Karas su uodais užmiesčio vilose ir soduose vykdomas pagal visas strateginio meno taisykles. Neutralizuoti grėsmę galima taškiniais smūgiais, o galima ir panaudojant masinio naikinimo ginkluotę.
Žvalgyba
Jokie kariniai veiksmai nevyksta, nesurinkus detalios informacijos apie priešo dislokacijos vietą, jo pajėgumus, biologines savybes ir pan. Karas su uodais nėra jokia karinių veiksmų išimtis.
Uodų gyvenimo trukmė yra apie du mėnesius, o ne 3 – 4 dienos, kaip buvo įprasta manyti. Šie kraugeriai sugeba įveikti, be poilsio, apie vieno kilometro atstumą. Aukos paieškai jie turi tokią techniką, kokios dar žmonija nesugalvojo. Įvertinti situaciją ir priimti gynybinę poziciją, reikia atsižvelgiant į geografinę padėtį, kurioje randasi Jūsų užmiesčio apartamentai. Pagrindinis atskaitos taškas – artimiausias gamtinis vandens telkinys. Tai nebūtinai upė ar ežeras. Pakanka ir baseino su stovinčiu vandeniu, ar atviros statinės. Jei tai būtų arčiau nei kilometras nuo Jūsų – pilna tikimybė, būti užpultiems. Jeigu vandens telkiniai yra – tai geriausiai kovoti taškiniu metodu, o jeigu nėra – galima imtis masinio naikinimo ginklų.
Apsivalome teritoriją
Sumažinti kraujasiurbių kiekį savo teritorijoje galima ir nenaudojant cheminių preparatų. yra elementarios taisyklės, kurios neleidžia egzistuoti uodų lervoms. Jeigu savo sklype turite vandens atvirą talpą (statinė, vaikiškas baseinas ir pan), uždenkite ją tentu ar iš lentų sukaltu dangčiu. Atidaryti ją reikia tik tada, kada naudojatės; po to vėl uždaryti. Priklausomai nuo atviro vandens ploto – galima užtiesti ir polietileninę plėvelę. Šios priemonės neleidžia uodams veistis. Taip pat reikia praretinti augmeniją, po kuria nepatenka saulės spinduliai ir pastoviai laikosi drėgmė. Tai irgi sustabdys uodų dauginimosi procesą. Turi reikšmės ir gausus daržų laistymas. Nereikia lieti vandens tiek, kad susiformuotų balos. Geriau laistyti rečiau, bet naudoti mulčą ar durpių sluoksnį.
Patariame pasikalbėti valymo tema su kaimynais. Juk jie irgi nenori būti geliami šių kraugerių.
Lokalusis karas
Lokaliniai gynybos metodai duoda labai neblogus rezultatus. Poilsio vietose galima pasinaudoti antimoskitiniais fakelais arba spiralėmis, kurios atbaido kraujasiurbius. Kol smilksta šie degliukai, nei veinas kraugerys nepriartės iki Jūsų.
Jeigu Jūs suplanavote darbą arba pobūvį vakare, Jums padės repelentai, kurie yra gaminami emulsijos arba skysčio pavidale. Į šių preparatų sudėtį įeina medžiagos, atbaidančios vabzdžius. Tik blogai tai, kad jų veiklos laikas yra 2 – 3 valandos. Reikia apipurkšti rūbus ir atviras kūno vietas šiais preparatais ir kraujasiurbiai nepriartės prie Jūsų. Neblogų rezultatų susilaukė ir neseniai sukurtos uodų gaudyklės. Jos vilioja uodus šilumine skleidžiama energija ir angliarūgšte. Po to staigiai įsijungia elektros iškrova, ir uodai žūsta. Tokią įrangą reikia statyti pobūvio vietose.
Masinio naikinimo ginklas
Šis uodų naikinimo būdas yra pats efektyviausias, bet ir brangiausias. Visa teritorija apipurškiama specialiu preparatu, kuris žudo uodus ir naikina jų lervas. Po apdirbimo, preparatas veiklus lieka apie vieną mėnesį, ir netgi ilgiau. Tą paslaugą atlieka specialiosios tarnybos, kurios ir paprašo nemažos sumos (apie 180 – 200lt 6 arų sklypui). Tai jau Jūsų pasirinkimas. Žinoma, galima tai atlikti ir patiems, bet preparatas brangus, reikia turėti specialias saugos priemones, purškimo priemones, turėti leidimą darbui su nuodingomis medžiagomis ir tt. Darbo metu teritorijoje neturi būti vaikų ir naminių gyvūnų.
Rinkoje yra daug preparatų, galinčių naikinti vabzdžius, bet jų veiklos laikas yra labai trumpas, palyginus su tuo, ką gali suteikti higienos centrų specialistai.
Pagal vasarotojų atsiliepimus – geriausiu laikomas preparatas taran. Sklypo apipurškimas juo gali apsaugoti Jus nuo uodų antpuolių apie mėnesį laiko. Jo galiojimą laiką lemia ir oro sąlygos. Jei orai lietingi – preparatas veiks trumpiau. Apipurkšti reikia tvoras, pastatų sienas, medžius. Įpatingai kruopščiai apdirbami mediniai paviršiai. Purškiant preparatą, būtina naudotis visomis saugos instrukcijomis.
Minėtos cheminės priemonės yra rekomenduojamos kaip kraštutinis variantas. Geriausiai poilsio zonas laikyti chemiškai neliečiamomis.
0 Comments