba popierinį rankšluostį.
8 Tamsius natūralius audinius (liną, medvilnę, vilną) galima pabandyti išvalyti benzinu. Padėkite po užteršta vieta sulankstytą į kelis sluoksnius švarų minkštą audinį arba 3-4 popierines servetėles. Sudrėkinkite vatos tamponą benzinu ir valykite riebalų dėmę nuo kraštų link centro. Nepamirškite apie saugumą – benzinas yra viena iš degių medžiagų, todėl atviros ugnies šalia neturėtų būti. Be to, valymą geriau atlikti kambaryje su atidarytu langu. Palikite benziną ant dėmės iki pusantros valandos. Po to nuskalbkite. Naudokite papildomą skalavimą kad atsikratyti aštraus benzino kvapo.
9 Kita populiari liaudiška priemonė, kuri padeda kovoti su senom riebalų dėmėm – stiprus druskos tirpalas. Jis turi balinimo poveikį, todėl naudoti jį geriau baltiems ar šviesiems rūbams. Ištirpinkite dubenyje karšto vandens skaičiuojant 150 gramų druskos į litrą ir pamerkite suteptą rūbą visą (siekiant išvengti skirtingų spalvų). Galima papildomai patrinti suteptas vietas. Palikite mirkti dvi – tris valandas, po to išskalbkite įprastu režimu.
10 Gerai susidoroja su riebalų dėmėmis ir” liaudiškas dėmių valiklis” iš švaraus terpentino ir farmacinio amoniako, sumaišyto santykiu 1:1. Ši priemonė užtepama ant dėmės, paliekama pusantros valandos, po to suteptą rūbą reikia išskalbti.
11 Po tokio apdorojimo didžiąją dalį dėmių pavyksta išvalyti. Tačiau, jei dėmė buvo per daug patvari – bandykite kreiptis į cheminį valymą. Kai kalbame apie labai senus riebalų pėdsakus, cheminio valymo darbuotojai ne visada pasirengę užtikrinti pilną rūbo išvalymą – tačiau profesionalūs metodai tokiais atvejais dažnai efektyvesni nei namų priemonių.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments