Kaip teisingai auklėti ir dresuoti haskius


0

Haskiai – absoliučiai neagresyvi, draugiška šunų veislė. Kaip sarginius, šiuos šunis, praktiškai, nieks nelaiko. Tačiau, kaip ir kitos veislės, taip ir haskiai, turi savų charakterio trūkumų. Pavyzdžiui, jie linkę valkatauti. Be to, šie šunys labai savavališki. Todėl daugelis šios veislės gerbėjų domisi, kaip juos teisingai auklėti, norint išvengti galimų problemų.

1. Tik ką įsigytas šunelis haskis, būtinai jausis kažkiek nuskriaustu ir užguitu. Todėl palaikykite jį švelniais žodeliais ir duokite jam kokį nors žaisliuką. Šios veislės šunys labai aktyvūs ir pasitikintys žmonėmis. Todėl, itin ilgai streso būsenoje naujoje vietoje, greičiausiai, haskiukas nebus.
2. Būtinai paskirkite šuneliui individualų paklotą ir padėkite jį koridoriuje ar hole. Kaip ir kiekvienas kitos veislės šunelis, taip ir haskis, privalo turėti savo vietą. Taip pat jam reikalingi atskiri indai maisteliui ir vandeniui.
3. Haski šuniuką pradėkite auklėti iš karto, kai tik jis apsipras prie naujos vietos. Haskis – nors ir labai draugiškas, bet tuo pačiu, ne mažiau ir savavališkas. Jei šuniukas nepažins jūsų, kaip tikro šeimininko, vėliau su juo galite turėti ne mažai problemų. Jokiais būdais neleiskite jam teršti vietoje ar kur papuolė. Nuo pat pirmų dienų bute ar name, haskis turi įsisąmoninti, ką jam galima daryti, o ko ne.
4. Teisingai suderinkite auklėjimo metodus, tokius, kaip pagyros ir bausmė. Šaukti ant augintinio, o juo labiau, mušti – jokiais būdais negalima. Tai efekto neduos. Jei haskis per daug įsilinksmino, tiesiog, pagriebkite jį už pakarpos ir šiek tiek prikelkite. Būtent taip šunų genčių vadai elgiasi su nepaklusniais pavaldiniais. Tą pajutęs, šuniukas pasiduos instinktui ir taps paklusnesniu.
5. Žinoma, daugelis haskių šeimininkų norėtų sužinoti ne tik kaip juos auklėti, bet ir kaip dresuoti. Nuo pat pirmų dienų pratinkite šuniuką atsiliepti į jam suteiktą vardą. Haskiai – šunys protingi ir jau po 5 – 7 dienų, rezultatas bus apčiuopiamas.
6. Dedant maistą į dubenėlį, pastuksenkite juo į grindis ir ištarkite komandą „pas mane” . Po kiek laiko šuniukas atbėgs vaišių, iš bet kurio namų kampo. Palaipsniui jis šią komandą išmoks ir be vaišių.
7. Griežtai drauskite, prie pirmų bandymų, lipti į lovą, ant sofos ar fotelio. Pamatę augintinį neleistinoje vietoje, nedelsiant perneškite jį ant savo pakloto, tariant komandą „negalima” ir „vieta” .
8. Mažam šuniukui pastatykite lovelį. Pabandžius „padaryti” ant kilimo ar grindų, atsargiai paimkite jį ant rankų ir perneškite į paruoštą tualetą. Kiekvieną kartą pagirkite, kai jis pasinaudos tualetu.

HAskis

HAskis

HAskis

9. Paaugusį haskį pratinkite naudotis tualetu tuo pat metu ryte ir vakare. Pasivaikščioti su juo eikite būtinai su pavadėliu. Kaip jau buvo minėta anksčiau, haskiai linkę pavalkatauti. Apart komandos „Pas mane” , būtinai pripratinkite prie komandų „Greta” ir „Sėdėt” .
10. Pirmu atveju paleiskite šuniuką kažkiek į priekį, o po to truktelėkite pavadėliu prie savo kojos. Prie to griežčiau sukomanduokite – „Greta” . Tai darykite periodiškai, kiekvieno pasivaikščiojimo metu. Distancijos jausmą šie šunys jaučia puikiai ir po kelių dienų augintinis supras, ko iš jo reikalaujama.
11. Kad išmokinti haskį atlikti komandą „Sėdėt” , panaudokite kokį nors skanėstą. Sukomanduokite „Greta” . Po to švelniai delnu paspauskite nugarą arčiau dubens, o virš galvos palaikykite skanėstą ir atitraukite jį šiek tiek atgal. Prie to komanduokite – „Sėdėt” .
12. Kaip auklėti haski šuniuką – klausimas, sąlyginai, nesudėtingas. Bet šeimininkui verta pasisemti kantrybės ir skirti augintiniui daugiau dėmesio. Haskiai – veislė, mėgstanti laisvę ir nepriklausomybę. Kartais šie šunys išreiškia pasipiktinimą šeimininko atžvilgiu, nesant tam rimtos priežasties. Norint jam pakelti nuotaiką, pavaišinkite kuo nors arba išveskite pasivaikščioti. Pasivaikščiojimus jie tiesiog, dievina.

Haskiai. Video

Haskiai

Haskiai. Video


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments