Kaip bendrauti su vaikais


0

Daug straipsnių parašyta apie tai, kaip tinkamai bendrauti su vaikais. Be to, dar yra įvairių liaudiškų tradicijų. Vieni patarimai padeda pasiekti norimo rezultato, o kiti yra visiškai nenaudingi. Iš tiesų yra tik trys taisyklės, kurių laikydamiesi tikrai sureguliuosite santykius su vaikais. Net jei naudosite tik pirmąją taisyklę, rezultatas bus akivaizdus.
Pirmoji ir svarbiausia taisyklė suaugusiems – meilė vaikams. Visi patarimai ir rekomendacijos telpa į vieną frazę – mylėkite vaikus. Ir kas čia gali būti sudėtinga – mylėti savo vaiką? Daugelis tėvų myli savo vaikus dėl savo savanaudiškumo. Jie įsitikinę, kad kai jų vaikas užaugs, jis juos viskuo aprūpins. Kiti myli vaiką kaip savo atspindį. Tokiu atveju tėvai tyliai svajoja, kad vaikas seks jų pėdomis. Dar kiti į vaiką sudeda savo viltis: vaikas sugebės pasiekti tai, ko nepavyko tėvams. Tačiau tik nedaugelis žmonių myli savo vaiką tiesiog už tai, koks jis yra iš tikrųjų. Reikia tiesiog nuoširdžiai mylėti savo vaiką, ir jis atsilieps tuo pačiu. Kas gi gali būti geriau?

Vaikų ir suaugusiųjų bendravimas

Kaip bendrauti su vaikais

Kaip bendrauti su vaikais

Antroji taisyklėteigia, kad vaikams negalima sakyti žodžio „ne” . Jį galima naudoti tik tam tikrais atvejais. Negalima liesti svetimo, įžeidinėti kitų ir naikinti to, ką sukūrė žmonės. Kitais atvejais naudokite kitas frazes. Juk kai kažką draudžiate savo mažyliui, jam nesąmoningai dar labiau norisi būtent tai padaryti.
Puoselėkite savo mažylio sąmoningumą. Jei matote, kad vaikas ketina arba daro kažką blogo, paklauskite jo, ką jis dabar daro. Vaikai gali nesuvokti, kad jie kažką daro neteisingai. Gavę atsakymą paklauskite, kodėl jis taip daro. Šis klausimas privers vaiką susimąstyti, ir jis pradės suprasti, kad tikrai daro kažkokią kvailystę. Laikui bėgant vystosi mažylio sąmoningumas, ir prieš ką nors darydamas jis pagalvos kelis kartus.
Visa tai yra taip paprasta ir sudėtinga tuo pačiu metu. Bet kuriuo atveju turėtumėte pabandyti. Jeigu jau nusprendėte turėti kūdikį, reikėtų suvokti visą atsakomybę iki galo. Mažylis reikalauja daug laiko, pastangų, energijos ir svarbiausia – meilės ir dėmesio.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments