Ką padovanoti vadovui gimtadienio proga


0

Išrinkti dovaną svetimam žmogui, visada sudėtingiau, negu savam. Ypač, jei tas žmogus – jūsų viršininkas. Juk praktiškai, jūs gerai nežinote, kokie jo prioritetai, pomėgiai, ką mėgsta buityje, šeimoje ir tt. O juk nuo gero dovanos parinkimo gali priklausyti ir jūsų tolesni santykiai su viršininku; ir net jūsų karjeros perspektyvos. Ir dar: reikia atkreipti dėmesį į tai, kad viršininkas būtų vertas dovanos; juk ir viršininkų visokių esama… Sutinkate?
Todėl tokiam pasirinkimui reikia skirti ypatingą dėmesį. Tai labai atsakingas klausimas.
Visų pirma – nereikia to atidėlioti paskutinei dienai. Tada gali tekti lėkti į pirmą pasitaikiusią parduotuvę ir pirkti tai, kas papuola. Dažniausiai tokiais atvejais bėgama į suvenyrų skyrių, kur nuperkamas kažkoks niekutis, kurių ir be jūsų jau bus pridovanota.
Bet juk jums norisi išsiskirti iš kolegų „pilkosios masės” ? Parodyti vadovui savo ištikimybę, pagarbą ir prielankumą. Gal būt, ir vadovas atkreips į tai dėmesį ir kada nors paskatins jus savo dėmesiu, gal pakels pareigose, ar kilstels atlyginimą?
Antra – išsistudijuokite vadovo ypatumus. Kam jis teikia prioritetus gyvenime: darbui, šeimai, savo išoriniam vaizdui, darbo atmosferos palaikymui, šiuolaikinėms naujovėms, meilę gamtai, kelionėms ir taip toliau. Tai žinoti svarbu.
Ką padovanoti vadovui gimtadienio proga

Trečia – pasistenkite sužinoti, ko jis neturi, o turėti norėtų. Pavyzdžiui, jam patinka fotografijos, o sutalpinti fotoalbumus ar ant kabineto sienų sukabinėti koliažus – nėra galimybės. Padovanokite jam elektroninį foto rėmelį. Mėgsta skaityti – padovanokite elektroninę knygą.
Brangūs ir prabangūs gėrimai. Atgailėkite brangiam konjakui ar kokiam nors egzotiškam gėrimui.
Gal viršininkas turi hobį? Tada jūsų galimybės tampa platesnėmis – bet kokia dovana, atspindinti jo pagrindinį pomėgį, bus jam brangi ir jis pajus teigiamą jūsų požiūrį į jį. Ir žinos vadovas, kad jūs gerbiate jį ne tik kaip vadovą, bet ir kaip žmogų.
Jūs pastebėjote, kad gimtadienio išvakarėse, sugedo koks nors kasdienio vartojimo daiktas pas viršininką: suplyšo piniginė, „išmaudė” išmanųjį telefoną, pasibaigė užrašų knygelė – maža kas dar gali atsitikti. Jis tai tinkamai įvertins ir įsidėmės, kad jūs jam padovanojote taip reikalingą daiktą „čia ir dabar” .
Dovana turi būti skirta individualiai, o ne kolektyviniam naudojimui, kaip, pavyzdžiui, kėdė, ant kurios galės atsisėsti kiekvienas. Todėl ir dovanos parinkimas turi būti, atsižvelgiant į individualias šefo savybes bei jo asmenybę. Ne verta viršininkui dovanoti pinigus ar kuponus apsipirkimui – tai sumenkins vadovo požiūrį į jus, neva, jums nusispjauti, į jo asmeninius poreikius ar pomėgius.
Tačiau, dirbant kolektyve, reiktų prisilaikyti ir tam tikrų etikos taisyklių, kurių nesilaikymas gali jus pačius pastatyti į nejaukią padėtį, kaip, pavyzdžiui, padlaižiavimą ar kolektyvo ignoravimą.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments