Kaip greitai ir visam laikui, atsikratyti pleiskanų?


0

Kaip žinia, pagal statistiką, apie 30 procentų visų žmonių, patiria nepatogumų dėl pleiskanų. Daugiausiai ši problema kamuoja jaunus, dvidešimtmečius žmones.
Jei galvojate, kad lengvi, baltos spalvos žvyneliai ant galvos – smulkmena ir į tai nereikia kreipti dėmesio – jūs klystate. Bent jau dėl to, kad tai nėra labai gražu ir kultūringa.
Šiaip jau, galvos odos dangalas atsinaujina kartą per 30 dienų. Todėl, visai natūralu, kad ir susiformuoja sausos odos žvyneliai. Jie labai lengvai nuplaunami, plaunant galvą. Bet būna, kad šių žvynelių susidaro labai didelis kiekis ir tai jau tampa problema. Liga, kuri vadinama seborėja. Tokiu atveju, jei pas jus dažnai, mėnesio bėgyje, atsirado pleiskanos ir galvos plovimas rezultatų neduoda, tai jau reikia susimąstyti dėl gydymo.
Soberėjos išsivystymo priežasčių gali būti daug: tai ir imuniteto susilpnėjimas, ir virškinamojo trakto sutrikimai, ir hormoninio fono problemos, ir sutrikimai centrinėje nervų sistemoje. Norint išsiaiškinti šios ligos priežastis, reikia kreiptis į šios srities medicinos specialistą ir pasikonsultuoti su gydytoju.
Žmogaus oda turi ypatingą savybę gaminti poodinius riebalus. Kai šių riebalų kiekis viršija natūralų jų kiekį, susidaro palanki terpė vystytis grybeliui, kuris vadinasi „Pityrosporum ovale” . Normaliai funkcionuojant riebalinėms liaukoms, šis grybelis ramiai sau egzistuoja odos dangale ir niekam nekenkia.
Bet jei grybelio vystymasis sutrinka ir jo kolonijos sparčiai didėja, tai jis skatina labai greitą galvos odos ląstelių dauginimąsi. Ko pasekoje, galvos odos dangalas pradeda korėti, odos ląstelės užkemša latakėlius, pro kuriuos išsiskiria odos riebalai. Ir tokiu būdu susiformuoja didelis kiekis pleiskanų. Šiuo atveju žmogus turi problemų ne tik su estetika, bet jam dažnai ir niežti galvos odą.

Kaip atsikratyti pleiskanų

Kaip atsikratyti pleiskanų

Vaistinė ar parduotuvė?
Šiai dienai prekyboje siūlomas gausus pasirinkimas įvairiausių šampūnų, galinčių kovoti su šia galvos odos problema. Bet šampūnai gali padėti tik tokiu atveju, jei pleiskanos atsiranda dėl netinkamos galvos odos priežiūros. Paprastai toks šampūnas naudojamas tris savaites, po kurių, problemos su pleiskanomis pasibaigia. Jei, pasibaigus šiam periodui, pleiskanos vistiek neišnyksta, tai tenka ieškoti kitokių šios problemos naikinimo būdų. Vienas iš jų – kreiptis į vaistinę ir įsigyti specialų, pleiskanas šalinantį šampūną.
Tokiuose šampūnuose konservantų kiekis neviršija leistinų normų, juose nėra dažiklių ir kitokių komponentų, kurių gausu šampūnuose iš prekybos centrų. Be to, medicininis šampūnas nesukels alergijos ir kitokių odos sudirginimų. Paprastai, gydomuosiuose šampūnuose yra antibiotikų, todėl, prieš naudojant juos, geriau pasikonsultuoti su gydytoju.
Ar reikalinga dieta?
Kad nesiformuotų pas jus pleiskanos, reikia naudotis natūraliais komponentais. Naudokite pieno išrūgas, varnalėšos aliejų, varnalėšų, kalendulos šaknų ekstraktus, kuriais reikia ištrinti galvą, kaukes, skalavimus ir kitus metodus. Ir gerai būtų, jei kreiptumėt dėmesį į mitybą: minimizuokite aštrių, keptų, sūrių, saldžių, rūkytų produktų vartojimą. Be to, galvos odos riebalai gausiai gaminsis, jei vartosite daug kavos, alkoholio. Normalizuoti galvos odos riebalų gamybą jums padės produktai, turintys daug ląstelienos. Taip pat vertėtų pavartoti A ir B grupės vitaminų. Esant palankiems orams, nenešiokite kepurių, skrybėlių, kitų galvos dangalų. Grybeliui nuo to tik geriau. Jam po tokiais dangalais susidaro puikus mikroklimatas.
Žemiau mes pateiksime kelias taisykles, kaip teisingai prižiūrėti plaukus ir galvos odą. Remiantis šiais patarimais, jūs greitai ir visam laikui atsikratysite pleiskanų.
Tiesiog pasinaudokite šiais patarimais – jie nėra sudėtingi.

  • Svarbu, plauti galvą tik minkštu vandeniu, o plaunant, netrinti stipriai odos. Stiprus trynimas kaip tik skatina liaukas gaminti ir išskirti didesnį riebalų kiekį.
  • Nebijokite dažnai plauti galvą – tame nėra nieko blogo. Skaitoma, kad galvą galima plauti visuomet, kai tik pastebite plaukų pariebėjimą arba bent kokius nešvarumus. O šampūnus pirkti reikia tuos, kurie skirti dažnam naudojimui.
  • Jei susiruošėte miegoti, pilnai nuplaukite nuo plaukų šukuosenų priemones. Išimtį sudaro tik tos priemonės, kurios yra iš natūralių medžiagų. Jei neturite tam laiko, tai nors gerai, prieš miegą, iššukuokite plaukus.
  • Kai tik išplovėte galvą, stenkitės kuo greičiau nuimti nuo galvos rankšluostį, kuriuo buvote įvynioję galvą. Išimtį sudaro tik tai, jei po plovimo reikalingas temperatūros palaikymas po tam tikrų priemonių naudojimo. Visais kitais atvejais, reikia atsiminti, kad aukštesnė temperatūra aktyvina grybelio progresą.
  • Geriausiai džiovinti galvą po plovimo, natūraliu būdu. Jeigu jūs įpratę plaukus džiovinti specialiomis priemonėmis, tai būtina plaukus apsaugoti specialiomis priemonėmis, atspariomis aukštai temperatūrai.
  • Galvos odai labai naudingi reguliarūs masažai, kuriuos reiktų daryti bent kartą per savaitę. Masažas paskatina galvos odos kraujo apytaką. O galvos masažas bus veiksmingesnis, jei masažo metu panaudosite specialią aliejinę kaukę.

O jeigu jūsų nekamuoja pleiskanų problemos, tai šie patarimai turi ir profilaktinę reikšmę. Tai tik padės jums išlaikyti plaukų ir galvos odos stabilią, sveiką būseną.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments