Kaip nudažyti fanerą


0

Fanera tai lakštinė medienos medžiaga, sudaryti iš suklijuotų tarpusavyje sluoksnių. Šiandien ji plačiai naudojama butų ir sodybų apdailai. Ir dažnai iškyla būtinybė ją nudažyti.

Jums reikės:

  • faneros lapai
  • dažai
  • polietileno plėvelė
  • teptukas ir volelis
  • dažymo juosta

Faneros dažymas

Daugiasluoksnė fanera

Instrukcija
1 Atlikdami remonto ir apdailos darbus, jūs galite naudoti faneros lapus kaip sienų paneles arba interjero elementų sukūrimui(kolonos, pagilinimai ir t. t.).
2 Daugelį vilioja lakštinės medienos ekologiškumas. Tačiau reikia pažymėti, kad į klijų, sujungiančių faneros sluoksnius, sudėtį įeina formaldehidinės ir karbamidoformaldehidinės dervos. Bet jų kiekis minimalus, ir gauti faneros lapai praktiškai netoksiški.
3 Dažnai fanera pagal spalvinius parametrus netinka sugalvotam interjerui, todėl daugumoje atvejų ją dažo. Jei jums reikia nudažyti fanerą, o patalpa, kurioje ji yra, negyvenama, jūs galite pasinaudoti įprastais medžio dažais. Tai leis jums sutaupyti ir nesukels didelių nepatogumų.
4 Jei jūs ruošiatės dažyti fanerą gyvenamoje patalpoje, tai geriau naudoti vandens pagrindo dažus. Jie greitai džiūsta, praktiškai neskleidžia kvapo ir gerai tepasi ant faneros.
5 Išsirinkę dažus, nuspręskite, kuo dažysite-teptuku ar voleliu. Voleliai būna kailiniai ir poroloniniai. Nekokybiškas kailinis volelis gali palikti šerius, kurių jūs paskui niekuo nepašalinsite nuo nudažyti paviršiaus. Poroloninis volelis nesuteiks tokių nepatogumų, jis tolygiai paskirstys dažus ant paviršiaus ir nepaliks po savęs jokių pėdsakų. Bet voleliu nepavyks nudažyti kampų ir plonų raižytų objektų, o štai teptukas puikiai tinka sunkiai pasiekiamų paviršių dažymui. Bet ir teptukas dėl žemos kokybės gali „nuplikti” tiesiog darbo procese. Taigi instrumentams taupyti neverta.
6 Prieš dažymą bet kokį paviršių reikia nuvalyti ir nuriebalinti. Fanerai ši taisyklė taikoma tik esant stipraus užteršimo atvejais.
7 Prieš pradėdami dažyti fanerą, pasirūpinkite jus supančios aplinkos apsaugojimu. Uždenkite grindis ir baldus polietileno plėvele, o kaimyninius dažomo paviršiaus plotus užklijuokite dažymo juosta. Atminkite, kad net mažus dažų lašus atplauti labai sunku.
8 Neužpilkite faneros dažais. Daug-tai nereiškia gerai. Jei padauginsite su dažų kiekiu, ant paviršiaus atsiras nubėgimų, kurie sustings ir liks visam laikui.
9 Izoliuokite nuo nudažytų faneros lapų žmones ir gyvūnus ir leiskite dažams išdžiūti.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments