Kaip pašalinti į ausis pakliuvusį vandenį?


0

Vandens pakliuvimo į ausis problema, žinoma, praktiškai, kiekvienam. Šio reiškinio apibūdinimui, netgi sukurtas terminas – „plaukiko ausis” . Paplūdimiuose žmonės dažnai susiduria su tokiomis situacijomis, kurioms esant, reikia imtis įvairių priemonių. Pavyzdžiui, išlipus į krantą, jaučiate, kad ausyje teliūskuoja vanduo, reiškia – vanduo pakliuvo jums į išorinės ausies klausos kanalą. Kad išprašyti vandenį iš ausies, reikia atsigulti ant to šono ir padaryti kelis rijimo judesius – vanduo turi ištekėti. Taip pat galima padaryti vatos ritinėlį ir įkišti jį į ausį (tik jokiu būdu nesinaudokite vatiniu ausies krapštuku, nes juo galite pažeisti ausies būgnelį). Per kažkokį laiką vata pasieks vandenį ir jį sutrauks. Dar vienas būdas, bet nelabai efektyvus – pašokinėti ant tos kojos, kurioj pusėj ausyje vanduo, palenkus galvą ant šono.

Kaip pašalinti į ausis pakliuvusį vandenį?

Kaip pašalinti į ausis pakliuvusį vandenį?

Jei ausies užgulimo efektas nedingsta, galimai, problema ausyje esančioje sieroje, kuri išbrinko nuo vandens. Savarankiškai iškrapštyti „kamštį” nepavyks. Teks kreiptis į otolaringologą.
Blogiau, kai vanduo patenka į vidinę ausį per Eustachijaus vamzdį, esantį giliai nosyje. Taip nutinka tokiu atveju, kai stipri vandens srovė patenka pro nosį. Šiuo atveju reikia daryti daug rijimo judesių – tai sumenkina skausmą. Nakčiai rekomenduojama į ausį įdėti vatinį rutuliuką, sumirkytą šiltame boro spirite, įlašinti į ausį ausies lašų ir apsirišti šiltu šaliku. Šiltoje terpėje vanduo prasiskies ir rezorbuosis į organizmą.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments