Įdomūs faktai apie kates


0

Katės yra vieni iš paslaptingiausių gyvūnų žemėje. Nuo seniausių laikų jos dažnai būdavo siejamos su paslaptingais bei antgamtiniais reiškiniais. O Senovės Egipte katės išvis buvo laikomos šventais gyvūnais. Taigi, viena iš senovės Egipto deivių buvo Bast arba Bastet – linksmybių, meilės, moteriško grožio, namų židinio ir vaisingumo globėja. Ji buvo vaizduojama kaip katė ar moteris su katės galva. Įdomius faktus apie kates galima skaičiuoti valandų valandas, bet yra ir klaidingų įsitikinimų bei mitų apie šiuos gyvūnus, kuriuos daugelis laiko tikrais faktais.
Pavyzdžiui, manoma, kad katės mėgsta pieną, ir tai yra joms idealiai tinkantis maistas. Tačiau, tai tikrai yra mitas, o ne teisingas faktas apie kates. Daugumos kačių skrandis nevirškina laktozės, todėl pienas jūsų Rainiukui gali sukelti viduriavimą. Žinoma, pienas gali gerai laisvinti vidurius. Tik jis turi ne tiek jau daug maistinių medžiagų ir jį lengvai galima pakeisti daug naudingesne neriebia varške ar kefyru.
Dauguma kačių augintojų mano, kad jų augintiniams žuvys yra tiesiog gyvybiškai svarbios. Žinoma, jos yra turtingos maisto medžiagomis, bet gyvūnams ne mažiau reikalingi yra vitaminas A ir taurinas, kurių turi mėsa. Be to, suėdus vos pradėjusių gesti žuvų, gali kilti rimtų skrandžio problemų.

Įdomūs faktai apie kates

Įdomūs faktai apie kates

Yra keletas mitų, susijusių su kačių elgesiu. Pagal vieną iš jų, šie gyvūnai kniaukia tik pavasarį. Iš tiesų, jie gali taip elgtis bet kuriuo metų laiku, kai katės pradeda rujoti. Be to, daugelis kačių augintojų nuoširdžiai tiki, kad sterilizuotos katės ir kastruoti katinai tampa tingūs ir būtinai ima pilnėti. Iš tiesų jūsų Rainiukas tiesiog bus ne toks agresyvus dėl hormonų pokyčių organizme, bet ne tingus, ir miegos jis po operacijos taip pat kaip ir prieš ją. O kad jūsų augintinis išvengtų nutukimo, tiesiog nepamirškite žaisti su juo ir jį linksminti – to pakaks gerai fizinei formai palaikyti.
Štai dar vienas įdomus faktas apie kates: pasirodo, jos puikiai mato tamsoje! Minutėlę! Tai tik dar vienas mitas ir daugiau nieko. Iš tiesų katės akims reikia daug mažiau šviesos nei žmogaus akims objektų kontūrams atskirti, bet visiškoje tamsoje nėra kam atsispindėti. Prietemoje katės tikrai mato geriau nei žmonėms, bet tamsoje jos yra aklos kaip ir mes.
Manoma, kad katė murkia, kai jai gera. Ar tikrai taip yra? Retais atvejais kačių šeimos atstovai murkimu gali išreikšti ne tik pasitenkinimą, bet taip pat skausmą ar agresiją. Kartais katės murkia, patyrę rimtą sužalojimą, atsigaudamos po operacijos ar netgi prieš mirtį.
Įdomių faktų apie kates yra daug, bet daug kas, ką apie jas teigia žmonės, yra prasimanymas. Šie paslaptingi gyvūnai ir šiandien žadina mokslininkų susidomėjimą, nes ne visas jų elgesio paslaptis žmonėms pavyko atskleisti.

https://youtube.com/watch?v=CE-JlvmnRtY

Kad katės susidraugautų
Katės nėra bandos gyvūnai, joms nereikia
Kačių veislės: Savanos katės
Savanos katės turi liekną ir lankstų kūną,


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments