Kaip išvalyti vandenį be filtro


0

Apie švaraus vandens būtinumą mūsų racione, žino, praktiškai, kiekvienas. Vandentiekio vandenį iš krano, kurį reguliariai vartojame, ne visada ir ne visur galima pavadinti švariu. Štai kodėl reikia žinoti, kaip paprastais metodais galima išvalyti vandenį, net jei nėra vandens filtro po ranka.
Vandenį, kurį vartojame kasdien namuose, reikia patikrinti higienos laboratorijoje. Rekomenduojama ištirti jį mikroelementų, mikrobų ir druskų atžvilgiu. Jei tyrimo rezultatai verčia sunerimti, reikia pasirūpinti specialiomis vandens valymo priemonėmis. O jei vandens kokybė negręsią sveikatai, tai papildomai galima jį pavalyti ir pagerinti skonį.

Vandentiekio vandens valymo būdai

Virinimas
Tai pats žinomiausias vandens valymo būdas, nuo daugelio mikrobų ir virusų. Tačiau reikia atminti, kad teigiamus rezultatus duoda, virinant vandenį ne trumpiau, nei 15 minučių, neuždarant indo dangčiu.
Tačiau toks metodas turi ir neigiamų savybių. Pavyzdžiui, chloro ir įvairių druskų junginiai, virinant neišgaruoja, o dar labiau padidėja jų koncentracija, dėl nugaravusio vandens kiekio sumažėjimo. Naudos iš virinto vandens nėra, druskų kiekio atžvilgiu.
Nusistovėjimas
Vandenį iš čiaupo reikia pripilti į indą ir leisti jam nusistovėti 8 valandas. Kartais tą vandenį reikia pamaišyti, neliečiant dugno, paskatinant išgaruoti chlorą. Po tam tikro laiko reikia turinį nupilti, paliekant inde apie ketvirtadalį tūrio, kur susikaupia žalingosios medžiagos.

Kaip valyti vandenį namų sąlygomis

Ar reikalinga vandens valymo sistema

Vandens valymas, esant ekstremalioms situacijoms

Būna atvejų, kai išvalyti vandenį tradiciniais būdais, nėra galimybių, pavyzdžiui, kelionių, iškylų sąlygomis. Yra metodų, kurie ir tokiose situacijose gali pagelbėti.
Valymas druska
Įpilti į indą 2 litrus vandens, ištirpinti jame vieną valgomąjį šaukštą druskos. Po 30 minučių – vanduo gali būti vartojamas. Tačiau dažnai gerti tokį vandenį, ne rekomenduojama.
Valymas siliciu
Šis akmuo pasižymi geromis antibakterinėmis savybėmis. Silicis nuplaunamas ir panardinamas į vandenį, maždaug, parai laiko. Po to galima tą vandenį vartoti. Jei po ranka neturite silicio, galima panaudoti topinamburą. Jo sudėtyje daug silicio.
Aktyvinta anglis
Ji naudojama visuose filtruose, gerai nukenksmina įvairias priemaišas ir nemalonius kvapus. Tabletes (5vnt – vienam litrui vandens) reikia įvynioti į audinį ir įdėti į indą su vandeniu, 8 valandoms. Vanduo bus švarus ir vartotinas


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments