Vyrų prioritetai smarkiai skiriasi priklausomai nuo gyvenimo būdo ir užimamos socialinės padėties. Ypatingas dėmesys skiriamas tokio svarbaus aksesuaro, kaip rankinis laikrodis, pasirinkimui. Tai iš pirmo žvilgsnio mažas ir ne visada pastebimas daiktas, tačiau iš tiesų galintis papasakoti apie savo šeimininką labai daug.
Renkantis rankinį laikrodį, verta laikytis auksinės taisyklės-laikrodis renkamas pagal tuos drabužius, kuriuos jūs dažniausiai nešiojate. Jei jūs vadovaujantis darbuotojas ir didesnę laiko dalį vaikštote su kostiumu ir kaklaraiščiu, tai verta pirkti klasikinio dizaino laikrodį, o jei esate sporto ir aktyvaus poilsio mėgėjas, tai ir aksesuaras turi būti atitinkamas. Klasikinis laikrodis, kaip taisyklė, būna apvalios arba šiek tiek ovalios formos. Žymiai rečiau galima sutikti stačiakampius ar kvadratus. Ciferblatas apipavidalinamas santūriais tonais-baltu arba juodu, kartais taip pat gali būti naudojamas sidabrinis ar tamsiai mėlynas. Dirželiai dažniausiai parenkami juodi arba skirtingų rudų atspalvių. Ypatingas porūšis yra laikrodžiai, kurių korpusas ir apyrankė pagaminti iš brangiųjų metalų-aukso ar platinos. Jie laikomi prestižiškiausiais.
Sportiniai laikrodžiai pagal savo dizainą ir spalvą demokratiškesni. Čia galima duoti valią vaizduotei. Įvairūs laikrodžių prekių ženklai pristato pirkėjų pasirinkimų visokių galimų formų gaminius. Įvairus ir jų funkcionalas. Ciferblatuose gali atsispindėti laikas, data, savaitės dienos, sekundometras, tachimetras, mėnulio kalendorius ir t. t. Kai kuriuose laikrodžiuose įmontuota net keletas ciferblatų.
Pastaraisiais metais, kaip tikina specialistai, laikrodžių industrijoje pastebima šių dviejų pagrindinių stilių susiliejimo tendencija. Šiandien jau nieko nenustebins masyvus klasikinis laikrodis su mėnulio kalendoriumi ir sekundometru, pritvirtinti ant rankos blizgančios storos apyrankės pagalba.
Pagal mechanizmo tipą rankiniai laikrodžiai skirstomi į tris pagrindines rūšis:
-Mechaniniai-pati brangiausia ir prestižinė rūšis. Dirba suspaustos spyruoklės energijos sąskaita. Reikia nuolatinio prisukimo. Privalumai-ilgaamžiškesnis mechanizmas ir nereikia baterijos. Šiuolaikiniai tokių laikrodžių modeliai užsiveda automatiškai nuo šeimininko rankos judesių.
-Kvarciniai-pati populiariausia rūšis. Maitinasi iš įmontuotos į mechanizmą baterijos. Patogūs, turi mažiau masyvų mechanizmą, kas leidžia gaminti gaminius su ultraplonu korpusu. Nereikalauja reguliaraus įkrovimo, pakanka kartą per kelis metus pakeisti bateriją.
-Elektroniniai-pati tiksliausia rūšis. Populiaresni pas jaunosios kartos atstovus. Nežiūrint į didelį tikslumą, patogumą ir daugiafunkciškumą laikomi pačiais neprestižiškiausiais. Garsūs prekės ženklai praktiškai neleidžia tokios rūšies laikrodžių, nors ir yra kai kurių išimčių.
Renkantis laikrodį, reikia atkreipti ypatingą dėmesį į keletą niuansų:
Ciferblatas. Apsispręskite, ar jis jums patogus? Kai kuriuose laikrodžiuose vietoj skaičių šviečia brūkšneliai ar taškeliai. Kartais rodyklių ar skaičių spalva sutampa su ciferblato spalva, kas apsunkina jų skyrimo galimybę. Taip pat nuspręskite sau, ar jums reikalingas tamsoje šviečiantis apšvietimas. Kai kurios ypač prestižinės markės, kad negadintų dizaino nededa į savo gaminius tokio šviečiančio mišinio.
Korpusas. Prestižinių prekės ženklų korpusai, kaip taisyklė, gaminami iš plieno, titano, aukso ar platinos. Kiekviena šių medžiagų turi savo privalumus ir trūkumus. Plieninis korpusas patikimai saugos mechanizmą nuo smūgių, drėgmės ir kitų išorinių veiksnių. Šios medžiagos trūkumas yra jos sunkus svoris. Titanas lengvesnis, brangiau kainuoja ir tvirtumu niekuo nenusileidžia plienui. Tačiau titano paviršius jautresnis įbrėžimų atsiradimui. Laikrodžiai, pagaminti iš aukso ir platinos, prestižiškiausi, tačiau ir patys problematiškiausi. Visi mes žinome, kad auksas ir platina labai minkšti metalai. Atitinkamai kiekvienas net nestiprus smūgis ir paspaudimas gali palikti korpuse įdubimą ar įbrėžimą. Gaminiai, padaryti iš šių medžiagų, reikalauja labai atsargaus naudojimo. Neabejotinas brangiųjų metalų privalumas yra jų ilgaamžiškumas, atsparumas korozijai ir lengvas svoris.
Stiklas. Pati prestižiškiausia medžiaga, iš kurios gaminami laikrodžių stiklai, yra safyras. Nežiūrint į pakankamai aukštą kainą, jis pilnai save pateisina, kadangi absoliučiai nebijo smūgių ir įbrėžimų poveikio. Sekantys pagal kokybę yra mineraliniai stiklai ir krištolas. Jie mažiau tvirti lyginant su safyru. Pats pigiausias variantas-tai plastikas, kurios žymūs prekių ženklai praktiškai nenaudoja.
Dirželis. Laikrodžių dirželiai gaminami iš keleto medžiagų-įvairių gyvūnų odos(prestižiškiausi-krokodilo ir stručio oda), gumos ar audinio. Klasikiniams laikrodžiams, kaip taisyklė, naudojama oda, o sportiniams-guma ar audinys. Renkantis dirželius reikia atkreipti dėmesį į tokį faktorių kaip klimatas(nešioti dirželius iš odos ar audinio karštu oru ant prakaituotos rankos nelabai malonu) ir veiklos rūšį(neverta pirkti odinių gaminių, jei jūs užsiimate fiziniu darbu arba jūsų veikla kaip nors susijusi su drėgme ar aukšta temperatūra). Dirželio spalva turi sutapti su batų ir kelnių diržo spalva.
Apyrankė. Dažniausiai ji gaminama iš tos pačios medžiagos, kaip ir korpusas. Kartais daro kombinacijos iš kelių medžiagų, pavyzdžiui, aukso ir plieno. Apyrankių privalumas yra grožis, brutalumas ir ilgaamžiškumas. Tačiau jei jūs gyvenate vietovėje su labai šaltu klimatu, ji gali šaldyti jums ranką.
0 Comments