Ko reikia kačiukui bute: pilnas sąrašas


0

Štai ir priimtas sprendimas – šiomis dienomis, į jūsų namus, įsikels kačiukas. Žinoma, labai norisi sutikti „naujoką” taip, kad jam nieko netruktų ir kad jis nejaustų skirtumo nuo buvusių namų. Atsakant į klausimą, ko reikia kačiukui namuose, mes sudarėme pilną, išsamų sąrašą, atsižvelgdami ir į tai, kaip galima būtų apsieiti pigiau.

Kaip kačiukas valgys

kačiuką į namus

Kaip šerti mažus kačiukus

Kačiukui bus reikalingi mažiausiai trys skirtingų formų ir talpos dubenėliai
· Vienas dubenėlis turi būti lėkštas. Į jį jūs dėsite drėgną maistą (konservuotą) ir vaišes nuo savo stalo. Nors veisėjai netoleruoja tokių vaišių, bet atsispirti gailiems miauksėjimams ir glostymams per kojas, gailiai žiūrint į akis, daugeliui nėra lengva. Todėl ir vaišinama: mėsytės gabaliukas, žuvytės, krevetė, kepenėlės ir pan.
· Antrasis dubenėlis turi būti gilus, skirtas sausam ėdalui. Katės – plėšrūnai, ir gamtinėmis sąlygomis pasirūpina maistu pačios. Na, o namuose, jums bus sudėtinga aprūpinti kačiuką pelytėmis, įvairiais vabzdžiais. O kotletukai ar dešros gabalėlis nuo jūsų stalo – nebus pilnai subalansuotas maistas. Dėl to veterinarai rekomenduoja gaminamus sausus, pilnai subalansuotus pašarus, su ilgais galiojimo terminais. Geriau teikti pirmenybę „Premium – klass” pašarams, bet čia jau šeimos biudžeto klausimas. Yra begalės gerų, pilnai subalansuotų ir kokybiškų pašarų, tik ženkliai pigesnių.
· Trečias dubenėlis – vandeniui. Jis turi būti gilus ir stabilus (sunkus). Jame nuolat turi būti šviežias geriamas vanduo. Į tai turi būti kreipiamas didelis dėmesys.
Geriausi indai – keraminiai, emaliuoti ar nerūdijančio plieno. Kitokiuose induose pašarai oksiduojasi, greičiau yra, juose vystosi patogenin flora. Dėl tos priežasties, plastikiniai indai nepatartini. Jei norisi sutaupyti, nepirkite raižytų, figūrinių ir porcelianinių indų. Nusipirkite pigiausius indus supermarkete, tik kad jie būtų pagaminti iš minėtųjų medžiagų. Neturėtų būti kačiuko indai brangesni už indus, skirtus žmogui.

Lovelis ir kraikas

Kraikas katėms

Kraikas katėms

Kiekvienuose namuose, jei yra katės, turi būti ir tualetas. Plastikinis – pigiausias ir patogiausias. Tam reikalui išlaidauti nėra jokios prasmės. Viena, ant ko negalima taupyti – tai modelis. Katės savo „produkciją” mėgsta užkasinėti, tai kraikas laksto į visus šonus. Tai reiškia, kad lovelis turi būti ganėtinai gilus ir ne ankštas. Labai droviems kačiukams galima padovanoti uždarus, „namelio” tipo tualetus, bet tai nėra būtina, o ir ne kiekvienas kačiukas į tokį namelį eina.

Ką reiktų turėti prieš atsivežant kačiuką į namus

kačiuką į namus

Patarimai būsimiems šeimininkams

Turėkite omeny, kad kačiukui tualeto lovelis turi būti mažesnis, negu suaugusiam katinui. Todėl, iš pradžių įsigykite mažesnį lovelį, o po to, kai kačiukas paaugs – didesnį.
Kraiką kačių tualetui galima pirkti bet kokį – visi jie atlieka šlapimo sugėrimo ir kvapų neutralizavimo užduotį.

Vieta poilsiui

kačiuką į namus Vieta poilsiui

Kačiuko poilsis

Patogumai kačiukui. Daugelis veisėjų rekomenduoja kačiukui įrengti personalinį gultą. Pilnai paruoštą gultą galima nusipirkti gyvūnų prekių specializuotoje parduotuvėje. Bet iš pradžių reikia pabandyti kažką panašaus pasigaminti patiems iš parankinių medžiagų (kartoninė dėžė, švarūs keli skuduriukai ir pan). Per daug nesistenkite, nes, greičiausiai, tokio poreikio nebus. Kačiukai labiausiai mėgsta nakvoti šeimininkų pataluose. O dienos metu – pagal kačių principą: „esu katinas, kur noriu, ten einu” . Lygiai tuo pat principu ir atsiguls – kur ir kada nori.

Kačiukų transportavimas

kačiuką į namus Vieta poilsiui

Gyvūnų pervežimas

Nunešti kačiuką pas veterinarą skiepijimui ar patikrinimui – ne sunku. Jis labai puikiai jaučiasi ant rankų. O štai suaugusį katiną – geriau specialiame konteineryje – narvelyje. Nors daugelis apsieina ir be jų. Viskas priklauso nuo katino veislės, charakterio ir individualių savybių. Tačiau pasaulyje galioja taisyklės, kad gyvūnus pernešinėti priklauso konteineriuose. Jie nėra ypatingai brangūs.

Higienos priemonės

kačiuką į namus

Priežiūros priemonės augintiniams

Prie higieninių procedūrų: šukavimo, nagų apkarpymo, maudymo – geriausiai pratinti reikia nuo „vaikystės” . Tik šitaip išvengsite gyvuliuko kankinimo ir negadinsite nervų nei sau, nei katinui. Šioms procedūroms reikalinga:
· Žirklės nagams. Tokios žirklutės turi būti su ribotuvais, kad kerpant, nebūtų netyčia pažeista nago gyvuonis. Todėl manikiūrines žirklutes naudoti tam tikslui, kategoriškai nerekomenduojama.
· Šukos arba šepetys. Kirpėjo įrankių rinkinys priklauso nuo jūsų kačiuko kailio ilgio. Kuo platesnis įrankių asortimentas, tuo patogiau daryti šukuoseną kačiukui.
· Šampūnas. Šampūnai, skirti žmonėms, katėms netinka. Jie pažeidžia rūgšties – šarmo balansą kačiuko odoje, dėl ko gali atsirasti spuogeliai ar išbėrimai, o gyvuliukas nepaliaujamai ims kasytis. Yra specialūs šampūnai katėms, kurie dar ir neutralizuoja specifinį kačių kvapą.
· Rankšluostis. Remiantis higienos taisyklėmis, kačiukams geriausiai tinka rankšluostis iš „vaflinio” audinio.
Higienos priemonės kačiukui – ne prabanga; tai priemonės, be kurių neapsieinama, norint sveikai auginti kačiuką.

Svarbūs niekučiai

kačiuką į namus

Kačiukas

Kačiukas, be abejo, į kažką galąs nagučius. Ir kas iš to gausis? Subraižyti jūsų baldai ir užuolaidos. Speciali draskyklė gali jus išgelbėti nuo rimtesnių nuostolių, buities atžvilgiu. Tiesa, prie draskyklės kačiuką reikia pratinti.
Ne mažiau svarbus atributas, turint kačiuką – žaisliukai. Kuo mažesnis kačiukas, tuo mažesni turi būti žaisliukai. Žaisliukų kačiukams galima pasigaminti ir namų sąlygomis; čia tinka viskas, ką negaila išmesti: dėžutės, siūlų kamuoliukai, audinių skiautelės ir t.t.
Daugelį daiktų, reikalingų kačiuko auginimui, galima pasidaryti patiems. Viena, ko negalime pakeisti kažkuo – tai dėmesys, meilė ir rūpestis. Prieš įsigydami kačiuką – įsidėmėkite tai.

Katės: tiesa ir melas
Tai gali būti: remontas bute, žmonių barniai, baldų vietos pakeitimai, nepažįstamo žmogaus ..
Kodėl katės kniaukia: 10 priežasčių
Jūsų augintinis, bevaikštantis sau po butą, gali susidurti su uždarytomis durimis į kambarį,
Kuris švaresnis – šuo ar katė?
O taip pat, jei katė gyvena bute, jai svarbu, kad jos tualetas būtų, kaip galima dažniau, švarus.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments