Kaip pasirinkti lemputę savo namams


0

Kokybiška šviesa daro įtaką sveikatai ir net žmogaus nuotaikai. Ir jei nepakanka dienos šviesos, dirbtinė šviesa ateina mums į pagalbą.
Prieš perkant lemputes, maždaug paskaičiuokite, kiek jūsų namams reikia dirbtinio apšvietimo ir kokios paskirties jis bus. Egzistuoja reikalingo apšviestumo normos.
Detaliai gilintis į apšviestumo normų skaičiavimus, ne verta; geriau pateikti kaitrinių lempučių galingumus, skirtus vienam kvadratiniam patalpos metrui:
• Miegamasis ir kitos patalpos, kur pageidautinas blankus apšvietimas- 10 – 12 W/m2;
• Virtuvė, vaikų kambarys, darbo kabinetas, koridorius, vonios kambarys ir tualetas- 15 – 18 W/m2;
• Svetainė- 23 W/m2.
Energiją taupančioms lemputėms reikalingas perskaičiavimas. Bet kuriuo atveju, orientuokitės į komfortišką apšvietimą jums; o normos, kurios buvo pateiktos- rekomendacinio pobūdžio.

Kaip pasirinkti lemputę

Kaip pasirinkti lemputę

Kaip pasirinkti lemputę

Kaitrinė lemputė

Vis dar išlieka labiau įprastomis, nors kasmet po truputį praranda savo populiarumą. Jos pigios, turi gausų asortimentą, bet pagal savo specifiką- labai stipriai įkaista, dėl ko suvartoja daug elektros energijos, kuri, beje, labiau naudojama šilumai, nei apšvietimui.
Tarnavimo laikas- apie 1000 valandų. Spalvinė temperatūra – 2800-3200.Šilta, balta spalva.

Liuminescentinė lempa

Tai jau ne tas ilgas, dažnai mirguliuojantis stiklinis vamzdelis. Pasirodė šiuolaikiniai kompaktiniai modeliai, naudojami namų sąlygomis. Jos silpnai įkaista ir taupo iki 80 proc. elektros energijos, prie to paties apšviestumo. Trūkumas tame, kad jos greičiau išeina iš rikiuotės, kai dažnai įjungiamos- išjungiamos. Be to, jų sudėtyje yra gyvsidabrio, dėl ko reikia specialiai utilizuoti.
Tarnavimo laikas- 6000 – 10 000 valandų. Spalvinė temperatūra – 4000 – 7000 ir šalta, balta dienos šviesa.

Halogeninė lempa

Šiek tiek brangesnės už kaitrines, bet 50 proc. ryškiau šviečiančios, esant to paties galingumo. Suprantama, dėl to sutaupoma elektros energija. Privalumas- įvairių formų ir dydžių gausa, trūkumas- stipriai įkaista.
Tarnavimo laikas- 2000- 7000 valandų. Spalvinė temperatūra- 2700- 3200oK. Šilta, balta spalva.

Šviesos diodų lempa

Neskaitant kol kas sąlyginai aukštos kainos, turi daug privalumų: labai ilgas tarnavimo laikas, praktiškai neįkaista. O svarbiausia- šiai dienai jos skaitomos ekonomiškiausiomis.
Tarnavimo laikas- 60 000- 90 000 valandų. Spalvinė temperatūra- 2700- 3200 oK. Šilta balta spalva.
Dažno lempučių perdegimo priežastys:
Tinklo įtampos stiprumas. Jei jūsų elektros tinkle įtampa aukštesnė, nei lempos darbinis diapazonas- nieko nuostabaus, jei jos greitai perdega. Šią problemą galima išspręsti, pajungus įtampos stabilizatorių, dimerį ar švelnaus įjungimo įrenginį.
Dažnas įjungimas – išjungimas. Kaip ne būtų paradoksalu, bet kartą įjungta lemputė „išdirba” ilgiau, nei nuolat įjungiama ir išjungiama. Įjungiant, lemputė patiria didžiulį krūvį, kas ir priverčia ją greitai perdegti.
Pačių lempučių brokas, nekokybiškas, susidėvėjęs patronas arba prastas išjungėjas.

https://youtube.com/watch?v=6sM2itGvu4A


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments