Vandens pakliuvimo į ausis problema, žinoma, praktiškai, kiekvienam. Šio reiškinio apibūdinimui, netgi sukurtas terminas – „plaukiko ausis” . Paplūdimiuose žmonės dažnai susiduria su tokiomis situacijomis, kurioms esant, reikia imtis įvairių priemonių. Pavyzdžiui, išlipus į krantą, jaučiate, kad ausyje teliūskuoja vanduo, reiškia – vanduo pakliuvo jums į išorinės ausies klausos kanalą. Kad išprašyti vandenį iš ausies, reikia atsigulti ant to šono ir padaryti kelis rijimo judesius – vanduo turi ištekėti. Taip pat galima padaryti vatos ritinėlį ir įkišti jį į ausį (tik jokiu būdu nesinaudokite vatiniu ausies krapštuku, nes juo galite pažeisti ausies būgnelį). Per kažkokį laiką vata pasieks vandenį ir jį sutrauks. Dar vienas būdas, bet nelabai efektyvus – pašokinėti ant tos kojos, kurioj pusėj ausyje vanduo, palenkus galvą ant šono.
Jei ausies užgulimo efektas nedingsta, galimai, problema ausyje esančioje sieroje, kuri išbrinko nuo vandens. Savarankiškai iškrapštyti „kamštį” nepavyks. Teks kreiptis į otolaringologą.
Blogiau, kai vanduo patenka į vidinę ausį per Eustachijaus vamzdį, esantį giliai nosyje. Taip nutinka tokiu atveju, kai stipri vandens srovė patenka pro nosį. Šiuo atveju reikia daryti daug rijimo judesių – tai sumenkina skausmą. Nakčiai rekomenduojama į ausį įdėti vatinį rutuliuką, sumirkytą šiltame boro spirite, įlašinti į ausį ausies lašų ir apsirišti šiltu šaliku. Šiltoje terpėje vanduo prasiskies ir rezorbuosis į organizmą.
0 Comments