Ar reikia nukirpti braškių ūsus


0

Braškės beveik iš karto po žydėjimo pradeda leisti ūsus – ūglius, ant kurių susiformuoja krūmeliai – daigai. Daugeliui pradedančiųjų sodininkų užduoda klausimą – ar reikia nukarpyti braškių ūsus ir kada tai geriau padaryti.
Kam reikalingi ūsai braškėms
Sodo žemuogėms, kurias labai dažnai vadina braškėmis, yra būdinga daugintis ūsais. Iš karto pradėjus žydėti, kai kurios braškių rūšys išleidžia ilgus ūglius su 3 – 5 daigais, kurie paskui įsišaknija ir išauga nauji braškių krūmeliai. Jeigu jums nereikia sodinimo medžiagos ir artimiausiu laiku neplanuojate praplėsti savo braškių plantacijos, visus ūsus reikėtų nukarpyti.

Braškių auginimas

Braškių auginimas

Kaip nukarpyti braškių ūsus

Ūsų suformavimui, braškių krūmelis atiduota labai daug maistingųjų medžiagų, todėl uogų nokimo periodu juos reikia nukarpyti. Labai sunku yra kiekvieną dieną sekti naujų ūsų atsiradimą, juk sode ir darže ir taip visada pilna kitų darbų. Todėl geriau palaukti kol atsiras labai daug ūsų ir visus vienu kartu nukarpyti. Tačiau tai reikia padaryti teisingai. Visų pirmą, ūsų negalima nutraukti, reikėtų juos nukirpti. Visų antrą, būtinai palikite šiek teik ūglio, nenukirpkite per daug trumpai. Visų trečia, ūsus karpykite anksti ryte arba vakare, tačiau, jokiu būdu, nedaryte to drėgną dieną.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments