Kaip prižiūrėti pagalves


0

Šiandien gamintojai siūlo pagalves su daug įvairių užpildų – tiek natūralių (bambuko, grikių, šilko), tiek sintetinių (holofaiberio). Tačiau plunksnų ir pūkų pagalvės vis dar turi didelę paklausą, nes jos yra minkštos, purios, jaukios, žinoma, jeigu tinkamai jomis rūpintis.

Pavojingos” nematomos”

Plunksnų pagalves reikia reguliariai valyti, kaip ir visus kitus namų apyvokos daiktus ar patalynę. Naudojimo metu pagalvė sugeria prakaitą to, kuris ant jos miega, o taip pat drėgmę iš oro, ir dėl to gali tapti susiguzavusi ir nepatogi, įgauna nemalonų kvapą. Bet jeigu su nepatogumu ir kvapu vis dar įmanoma kažkaip susitaikyti, tai su bakterijomis ir dulkių erkutėmis reikia kovoti. Kenksmingi mikrobai gali apsigyventi ant sergančio žmogaus pagalvės ir ten gyventi pakankamai ilgai, nes plunksna – organinė medžiaga – palanki aplinka jų dauginimuisi. Dulkių erkutės taip pat nėra matomos plika akimi ir savaime yra nekenksmingos. Tačiau jų medžiagų apykaitos produktai, patenkantys į kvėpavimo takus, gali sukelti alergines reakcijas ir netgi sukelti astmos priepuolį. Todėl specialistai rekomenduoja valyti ir dezinfekuoti plunksnų pagalves du ar tris kartus per metus, o jau po to, kai Jūs persirgote virusinėmis ligomis arba gripu – būtinai!

Kaip prižiūrėti pagalves

Kaip prižiūrėti pagalves

Padės ultravioletiniai spinduliai

Tikriausiai daugelis iš mūsų prisimena, kad vaikystėje mama ar močiutė skalbdavo pagalves: perkirpdavo pagalvės impilą, išimdavo” užpildą” , skalaudavo jį dideliame vandens kiekyje ir džiovindavo ilgą laiką saulėje, o kartais net orkaitėje žemoje temperatūroje. Bet skalbti galima tik vandens paukščių plunksnas – žąsų ir ančių, vištų plunksnos nuo vandens susigadina ir pradeda pūti, todėl geriau nunešti pagalves cheminiam valymui.
– Plunksnos yra patalpinamos į specialų aparatą, kuriame jos yra pučiamos stipriomis oro srovėmis, – pasakoja viena, skalbimo įmonės darbuotoja. – Tokiu būdu visa plunksna pakeliama į viršų, o pažeistos plunksnos ir įvairios šiukšlės nusėda ant dugno. Į prietaisą integruota ultravioletinių spindulių lempa, jos spinduliuotė nužudo dulkių erkutes, mikrobus, grybelius.” Atgaivintomis” plunksnomis užpildomas naujas pagalvės impilas, pagalvė tampa kaip nauja – lengva, puri ir, svarbiausia, švari.

Beje

Jeigu atėjo laikas valyti pagalvę, o atiduoti ją į skalbyklą nėra galimybės, atsikratyti dulkių erkučių galima paliekant pagalvę šaltyje trims ar daugiau valandų.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments