Kaip išrinkti dovaną, kuri pradžiugintų? Mokomės etiketo taisyklių


0

Skaitosi, kad visi mes mėgstame dovanoti ir gauti dovanas. Apie tai netgi rašoma įvairiose knygose ir žurnaluose. Tačiau remiantis savo praktika, kiekvienas mūsų žino, kad tai nėra paprastas dalykas, išrinkti kam nors dovaną: ar tai artimam giminaičiui, ar draugui, draugei, ar kolegai… Mes nenorime, kad mūsų išrinktoji dovana gūlėtų kokiame nors dulkėtame kampe ar palėpėje, tarp sendaikčių. Sufleriu, kokią dovaną išrinkti, tarnauja etiketo taisyklės, reglamentuojančios visus šio proceso niuansus.
Pradėkime nuo kasdieninės buitinės situacijos – jus pakvietė į svečius, be jokios progos, pasėdėti draugiškai, prie kavos puodelio. Bet tai nereiškia, kad nueiti galima tuščiomis rankomis. Šiuo atveju labai tiktų buteliukas gero vyno, saldainių dėžutė ar pyragaičių rinkinys prie arbatos. Gėlių puokštė šeimininkei – nediskutuotinas klausimas. Jei jų namuose vaikai, būtinos smulkios dovanėlės ar keli skanėstai ir jiems.
Visai priešinga situacija – giminių ar draugų vestuvės. Dažniausiai šiuo atveju klausimas sprendžiamas lengvai; piniginis ekvivalentas. Tokia proga galima apsieiti be dovanų ar siurprizų; nors tai nėra taisyklė. Galima ir viena, ir kita. O kita vertus; jei tiksliai žinote, ko jaunavedžiams trūksta, o jūsų biudžetas tą gali – nieks nedraudžia jiems tą ir padovanoti. Nors šiais laikais vis populiarėja dovanos iš buitinės technikos srities, pakviesti į vestuvių iškilmes svečiai tarpusavy nelabai tariasi. Tai būna ir tokių situacijų, kai jaunieji gauna tris lygintuvus, kelis greitpuodžius ar keletą komplektų vienodos patalynės. Jei neturite noro dovanoti vokelį su pinigais, jau geriau padovanokite dovanų sertifikatą buitinės technikos parduotuvei. Jaunavedžiai patys išsirinks jiems reikiamą daiktą.
Kaip išrinkti dovaną

Kiekvienas mūsų turi kolegų darbovietėje, ir nors pora kartų metuose, tenka juos pasveikinti vienokia ar kitokia proga. Tačiau ir čia problems su dovanos parinkimu. Brangūs prezentai kolegoms nepriimtina, o ypač, jei kaltininkas viršininkas, šefas. Vadovui geriausia dovanoti bendrą dovaną, nuo kolektyvo. Kas liečia likusius kolegas, labiau rekomenduotina dovanoti daiktus, liečiančius jų darbą, kvalifikaciją: ofiso aksesuarai, hobio, pomėgių reikmenys ir pan. Jei su sveikinamuoju bendraujama ir ne darbo aplinkoje, gerai tiktų ir kavos ar arbatos rinkinukas su jo ar jo šeimos nuotraukomis, nuotaigingais tekstais.
Daugelis mūsų žino, kad dovanoti dovanas artimiesiems – sudėtingiausia. Bet ir dalinti patarimus, ką dovanoti tėčiui, mamai, seseriai, broliui – taip pat sudėtinga. Tačiau šios srities specialistai, etikologai, psichologai, turi kelias rekomendacijas, kurios tikrai gali pagelbėti šioje neprastoje situacijoje.
Vyresnieji giminaičiai liks patenkinti, gavę dovanų namams, vasarnamiams, daržui, sodui. Taip pat tėvams galima paskirti dovanas, surištas su jų hobiu, pomėgiais. Jauniasnioji karta liks patenkinti, gavę dovanų įvairių modernių elektroninių prietaisų prie kompiuterių, automobilių smartfonų ir pan. Bet štai rūbus ir avalynę, teikti kaip dovanas, etikos specialistai nerekomenduoja. Tai turi būti perkama ir be jokios progos (turima omeny – artimiausius: tėvą, motiną, brolį, seserį).
Pabaigai, norime duoti kelias rekomendacijas,kaip išrinkti dovanas mylimam žmogui. Turėkite omeny, kad į jūsų dovaną bus žiūrima kaip į jūsų jausmų solinezantui (ei), demonstravimą. Ypač tam jautrios yra silpnosios lytyies atstovės. Todėl niekada nedovanokite žmonai ar mylimąjai merginai daiktų, kurie turi dvejopą reikšmę. Vyrams ir moterims dovanoti higienos priemones, skaitoma įžeidžiančiu faktoriumi. Todėl pamirškite apie gelius, dezodorantus, muilus ar skutimosi putas. Bet dovanoti vyrams odekolonus ar vyriškus kvepalus – pilnai leidžiama, kadangi vyrai linkę tikėti mylimosios kvapų parinkimui. Bet štai damai ar merginai, kvepalus ar odekolonus, galima dovanoti, tik joms apie tai paprašius. Daugelis vyrų skaito, kad komplektas brangių moteriškų baltinių – gera dovana. Tačiau čia ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Štai liemenėlės parinkimas – dalykas labai subtilus. Žinant vien išmierą – maža tikimybė, kad moteriai ji pritiks. Skirtingi modeliai, skirtingų firmų gaminiai, skirtingai „sėda” ant moters kūno; taigi, vyrai – būkite atsargūs šioje srityje. Parenkant dovanas, vadovaukitės „kaltininkų” pageidavimais, o ne savo nuojauta; ypač, dovanojant moterims rūbus ir parfiumeriją. Prie kiekvienos dovanos moteriai ar merginai, neatsiejamas atributas – gėlės. Beje, vyrams irgi tai tinka, bet jau pagal atatinkamą kompoziciją. Pavyzdžiui – kardeliai, nuo seno skaitomi kaip vyriška gėlė.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments