Kaip dėvėti ledo ritulininko aprangą


0

Ne visi žino, kaip tinkamai dėvėti ledo ritulininko uniformą. Yra atitinkama veiksmų seka, kurios reikia laikytis.

 Ledo ritulininko įranga – kokia seka rengtis?

Pirmiausia, sportininkui reikia nusirengti iki apatinių. Ant jų reikia apsirengti specialų apatinį trikotažą – triko su ledo ritulininko marškinėliais arba kombinezoną su ilgu užtrauktuku. Tokia aprangos forma išleidžiama prigludusi ir laisva, čia gali būti papildomi tvirtinimai, skirti antblauzdžiams ir specialiam diržui. Ledo ritulininko apatiniai pasiūti iš medvilnės arba specializuotų audinių nepraleidžiančių drėgmės ir praėjusių apdorojimą antibakteriniais tirpalais.
Toliau, apsiaunamos storos, sportinės ar bent jau kilpinės kojinės. Tam, kad dėl trinties neatsirastų nuospaudos, nesirinkite pernelyg laisvo dydžio.
Tada užsidėkite antblauzdžius arba glaudines ( raitūzus ), ant viršaus – genitalijų apsaugą, po to dedasi apsauga ant kelių. Atminkite, kad kiekvienai kojai yra sava apsauga. Šie elementai gali į apačią susiaurėti ar išplatėti. Pastarieji yra labiau patikimi.
Papildykite jau apsirengtą komplektą šortais. Esant petnešoms, nesidėkite jų ant pečių. Šortai Jus apsaugos stuburgalio, klubų ir inkstų srityje. Tokie drabužiai turėtų nusileisti žemiau apsaugų. Viršutinė gaminių dalis – dengia sportininkų inkstus ir šonkaulius.
Apsiaukite pačiūžas. Tai daroma taip: užtraukite reitūzą iki kelio, atsisekite blauzdos apsaugos apatinį užsegimą, patraukite batų liežuvėlį po skydeliu. Pradėkite rištis batus, neveriant raištelių į viršutines angas. Apsaugą galima užsegti arba neužsegti.
Užsidėti kaklo apsaugą yra paprasta. Taip pat kaip dešinės ir kairės alkūnės apsaugas.
Po šortais pašalinkite petnešas ir krūtinės ir pečių (kevalą) apsaugą. Ledo ritulio megztinis apsivelkamas po to, kai jau apsirengtas likęs rinkinys. Jie turi uždengti alkūnės pagalvėles, šortus ir kevalą.
Užsidėkite ant galvos šalmą, o ant rankų – pirštines. Įsitikinkite, kad pirštinės gerai priglunda prie rankų, nevaržydamos judesių. Priešingu atveju, laikyti lazdą bus nepatogu. Ledo ritulio pirštinės ilgis – virš alkūnės pagalvėlės srities. Šalmas neturi būti per laisvas ar, priešingai, spausti galvą. Jo kraštai turėtų būti virš antakių srities, maždaug per vieną pirštą.

Ledo ritulio apranga

ledo ritulininko apranga

Ledo ritulio apranga

SVARBU! Visada atkreipkite dėmesį į šalmo tvirtinimo varžtų būklę. Netekus bent vieno varžto, naudoti šią įrangą yra draudžiama. Priveržkite varžtus atsuktuvo pagalba.
Dabar Jūs žinote, kas tai yra ledo ritulio uniforma, kas ją sudaro ir kaip ji turėtų būti dėvima. Kaip papildymą mes norėtume Jums patarti nusipirkti kandiklį, siekiant apsaugoti dantis ir žandikaulius. Geriausias sprendimas – plastikinis šiluminis modelis. Suminkštinkite ją karštame vandenyje, užsidėkite ant dantų, ir jis įgaus žandikaulio formą, ją įsimindamas.

Kaip rengtis ledo ritulio vartininko įrangą?

Apskritai, procedūra yra tokia pati, kaip apibūdinta aukščiau. Tačiau rinkinyje yra keletas kitų elementų, pavyzdžiui, papildoma apsauga ir priemonės gaudyti ledo ritulį. Vartininkų šortai turi patvaresnius plastikinius įdėklus, šalmas turi tvirtą kaukę apgaubiančią veidą. Krūtinės apsaugą stiprina papildomos plokštelės krūtinės ir alkūnių srityje.
Vartininkui į rankas duodamos specialios pirštinė – blokatorius, kuri apsaugo Jūsų galinę rankų dalį ir padeda atspindėti ritulio metimą. O taip pat speciali vartininko lazda gaudyti įrenginiui.

Bendrieji patarimai

Po to, kai Jūs apsirengsite sporto įrangą, įsitikinkite, ar teisingai suvarstytos pačiūžos ir kiekvienas tvirtinimas. Esant silpniems čiurnos sąnariams (jaunų žaidėjų), batų liežuvis turėtų užeiti ant blauzdos apsaugos, po skydeliu. Šiuo atveju, koja bate liks pakankamai laisva, tuo pačių sąnarių traumos rizika žymiai sumažės.
Jeigu Jūs nežinote teisingos veiksmų eigos, Jūs galite pažiūrėti mokomuosius filmukus tinkle. Atminkite, kad teisingai dėvima ledo ritulio įranga, turi daug įtakos sporto užsiėmimų patogumui, ir jų saugumui.


Like it? Share with your friends!

0
eKaip

0 Comments