Kaip naikinti kambarinių augalų kenkėjus


0

Kaip naikinti kambarinių augalų kenkėjus

Kambarinių gėlių kenkėjai |

Amarai. Žemė pridengiama ir lapų apačia išpurškiama. Purškalų galima nusipirkti gatavų. Geriau naudoti biologinius produktus, pavyzdžiui, indinio nimbamedžio ekstraktą. Amarus naikina ir senos naminės priemonės, kai antai, dilgėlių arba česnakų nuoviras arba muilo tirpalas ( arba išvirinamos muilo drožlės, arba į litrą vandens įpilama 50 gramų skysto muilo ir 75 mililitrai spirito). Rūkantieji gali užvirti su vandeniu kelių nuorūkų tabaką ir purkšti augalus filtruotu nuoviru.
Skydmariai. Jie irgi išnyksta išpurškus muilo šarmu arba augalų ( svogūnų, česnakų, dilgėlių, bitkrėslių, pelynų, rabarbarų) nuoviru. Galima vazoną įkišti į plastikinę tūtą, gerai pririšti prie kartelės ir augalą žemyn galva kurį laiką plauti muilo šarmu. Skydmariai pirmiausia puola pertręštus, per šiltoje vietoje ir per tamsioje vietoje laikomus augalus, todėl juos perkelti į šviesesnę ir vėsesnę vietą ir mažiau tręšti.
Miltuotieji skydmariai. Purškiama rapsų aliejumi.
Baltasparniai. Juos galima išnaikinti plaunant augalą muilo tirpalą.
Voratinkinės ir plėšriosios erkutės.tręšti Jos gyvena tik mažo oro drėgnumo patalpose. Todėl augalus reikia labai gerai palaistyti ir kelioms dienoms apgaubti polietileniniu maišeliu. Tiesa, negalima taip laikyti ilgai, nes tai gali pakenkti augalui. Tačiau voratinklinės erkutės paprastai išnyksta jau prieš tai. Taip pat galima purkšti indinio nimbamedžio preparatais, svogūnų, česnakų arba asiūklių nuoviru. Deja, voratinklinės erkutės greitai tampa atsparios.
Apmirusias ir keistai dėmėtas augalų dalis visuomet reikia tuoj pat pašalinti, kad ligos neplistų toliau. Dažnai jau vien tai padeda. Šiaip ligą galima atpažinti pasitelkus specialią literatūrą ir naudoti atitinkamus purškalus. Grybeliai pirmiausiai apninka pertręštus, perlaistytus ir per šaltoje vietoje laikomus augalus, todėl būtina pagerinti jų laikymo sąlygas. Augalai, kurių stiebai pradeda pūti nuo dirvos, yra apnikti dirvinių grybelių. Juos reikia naikinti kartu su žeme.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments