Kaip išsirinkti apsauginį kremą nuo saulės


0

Ko reikia ieškoti ant apsauginio kremo pakuotės, kad būtumėte tikri, kad jis suteikia patikimą apsaugą nuo saulės.
Trauka prie saulės šviesos yra paaiškinama, kadangi ultravioletiniai spinduliai užtikrina vitamino D sintezę, juk šis vitaminas yra reikalingas kaulų ir raumenų susiformavimui, jie padeda palaikyti tinkamą hormonų balansą, neleidžia susirgti širdies, kepenų ir inkstų ligomis. Tačiau kaip gauti išskirtinę naudą?
Saikingas UV spindulių kiekis teigiamai veikia odos ligas, džiovina inkštirus, neleidžia vystytis dermatitui, ekzemai ir žvynelinei. Europos mokslininkų tyrimai tvirtai teigia, kad saulės trūkumas gali paskatinti onkologinių ligų atsiradimą, taigi nėra keista, kad dažniausiai onkologinėmis ligomis yra sergama Šiaurėje.
Tačiau perdozavus UV visos naudingos savybės tiesiog išnyksta. O labia stiprus įdegis gali paskatinti ankstyvą odos senėjimą ( kuris taip ir yra vadinamas fotro senėjimu) ir net odos vėžiu ( ir net pačia sudėtingiausia melanomos rūšimi).
Vienintelė priemonė, kuri suteiks galimybę saugiai kaitintis saulėje kiek tik panorėsite, tai yra apsauginiai kremai nuo saulės, kurie turi įvairius filtrus, neleidžia saulės spinduliams prasiskverbti į organizmo vidų.
Kuo pagrįstos jų apsauginės funkcijos?
Yra išskiriamos kelios UV spindulių rūšys, pasiekantys Žemę-UV-A ir UV-B, kurie skiriasi spinduliavimo galingumu ir patenka giliai į odą.
A rūšies ultravioletiniai spinduliai yra laikomi pakankamai saugiais, kadangi jie suteikia įdegį, tačiau jie neturi pakankamai energijos, kad būtų nudeginta oda.
B rūšies ultravioletiniai spinduliai perneša labia daug energijos, todėl greitai sukelia nudegimus. Kovojant su jai sir buvo sukurti apsauginiai kremai nuo saulės.
Apklausos parodo, kad daugelis žmonių pasirenka tokius kremus orientuodamiesi į jo spalvą, kvapą ir konsistenciją. Tačiau dermatologai teigia, kad tai neturi jokios reikšmės, kadangi šias savybes suteikia tik priedai, kurie nedaro jokios įtakos pagrindimėms kremų funkcijoms ir apsaugai nuo saulės.
Yra kur kas svarbesni rodikliai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

Kaip pasirinkti idealų apsauginį kremą nuo saulės

1. SPF (Sun Protection Factor — «apsaugos nuo saulės faktorius») 

Tai yra pagrindinis kremo nuo saulės rodiklis. Priešingai nei yra paplitusi nuomonė jis reiškia apsaugos nuo saulės jėgą, kiek laiko galima ilsėtis saulėje.
Jei be apsaugos saulėje jūs galite būti apie 15 minučių, tokiu atveju išsitepus SPF kremu Saugus laikas, kurį jūs galėsite praleisti saulėje išaugs 10 kartų, tai yra iki 150 minučių, o jei jūs pasirinksite SPF 30 —iki 4850 minučių.
kad būtų apskaičiuotas idealus laikas, kurį galima praleisti saulėje išsitepus kremu reikia žinoti koks yra jūsų odos foto tipas. Jų yra vos keturi:
1 foto tipas — balta oda, šviesūs arba rausvi plaukai, mėlynos arba žalios akys, strazdanos. Tokia oda labai greitai dega, praktiškai nesusidaro įdegis. Saulėje be jokios žalos galima būti ne daugiau 5-8 minučių.
2 foto tipas — šviesi oda, mėlynos, pilkos arba žalios akys. Oda blogai įdega, bei labai greiati apdega. Saulėje galima būti 10-20 minučių.
3 foto tipas —oda šiek tiek tamsi, plaukai rudi arba kaštoniniai, akys rudos arba tamsiai-žalios. Saulėje glima būti 30 minučių.
4 foto tipas —oda tamsi, plaukai juodi arba kaštoniniai, akys tamsiai-rudos. Oda gerai įdega ir įdegis išlieka ilgai. Sulėje galima būti 40 minučių.
Svarbu: net jei jūs naudojate apsauginį kremą su maksimalia apsauga (šiuo metu tai reikšmė 50), ten kur yra tiesioginiai saulės spinduliai nereikia būti daugiau nei dvi valandas. Kadangi tokiu būdu galima perkaisti arba gauti šilumos smūgį. Todėl, kai kuriose šalyse yra ribojamas nuo saulės apsaugančio faktoriaus lygis, tokios priemonės vartotojams padeda sukurti apgaulingą saugumo jausmą.

2. Filtrų rūšys

Filtrai, kurie yra nuo saulės apsaugančiuose kremuose gali būti kelių rūšių tai yra fiziniai ir cheminiai.
Svarbiausias fizinių filtrų privalumas ( cinko oksido ir titano dioksido), kadangi jie nesusinaikina saulėje ir neprasiskverbia į odą. Organiniai komponentai, kurie yra fizinių filtrų sudėtyje yra visiškai saugūs. Fiziniai filtrai odos paviršiuje padeda sukurti apsauginį ekraną, kuris atspindi saulės spindulius. Todėl, pavyzdžiui, vaikams skirti apsauginiai kremai sulaikys tik fizinius filtrus.
Fizinių filtrų trūkumas tas, kad jie yra ne taip lengvai padengiami, kaip cheminiai, jie turi specifinius kvapus, odai suteikia daugiau baltumo ( kuris nėra pastebimas nneįgudusia akimi) ir jis lengvai pašalinamas nuo odos, todėl jie taip pat turi būti periodiškai atnaujinami.
Cheminiai filtrai yra puikiai sugeriami, jie maloniai kvepia, prižiūri odą ir ant jos nepalieka jokių pėdsakų. Tačiau maždaug po kelių valandų buvimo saulėje cheminiai filtrai pradeda rūgštėti ir pavirsta į laisvuosius radikalus, kurie yra kur kas pavojingesni, nei saulės spinduliai.

3. Galiojimo laikas 

Apsauginiai kremai turi labai trumpą galiojimo laiką ( po pakuotės atidarymo apie 6 mėnesius). Esant kontaktui su deguonimi daugelis kremo komponentų rūgštėja ir priemonė baigia veikti, todėl prieš kiekvienas atostogas reikia pirkti naują.

4. Atsparumas drėgmei

Net jei jūs maudotės, būdami po saule jus prakaituojate. O bet kuri drėgmė nuplauna kremą. Todėl pačios geriausios priemonės yra atsparios drėgmei.

5. Išsitepkite kremu kas 2 valandas 

Bet kuris kremas po 2 valandų buvimo saulėje turi būti pašalinamas nuo odos: fiziniai filtrai neleidžia odai kvėpuoti, cheminiai tampa pavojingi ir padengiami iš naujo.

6. Išsitepkite 15 minučių prieš einant į pliažą

Tai laikas, kuris yra būtinas, kad kremas pradėtų veikti. Juk šviesios odos savininkams 15 minučių pakaks, kad jie nudegtų saulėje.

7. Nepamirškite savo lūpų 

Lūpos saulėje nudega kur kas greičiau, nei oda. Lūpų apsaugai naudokite balzamus ir lūpų dažus su SPF ne mažiau 15.

8. Pasirinkite savo tekstūrą 

Kremas-pats populiariausias ir pigiausias variantas, kuris sudėtingiausiai padengiamas ant veido odos. Kremai, kurie pasižymi labai aukšta apsauga yra labai tankūs.
Pienelis  — optimalus variantas riebiai odai.
Aliejus idealus variantas sausos odos savininkams.
Purškikliai paprasčiausiai padengiami ir nepakeičiami sunkiai pasiekiamose vietose.
Geliai — juos rekomenduoja vyrams su labai dideliu kūno plaukuotumu. Tačiau jie turi būti laiku atnaujinami.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments