Kaip įsilieti į naują kolektyvą


0

Rasti patinkantį darbą – pusė darbo. Įsilieti į naują kolektyvą yra daug sudėtingiau.
Nuo ko pradėti bendrauti su kolegomis, kaip elgtis su viršininku, nuo ko pradėti ir kaip organizuoti savo darbo vietą?
Mūsų patarimai padės jums greitai ir lengvai, be psichologinių pergyvenimų tapti savu jau nusistovėjusiame kolektyve!
Nesijaudinkite, liekitės į kolektyvą

Kaip įsilieti į naują kolektyvą

Naujas kolektyvas

1 Susipažinimas su kolektyvu
Žinoma, pirmas dalykas ką jums reikia padaryti – tai susipažinti. Šį ritualą paprastai praveda skyriaus vadovas, kur jūs pradedate darbą, ar personalo skyriaus darbuotojas, pirmąją naujoko darbo dieną.
Pagrindinis uždavinys patekimo į kolektyvą etape – yra parodyti susidomėjimą tolesniam bendravimui, būti mandagiam ir atviram. Beje, ateityje pabandykite išspręsti svarbius verslo klausimus” gyvai” bendraudami.
Parodykite savo žavesį ir paprastumą pažinties etape, daugiau šypsokitės. Seniai žinoma, kad bendravimo paprastumas leidžia greičiau rasti kontaktą su naujais žmonėmis, šiuo atveju su kolegomis.
2 Firmos kultūra
Baigus savo prisistatymą, ateina laikas susipažinti su per metų metus nusistovėjusiu darbo dienos rėžimu bendrovėje. Pasitikslinkite pas kolegas, kada pietų pertrauka ir kavos / arbatos pertraukėlės, kuriuo laiku turite būti darbo vietoje, ir ar yra nuobaudų už vėlavimą sistema.
Pasitikslinkite savo pareigas ir sąlygas, Jūsų darbų apimtis. Stebint išsiaiškinkite žmogų – plepį, kuris per pirmąją pertraukėlę atskleis korporacijos kultūros paslaptis ir jos dvasią.
Išklausinėkite net pačius įprasčiausius dalykus: virtuvės vietą, tualeto, pietų / poilsio vietą, paprašykite parodyti kaip dirba kopijavimo aparatas, spausdintuvas ir kita biuro įranga.
3 Formuokite nuomonę apie save
Jeigu pirmame etape – pažintyje – dėl kažkokių priežasčių jūsų tiesioginis vadovas nedalyvavo, nepatingėkite paklausti savo kolegų, kam būtent Jūs pavaldūs.
Šiomis, pirmą – antrą savaitėmis, vadovas atidžiai stebės Jūsų veiklą, pas jį formuosis požiūris į Jus kaip į naują naudingą ar nelabai kolektyvo vienetą. Daugelis kolegų Jūsų netrukdys ir imsis kai kurių Jūsų pareigų, tačiau Jūs nesugalvokite atsipalaiduoti. Stenkitės imtis iniciatyvos ir spręsti užduotis savarankiškai.
Ne visada pažintis su nauja komanda vyksta sklandžiai, kaip mes to norėtumėte. Siekiant greičiau” tapti savu” , mes dažnai jaudinamės ir klystame.
Nebūkite įkyrus. Negalima lįsti arba bandyti palaikyti pokalbį su kolegomis temomis, kuriose esate nekompetentingi, ypač jei jie susiję su tarpasmeniniais santykiais.
Pamirškite buvusią darbo vietą. Netempkite paskui save per praėjusius metus įgytos patirties ir” anos” korporacijos buities į naują komandą. Rečiau prisiminkite buvusią darbo vietą.

Kaip dirbti kolektyve

Kaip dirbti kolektyve

Ne pasirodykite” mulkiu” ir” žiopliu” . Netylėkite, jei Jūs ko nors nesuprantate. Nebijokite paklausti iš karto kai tik iškilo problema. Ši klaida neįvyks, jei žingsnio” susiliejimas” su komanda metu iki galo išmoksite korporacijos kultūrą ir išskirtinai savo funkcines pareigas. Tačiau neperkelkite jokių savo asmeninių sunkumų ant kolegų pečių. Pasistenkite suprasti viską iš karto.
Būkite lankstūs komunikuodami. Jei gyvenime esate pripratę būti lyderiu, prilaikykite arklius: jums nevertėtų nustatinėti naujų korporacijos taisyklių ir įstatymų. Atsisakykite daugybės savo principų. Atminkite, kad pradedantieji visada iš pradžių priimami priešiškai!
Sąžiningai ir kokybiškai atlikite savo darbą, bet ne bandykite atimti darbo iš kitų. Nusistovėjusiame kolektyve daugelis gali susivienyti prieš Jus, ir padarys viską kas įmanoma, kad” išgyventų” išsišokėlį.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments