Kaip panaudoti alų


0

Alus – tai ne tik skanus alkoholinis gėrimas, bet ir medžiaga, kurią galima panaudoti namų ūkyje ir kosmetologijoje. Štai keli nestandartiniai alaus panaudojimo būdai.
Baldų poliravimas alumi. Vienodomis dalimis sumaišome alų ir saulėgrąžų aliejų. Pamirkius mišinyje skiautelę minkšto audinio, ištrinti paviršių. Paviršius labai puikiai atsinaujina. Galima ir vien alumi, be aliejaus; bet tada efektyvumas sumažėja.
Auksinių dirbinių valymas. Kai kurie aukso dirbiniai, bėgant laikui, pablunka, patamsėja. Tačiau šią problemą galima išspręsti paprasto alaus pagalba. Reikia panardinti auksinį gaminį į indelį su alumi, o po to nuvalyti jį minkštu, sausu audiniu. Tarp kitko, alus taip pat be vargo nuvalo bižuteriją, kitus metalinius ir medinius paviršius. Jei ant gaminių purvas ar apnašas įsisenėjęs, vietoje audinio galima panaudoti seną dantų šepetėlį. Su šepetėliu lengviau pasiekti ir sunkiai prieinamas gaminio vietas.
Plaukų šviesinimas. Dažnai pasitaiko, kad, dažant plaukus, jie nusidažo tamsiau, negu buvo norėta. Šį keblumą galima pataisyti, išmirkius plaukus aluje ir davus jiems natūraliai išdžiūti. Kai tik plaukai išdžiūsta” juos reikia gerai praplauti tekančiu vandeniu. Po tokios procedūros plaukai taps vienu, dviem tonais šviesesni ir atrodys blizgančiai ir sveikai.
Alaus šampūnas. Galima pasigaminti namų sąlygomis šampūną alaus pagrindu, kuris padarys jūsų plaukus sveikais ir blizgiais, jei reguliariai naudositės juo. Aluje yra proteinas, kuris stiprina plaukus. Jo gamybai, reikia užvirinti alų, kad išvirtų pusė jo kiekio, po to į tris dalis alaus, įmaišyti vieną dalį šampūno ir gerai permaišyti.

Alus

Kur dar galima panaudoti alų

Plaukų kondicionierius iš alaus. Tam, kad panaudoti alų, kaip kondicionierių, reikia praplauti galvą „išsikvėpavusiu” alumi po to, kai plaukai išplauti paprastu šampūnu. Alumi mirkomi šlapi plaukai, palaikoma dvi – tris minutes, po to nuplaunama tekančiu vandeniu. Reguliariai naudojant alų kaip kondicionierių, įtakojamas greitesnis plaukų augimas ir jų sveikumas.
Alus, kaip trąša augalams. Alaus mielės, įtakoja augalų augimą, todėl drąsiai galima nedagertus alaus likučius, pilti į vazonus su augalais.
Alaus marinatas. Alus puikiai minkština mėsą ir padaro ją sultinga, skania ir aromatinga. Mėsą aluje reikia marinuoti ne mažiau dviejų valandų.
Alaus vonelės kojoms. Alaus mielės gerai suminkština suragėjusią kojų odą. Alaus vonelės nuima nuo kojų nuovargį ir suminkština problemines odos vietas. Po tokios spa – procedūros, reikia nusiprausti po dušu.
Alaus ledai. Egzotikos mėgėjams galima pagaminti gaivinančius ledus iš alaus. Reikia į ledo formeles įpilti alaus ir pastatyti į šaldiklį. Patogumui, kol dar alus nevisiškai įšalęs, galima įbesti dantų krapštuką. Tai gausis savotiškas higieninis laikiklis.
Alus, kaippriemonė prieš sodo kenkėjus. Sraigės ir įvairūs šliužai dažnai nervina sodininkus. Tačiau, jei jų sankaupų vietose pastatyti atvirą indą su alumi, tai šie kenkėjai kaupsis prie alaus, kaip prie baro, o kitos daržo vietos nuo jų ištuštės.
Peilio valymas alumi. Po žuvies valymo ir pjaustymo, peiliai dažnai nemaloniai kvepia. Su šia problema gali susitvarkyti alus. Tereikia vatos tamponu, išmirkytu aluje, nuvalyti peilio ašmenis, ir specifinis kvapas išnyks.
Batų minkštinimas. Alus pasireiškia kaip efektyvi minkštinimo priemonė. Todėl juo pilnai galima suminkštinti odinius ir zomšinius batus. Bato probleminę vietą reikia gerai ištrinti tamponu, primirkytu aluje, tuomet ta bato vieta suminkštės ir nebespaus jums kojos.
Nagų stiprinimas. Reikia sumaišyti vieną stiklinę šilto alaus su stikline obuolių sulčių. Į mišinį reikia pamerkti rankas ir palaikyti 10 – 15 minučių. Po to rankas nusiplauti šiltu vandeniu ir pasitepti kremu. Ši procedūra stiprina nago plokštelę ir minkština rankų odą. Šią vonelę reikia daryti vieną – du kart savaitėje, o rezultato ilgai laukti nereiks.
Alus – dėmių nuo rūbų,valiklis. Šis gėrimas gerai susitvarko su kavos ir arbatos plėmais ant rūbų. Tam reikia ant dėmės užpilti alaus, palaukti, kol susigers, po to, patrinti ir praskalauti tekančiu vandeniu, kad išsiplautų alus.
https://www.youtube.com/embed/kTVhreSF3I0


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments