Kaip pasodinti vynuogę


0

Prieš tai, kai norėsite sodo sklype sodinti vynuogę, atitinkamai išrinkite pačią geriausią vietą sodinimui ir pastatykite pastovią atramą. Vunuogė yra šviesą ir šilumą mėgstanti uoga, todėl išrinkite vietą jos sodinimui saulėtą ir gerai vėdinamą, o tai apsaugos vynuogyną nuo daugelio ligų.
Jums bus reikalinga:

  • superfosfatas
  • azoto trąšos
  • durpės
  • smėlis
  • kalio permanganatas

Vynuogės

Vynuogės

Sodinimo instrukcija

Vynuogę galima sodinti ir anksti pavasarį, kai tiktai pasibaigs šalčiai, greito sodinuko augimo periode, ir ankstyvą rudenį. Bet ankstyvas sodinimas turi savo privalumų, nes rudenį aktyviai vystosi šaknų sistema ir sodinukas gerai įsišaknyja, o tai leidžia augalui gerai peržiemoti per žiemą.
Jei dirvožemis sode yra varganas, pabandykite atstatyti dirvos struktūrą. Tuo tikslu pavasarį sukaskite dirvožemį kuo giliau ir pasodinkite ten žirnelius, garstyčias, vikius arba kitus ankštinius augalus. Įterpkite į dirvą superfosfato apie 150 gramų vienam kvadratiniam metrui, 50 gramų azoto trąšų ir 50 – 100 gramų kalio druskų. Prižiūrėkite dirvą, kad ji būtų be piktžolių, o anksti rudenį jau galite sodinti vynuogių sodinukus.
Jei dirva yra molinga, reikia padaryti drenažą, tai jis neleis sodinukų šaknims patekti į šaltą, molingą sluoksnį. Jei sodinsite vynuoges pavasarį, tai grunto paruošimą jau reikia pradėti iš rudens. Nuimkite per 2 – 3 kastuvus žemės viršutinį sluoksnį ir užpilkite 5 -10 centimetrų smėlio sluoksnį. Sumaišykite derlingą molio sluoksnį su kalkėmis, durpe, perpuvusiu kompostu ir smėliu. Nuo dirvožemio struktūros priklausys, kokiomis proporcijomis reikia dėti visų šių komponentų.
Iki sodinimo likus savaitei, pradėkite nešioti sodinukus į lauką, kad jie priprastų prie sauso oro. Dieną augalus laikykite pavėsyje, o nakčiai vėl įneškite į patalpą. Prieš sodinant, sodinukus reikia tam paruošti. Nukirpkite nereiklaingus ūglius, pakirpkite šaknis, paliekant 15 – 20 centimetrų ilgio, Jei krūmelio šaknys yra padžiūvusios, tai pastatykite jį į vandenį maždaug 1 – 2 parų laikotarpiui, o po to iš molio ir mėšlo (santykiu 2:1) padarykite” košelę” ir pamirkykite joje sodinuko šaknis.
Toliau, iškaskite duobę ir įkaskite į vidurį kuolą, prie kurio pririškite sodinuką virvele arba prispauskite sodinuką prie šoninės duobės sienelės. Šitie veiksmai skirti tam, kad krūmelis nenusėstų ir šaknys neužsilenktų aukštyn. Užpylę duobę žemėmis, gerai ją sutrombuokite ir paliekite kalio permanganato tirpalu. Skiedinys turi būti šviesiai violetinis.
Atkreipkite dėmesį
Kaip teisingai pasodinti vynuogės sodinuką. Vietoje, skirtoje krūmeliui, kasama atitinkamo gylio duobė, kokiame gylyje tose vietovėse įprasta sodinti. Atramų statymas vynuogyne.” Rankovių” ir ūglių pririšimas prie atramų. Darbas su žaliomis vynuogės dalimis. Vynuogės šakninės sitemos vystymosi priežiūra. Vynuogynų remontas.
Naudingas patarimas
Jei jūs sodinsite vynuogę pavasarį, darbus dirvožemio paruošimui reikia atlikti jau rudenį. Nepamirškite, kad vynuogė yra daugiametė kultūra, o dirvą jūs galite paruošti tik vieną kartą daugeliui metų. Prieš sodinant, sodinukus reikia paruošti, o tam reikia nukirpti nereikalingus ūglius ir, jei jų šaknų sistema yra atvira, tai patrumpinkite šaknis, paliekant šaknis 15 – 20 centimetrų ilgio.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments